در حال بارگذاری ...
 • با اقتباسی از خسرو و شیرین نظامی

  دا میزبان "عاشقانه فرهاد" می شود

  نمایش عاشقانه فرهاد با اقتباس از خسرو و شیرین نظامی از ۲۵ تیر در خانه نمایش دا به روی صحنه می رود.

  به گزارش ایران تئاتر نمایش موزیکال و فیزیکال "عاشقانه ی فرهاد" به کارگردانی کیا ثلاثی از 25 تیر در خانه نمایش دا(آو سابق) به روی صحنه می رود.

  در "عاشقانه فرهاد" بدن انسان به مثابه عروسک عمل می کند و فانتزی و متریال عروسک به بدن بازیگر اضافه می شود. شخصیت ها همچون عروسک هستند که توسط هدایتگران و گاهی توسط عروسک گردان نامرئی گردانده می شوند. کلام شکل آوازی دارد و روایت بر همین اساس شکل می گیرد. هم چنین صحنه پردازی خالی نمایش اقتباسی از فضای نمایش ژاپنی است.
  در این نمایش، پردیس زارع، دنیا روحانی، سعید وفایی و کیا ثلاثی به ایفای نقش می پردازند.

  "عاشقانه فرهاد" آخرین اثر از سه گانه اقتباسی داستان های کهن ایرانی است که براساس خسرو و شیرین اثر نظامی گنجوی نوشته شده.

  کیا ثلالی پیش از این "عاشقانه زال" را براساس داستان زال و رودابه و  "عاشقانه فریدون" را براساس شاهنامه کارگردانی کرده بود که هدف هر سه نمایش، تمرکز بر بیان و بدن بازیگر به عنوان مبنای روایت است.
   از دیگر عوامل این نمایش می توان به قاسم زارع(مشاور کارگردان)، حسین زنگنه(نویسنده و ترانه سرا)، رضا فانید(آهنگساز)، آرش رضایی،کیاثلاثی(طراحان حرکت)، عادله لطفی،نگین سمایی،فرزام زمانی، رضا فانید(نوازندگان)، یاسمن طاهری خسروشاهی(تبلیغات مجازی) و حمیدرضا آگاهی(عکاس) اشاره کرد.


  "عاشقانه فرهاد" از 25 تیر، هر شب به جز شنبه ها ساعت 21 در خانه نمایش دا(آو سابق) واقع در میدان فاطمی، ابتدای شهید گمنام (به سمت میدان گلها) خیابان جهانمهر، پلاک 26 به روی صحنه می رود.

   

   

   
  مطالب مرتبط

  گفت‌وگوی ایران تئاتر با جواد عاطفه نویسنده و کارگردان نمایش «دَدِه خانم»

کهن الگوی مرگ در زنجیره‌ جهان هستی یک پدیده واقع گرا است
  گفت‌وگوی ایران تئاتر با جواد عاطفه نویسنده و کارگردان نمایش «دَدِه خانم»

  کهن الگوی مرگ در زنجیره‌ جهان هستی یک پدیده واقع گرا است

  ایران تئاتر: پرداختن به داشته‌های درونی یک انسان و نشان دادن زاویه دید یک شخصیت در هزارتوهای جهان هستی امری قابل توجه است. دیدگاهی که در دنیای نمایش می‌تواند تمامی ارکان یک اثر را تحت کنترل خود در آورد و مخاطب را تا مدتها در فکر فرو ببرد که جهان دقیقا از انسان‌ها چه ساخته است.

  |

  نگاهی به نمایش «دده خانم» به نویسندگی و کارگردانی جواد عاطفه

ماجرای ضیافتی پرهیاهو به میزبانی یک زن مرده شور
  نگاهی به نمایش «دده خانم» به نویسندگی و کارگردانی جواد عاطفه

  ماجرای ضیافتی پرهیاهو به میزبانی یک زن مرده شور

  ایران تئاتر، کیارش وفایی: مسائل اجتماعی و تاریخی دو مقوله مهم در طول حیات بشریت به شمار می‌آیند. زیرا همه چیز تحت تاثیر این موارد شکل گرفته و ثمره این دو موضوع آن است که نسل‌های بعد راه رفته را ادامه می‌دهند و یا بر اساس آنچه که برداشت کرده‌اند مسیر خود را به سوی دیگر هدایت ...

  |

  اجرای «آشویتس زنان» در جشنواره تئاتر فجر

  اجرای «آشویتس زنان» در جشنواره تئاتر فجر

  نمایش «آشویتس زنان» به نویسندگی و کارگردانی علی صفری و تهیه کنندگی فرهاد برهانی در بخش آثار نامتعارف سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به نمایش درخواهد آمد.

  |

  نظرات کاربران