در حال بارگذاری ...
 • در قالب همایش «عاشورا تا اربعین»

  علاءالدین قاسمی به «راهمرد» پیوست

  علاءالدین قاسمی تعزیه‌خوان پیشکسوت به جمع گروه نمایش «راهمرد» که با موضوع آئینی عاشورایی و با روایتی تازه از زندگی امام خمینی (ره) در پلاتو اجرا تئاتر شهر روی صحنه می‌رود، پیوست.

  به گزارش روابط عمومی این نمایش، «راهمرد» نمایشی به نویسندگی و کارگردانی حامد هوشیاری است که در قالب همایش «عاشورا تا اربعین» که از نیمه دوم آبان ماه و در دهه دوم ماه صفر  در تئاترشهر به صحنه خواهد رفت.
  در "راهمرد " هادی از شخصیت‌های محوری داستان نمایش است. وی فرزند یک خانواده تعزیه‌خوان قدیمی است که برادرش در قیام 15 خرداد سال 1342 به شهادت رسیده است. در این نمایش هادی با بیماری بی علاج دخترش روبه‌روست به همین خاطر با خود عهد می‌بندد که تا زمان بهبودی فرزندش خادم خاندان اهل‌بیت باشد.
  در این نمایش شخصیت اصلی یعنی هادی الگوی ذهنی خود را تحت تأثیر شخصیت دیگر نمایش یعنی معین البکاء دنبال می‌کند زیرا کشمکش‌های درونی و فکری هادی برای بهبود یا از دست رفتن دخترش در تمام نمایش با او همراه است لذا مخاطب نیز همواره در حال گره‌گشایی از معمای رفتن یا بازگشتن این دختربچه به زندگی است.
  گفتنی است، علاءالدین قاسمی، یکی از اعضای انجمن تعزیه خوانی ایران است که در نقاط مختلف داخلی و خارجی اجرای مراسم تعزیه خوانی داشته است. وی که دارای نشان درجه یک هنری است، همچنین درسریال "شب دهم " حسن فتحی به ایفای نقش پرداخته است.
  مطالب مرتبط

  محمود فرهنگ در گفت‌وگوی اختصاصی ایران تئاتر:

همایش عاشورا تا اربعین ظرفیت‌های متنوعی برای تئاتر دینی ایجاد کرده است
  محمود فرهنگ در گفت‌وگوی اختصاصی ایران تئاتر:

  همایش عاشورا تا اربعین ظرفیت‌های متنوعی برای تئاتر دینی ایجاد کرده است

  همایش عاشورا تا اربعین امسال به پایان رسید و حاصل این همایش به صحنه رفتن 42 نمایش دینی با بیش از 365 اجرا در سراسر کشور بود. به این بهانه با محمود فرهنگ مدیر کانون تئاتر دینی درباره نتایج فرامتنی و ظرفیت‌های متنوع ایجاد شده توسط این همایش برای تئاتر دینی گفت‌وگوی مفصلی داشتیم.

  |

  نظرات کاربران