در حال بارگذاری ...
 • در قالب همایش «عاشورا تا اربعین»

  علاءالدین قاسمی به «راهمرد» پیوست

  علاءالدین قاسمی تعزیه‌خوان پیشکسوت به جمع گروه نمایش «راهمرد» که با موضوع آئینی عاشورایی و با روایتی تازه از زندگی امام خمینی (ره) در پلاتو اجرا تئاتر شهر روی صحنه می‌رود، پیوست.

  به گزارش روابط عمومی این نمایش، «راهمرد» نمایشی به نویسندگی و کارگردانی حامد هوشیاری است که در قالب همایش «عاشورا تا اربعین» که از نیمه دوم آبان ماه و در دهه دوم ماه صفر  در تئاترشهر به صحنه خواهد رفت.
  در "راهمرد " هادی از شخصیت‌های محوری داستان نمایش است. وی فرزند یک خانواده تعزیه‌خوان قدیمی است که برادرش در قیام 15 خرداد سال 1342 به شهادت رسیده است. در این نمایش هادی با بیماری بی علاج دخترش روبه‌روست به همین خاطر با خود عهد می‌بندد که تا زمان بهبودی فرزندش خادم خاندان اهل‌بیت باشد.
  در این نمایش شخصیت اصلی یعنی هادی الگوی ذهنی خود را تحت تأثیر شخصیت دیگر نمایش یعنی معین البکاء دنبال می‌کند زیرا کشمکش‌های درونی و فکری هادی برای بهبود یا از دست رفتن دخترش در تمام نمایش با او همراه است لذا مخاطب نیز همواره در حال گره‌گشایی از معمای رفتن یا بازگشتن این دختربچه به زندگی است.
  گفتنی است، علاءالدین قاسمی، یکی از اعضای انجمن تعزیه خوانی ایران است که در نقاط مختلف داخلی و خارجی اجرای مراسم تعزیه خوانی داشته است. وی که دارای نشان درجه یک هنری است، همچنین درسریال "شب دهم " حسن فتحی به ایفای نقش پرداخته است.
  مطالب مرتبط

  نگاهی به نمایشنامه «راهمرد» به نویسندگی حامد هوشیاری

درامی بر اساس الگوپذیری انقلاب اسلامی از واقعه عاشورا
  نگاهی به نمایشنامه «راهمرد» به نویسندگی حامد هوشیاری

  درامی بر اساس الگوپذیری انقلاب اسلامی از واقعه عاشورا

  ایران تئاتر، علی عارفی کیا*: نمایشنامه «راهمرد» که به طراحی و نویسندگی حامد هوشیاری به نگارش در آمده است. در یک نگاه کلی، اثری نو در سبک، موضوع و محتوا است و در پی بیان این است که دین برای آسایش و آرامش مردمان است.

  |

  عاشورا تا اربعین ؛ کارگردان نمایش واپسین رقص برگ با باد گفت :

ننه مونس آرزو دارد پسرش تعزیه بخواند
  عاشورا تا اربعین ؛ کارگردان نمایش واپسین رقص برگ با باد گفت :

  ننه مونس آرزو دارد پسرش تعزیه بخواند

  بهمن پارسا آرا می گوید: در این نمایش شاهد داستان پیرزنی هستیم که در خیال خود انتظار روزی را می کشد که پسرش باز گردد و نقش حضرت علی اکبر را در تعزیه امام حسین (ع) بازی کند.

  |

  نظرات کاربران