در حال بارگذاری ...
 • در تازه‌ترین نمایش حامد هوشیاری

  بابک والی به بازیگران نمایش «راهمرد» پیوست

  با حضور بابک والی و علاءالدین قاسمی فهرست بازیگران نمایش «راهمرد» به طراحی، نویسندگی و کارگردانی حامد هوشیاری تکمیل شد.

  به گزارش ایران تئاتر پس از حضور علاءالدین قاسمی تعزیه‌خوان پیشکسوت که چندی پیش به جمع گروه نمایش «راهمرد» پیوسته بود با اضافه شدن بابک والی، فهرست بازیگران نمایش «راهمرد» حامدهوشیاری تکمیل شد و به‌زودی در پلاتو اجرا تئاترشهر به صحنه خواهد رفت.
  در «راهمرد» هادی، از شخصیت‌های محوری داستان نمایش است. وی فرزند یک خانواده تعزیه‌خوان قدیمی است که برادرش در قیام 15 خرداد سال 1342 به شهادت رسیده است. در این نمایش هادی با بیماری لاعلاج دخترش روبه‌روست به همین خاطر با خود عهد می‌بندد که تا زمان بهبودی فرزندش خادم خاندان اهل‌بیت باشد.
  در این نمایش شخصیت اصلی یعنی هادی الگوی ذهنی خود را تحت تأثیر شخصیت دیگر نمایش یعنی معین البکاء دنبال می‌کند؛ زیرا کشمکش‌های درونی و فکری هادی برای بهبود یا از دست رفتن دخترش در تمام نمایش با او همراه است لذا مخاطب نیز همواره در حال گره‌گشایی از معمای رفتن یا بازگشتن این دختربچه به زندگی است.
  علاءالدین قاسمی که بازیگر نمایش «راهمرد» است یکی از اعضای انجمن تعزیه‌خوانی ایران است که در نقاط مختلف داخلی و خارجی اجرای مراسم تعزیه‌خوانی داشته است. وی که دارای نشان درجه یک هنری است، همچنین در سریال «شب دهم» حسن فتحی به ایفای نقش پرداخته است. بابک والی، نیز که از دیگر بازیگران این اثر نمایشی است، دارای نشان درجه دوهنری است که در سال 1364 به عنوان بهترین بازیگر در پنجمین جشنواره سراسری سنتی و مذهبی ایران شناخته شد.
  شایان ذکر است، حامدهوشیاری طراح، نویسنده و کارگردان عرصه نمایش، عضو انجمن نویسندگان و منتقدان خانه تئاتر است که سال 1395 با نمایش "آخه اینجا نزدیک‌تره به خدا " در خانه نمایش اداره تئاتر روی صحنه رفت که از سوی موسسه هنرمندان پیشکسوت به عنوان کارگردان نسل نو تئاتر دینی مورد تقدیر قرار گرفت.
  گفتنی است، از دیگر نمایش‌های این هنرمند می‌توان به "یک از ۱۷۵" در سال 1394 که اولین نمایش صحنه‌ای با موضوع شهدای غواص عملیات کربلای چهار بود و در تالار محراب به روی صحنه رفت اشاره کرد. نمایش "سحرگاه سوم " در سال 1393 با مضمونی دینی و موضوع امام زمان (عج) که در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه رفت، نیز از دیگر کارهای این کارگردان است.
   
  مطالب مرتبط

  با حضور سیدعباس عظیمی در پنجمین شب اجرای نمایش

موسسه هنرمندان پیشکسوت از عوامل نمایش «راهمرد» تقدیر کرد
  با حضور سیدعباس عظیمی در پنجمین شب اجرای نمایش

  موسسه هنرمندان پیشکسوت از عوامل نمایش «راهمرد» تقدیر کرد

  سیدعباس عظیمی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در پنجمین شب اجرای نمایش «راهمرد» از حامدهوشیاری نویسنده و کارگردان و علاءالدین قاسمی بازیگر این نمایش تقدیر کرد.

  |

  در آخرین شب اجرا در خانه نمایش اداره تئاتر صورت گرفت

تقدیر بنیاد شهید از کارگردان نمایش ˝آخه اینجا نزدیک نره به خدا ˝
  در آخرین شب اجرا در خانه نمایش اداره تئاتر صورت گرفت

  تقدیر بنیاد شهید از کارگردان نمایش ˝آخه اینجا نزدیک نره به خدا ˝

  از سوی معاون فرهنگی و امور اجتماعی و دبیر ستاد اقامه نماز  بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، از حامد هوشیاری کارگردان نمایش نمایش ˝آخه اینجا نزدیک نره به خدا ˝  تقدیر شد.

  |

  نظرات کاربران