در حال بارگذاری ...
 • در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات عنوان شد

  علی‌اکبر عبدالعلی‌زاده: 25 بانک اطلاعاتی در سایت ایران تئاتر وجود دارد

  علی‌اکبر عبدالعلی‌زاده منتقد، نویسنده، کارگردان، فیلمنامه‌نویس و سردبیر درگاه تخصصی «ایران تئاتر» مهمان غرفه هنرآنلاین در نمایشگاه مطبوعات شد.

  به گزارش ایران تئاتر عبدالعلی‌زاده در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگویی با هنرآنلاین در خصوص فعالیت‌های ایران تئاتر گفت: ایران تئاتر درگاه تخصصی حوزه تئاتر است که از سال 83 تاکنون فعالیت می‌کند، زمانی که این سایت فعالیتش را آغاز کرد، سینما دارای حتی یک رسانه مستقل و مجازی نبود و فقط دو خبرگزاری ایرنا و ایسنا در حال فعالیت بودند و خبرگزاری مهر هم فعالیتش را به تازگی آغاز کرده بود. زمانی که سایر حوزه‌های هنری رسانه تخصصی نداشتند، مدیران تئاتر درایت به خرج دادند و سایت ایران تئاتر را راه‌اندازی کردند.
  وی افزود: ایران تئاتر در این سال‌ها اعتبار خوبی نزد اهالی تئاتر پیدا کرده و آن‌ها فضای این سایت را دوست داشته و به آن دل‌بستگی دارند. طی یک سال اخیر فعالیت ایران تئاتر وسعت پیدا کرده و گسترش یافته است. این سایت از ابتدا دو زبانه بوده و طی این سال‌ها اعتبار جهانی هم پیدا کرده است. شما اگر الان واژه Theatre را در گوگل سرچ کنید، سومین یا چهارمین وب‌سایتی که گوگل به شما پیشنهاد می‌کند، سایت ایران تئاتر است که این باعث شده دانشگاه‌های حوزه فرهنگ و هنر و جشنواره‌های جهانی هم مطالب ایران تئاتر را به عنوان یک سند قطعی بپذیرند و دیگر نیازی به تأیید این مطالب توسط مدیران دولتی نباشد.
  سردبیر سایت ایران تئاتر درباره بخش‌های مختلف این سایت تخصصی حوزه تئاتر گفت: این سایت بخش‌های مختلفی دارد. یک بانک هنرمندان دارد که بیوگرافی همه هنرمندان تئاتر در آن دیده می‌شود. این بانک اطلاعاتی ارزشمندی است و بیوگرافی حدود چهار هزار عنوان هنرمند در آن درج شده است. در یک سال اخیر بانک تمام سالن‌های کشور و نمایش‌های در حال اجرا هم به سایت اضافه شده و الان 25 بانک اطلاعاتی و هر آن‌چه که شما راجع به تئاتر نیاز داشته باشید، در حوزه بانک‌های اطلاعاتی این سایت وجود دارد.

  علی‌اکبر عبدالعلی‌زاده به محتویات سایت ایران تئاتر اشاره کرد و افزود: هر روز مطالب تازه‌ای اعم از خبر، نقد، یادداشت، گفت‌وگو، تحلیل و مقاله در سایت ایران تئاتر درج می‌شود و این سایت در طول ماه حدود 300 عنوان مطلب تولیدی دارد. در کنار آن حدود 300 مطلب عمومی که شامل اخبار رسیده از رسانه‌های دیگر و روابط عمومی‌های مختلف است هم به دست ما می‌رسد و ما آن اخبار را کیفی می‌کنیم و در بخش عمومی سایت منتشر می‌کنیم.

  وی ادامه داد: ما با این کار باعث شده‌ایم که مخاطبان حوزه تئاتر و دوستان حوزه رسانه تقریباً از مراجعه به رسانه‌های دیگر بی‌نیاز باشند و اولین مراجعه‌شان به سایت ایران تئاتر باشد. حتی اگر یک خبرگزاری مثل هنرآنلاین هم مطلب تخصصی در مورد تئاتر داشته باشد، ما آن را با ذکر منبع بازنشر می‌دهیم.

  عبدالعلی‌زاده با بیان این‌که سایت ایران تئاتر هدفش رقابت کردن نیست، به جنبه حمایتی این سایت از تئاتر تأکید کرد و گفت: نگاه ایران تئاتر یک نگاه کاملاً حمایتی از هنر نمایش است چون این سایت به خانواده تئاتر تعلق دارد.

  سردبیر سایت ایران تئاتر گفت: ویژگی مهم این سایت که آن را منحصر به فرد کرده این است که ایران تئاتر علاوه‌ بر هسته مرکزی خودش، 33 سایت مستقل هم برای استان‌ها دارد که اخبار آن را نیروی نشسته در استان‌ها طبقه‌بندی و منتشر می‌کند و اخبار برگزیده استان‌ها هم در سایت اصلی ایران تئاتر منتشر می‌شود.

  علی‌اکبر عبدالعلی‌زاده افزود: سایت ایران تئاتر در بعضی استان‌ها فعالیت کمتری دارد چون شاید نیروی نشسته در آن استان‌ها کاملاً با فضای رسانه‌ای مسلط نباشد که ما اخیراً برای آن‌ها نمایشگاه گذاشتیم و 25 نفر از استان‌های مختلف به این نمایشگاه دعوت و آموزش رسانه‌ای دیدند. ان‌شاءالله سایت ایران تئاتر در بخش‌های استانی هم قوام پیدا می‌کند و کیفیت اطلاع‌رسانی اخبار آن‌ها هم بالا خواهد رفت.

  این منتقد و نویسنده حوزه تئاتر بخش مهم دیگر سایت ایران تئاتر را سرویس عکس آن دانست و در مورد این بخش توضیح داد: دبیری بخش عکس سایت ایران تئاتر را رضا معطریان از چهره‌های شناخته‌شده حوزه عکس در تئاتر به عهده دارد. ما طی یک سال اخیر بانک عکس ایران تئاتر را دوباره احیاء کردیم و در حال حاضر این بخش هم یک جواهری در سایت ایران تئاتر است.

  سردبیر سایت تخصصی ایران تئاتر گفت: از تیم تحریریه و اجرایی ایران تئاتر تشکر می‌کنم که با بودجه‌ خیلی کمی که این سایت دارد، تمام وقت‌شان را برای ایران تئاتر گذاشته‌اند و باعث پیشرفت روزافزون این سایت می‌شوند. از آقای خشایار پروانه (دبیر تحریریه)، حسین سینجلی و احمد محمد اسماعیلی (بخش تحریریه)، عباس عبدالعلی‌زاده (بخش خبر)، نسرین بیک‌نژاد (بخش اجرایی و مجازی) و همه دوستانی که در بخش‌های مختلف ایران تئاتر فعالیت می‌کنند متشکرم.

  وی در پایان بیان کرد: همچنین از آقای مهدی شفیعی (مدیر مسئول) و آقای ارمغان بهداروند (مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی) نیز صمیمانه متشکرم چون با تلاشی که این عزیزان داشتند، راه برای ما سهل شده و ایران تئاتر همچنان به عنوان سایتی حرفه‌ای که درخور حوزه تئاتر است به کار خودش ادامه می‌دهد.

   

   
  مطالب مرتبط

  مدیر کل هنرهای نمایشی در مراسم تقدیر از برگزارکنندگان پاتوق ایران تئاتر در نمایشگاه مطبوعات :

تئاتر در حوزه رسانه و فرهیختگی جامعه دیده شد
  مدیر کل هنرهای نمایشی در مراسم تقدیر از برگزارکنندگان پاتوق ایران تئاتر در نمایشگاه مطبوعات :

  تئاتر در حوزه رسانه و فرهیختگی جامعه دیده شد

  با حضور مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی مراسم تقدیر از برگزارکنندگان غرفه ایران تئاتر در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها برگزار شد.

  |

  علی اکبر عبدالعلی زاده در نشست برگزیدگان تئاتر استان ها عنوان کرد:

اگر تئاتری پر رونق می خواهید رسانه های استانی تان را فعال کنید
  علی اکبر عبدالعلی زاده در نشست برگزیدگان تئاتر استان ها عنوان کرد:

  اگر تئاتری پر رونق می خواهید رسانه های استانی تان را فعال کنید

  نشست روسای انجمن های استانی و برگزیدگان جشنواره های استانی با موضوع معرفی ظرفیت های راهبردی و رسانه ای ایران تئاتر با حضور علی اکبر عبدالعلی زاده مدیر پرتال تئاتر ایران و سردبیر سایت خبری ایران تئاترو مسئولین سرویس استانی سایت در هتل باباطاهر برگزار شد.

  |

  گذری بر یک هفته تلاش در نمایشگاه مطبوعات

 چرا ایران تئاتر غرفه فعال بخش فرهنگی و هنری شد؟
  گذری بر یک هفته تلاش در نمایشگاه مطبوعات

   چرا ایران تئاتر غرفه فعال بخش فرهنگی و هنری شد؟

  ایران تئاتر: بیست و سومین دوره نمایشگاه مطبوعات کشور در حالی روز 12 آبان ماه جاری به خط پایان رسید که تلاش دست اندرکاران غرفه «ایران تئاتر»، باعث معرفی آن به عنوان غرفه فعال بخش فرهنگی و هنری شد.

  |

  سهم تئاتر در مطبوعات استانی چقدر است

وعده مطبوعات استانی برای حمایت حداکثری از تئاتر
  سهم تئاتر در مطبوعات استانی چقدر است

  وعده مطبوعات استانی برای حمایت حداکثری از تئاتر

  ایران تئاتر- علی رحیمی: همزمان با برگزاری نمایشگاه مطبوعات، تعدادی از مدیرمسئولان و سردبیران نشریات استانی در گفت و گو با ایران تئاتر وعده حمایت حداکثری از تئاتر استانها دادند.

  |

  از سوی مدیران هنرهای نمایشی کشورهای عراق و افغانستان عنوان شد:

ایران تئاتر فرصت توسعه همکاری های رسانه ای میان کشورهای منطقه است
  از سوی مدیران هنرهای نمایشی کشورهای عراق و افغانستان عنوان شد:

  ایران تئاتر فرصت توسعه همکاری های رسانه ای میان کشورهای منطقه است

  مدیران هنرهای نمایشی عراق و افغانستان برای توسعه همکاری های رسانه ای در این حوزه تخصصی از سایت ایران تئاتر بازدید کردند. بازدید کنندگان در پایان این رسانه تخصصی رافرصت توسعه همکاری های رسانه ای میان کشورهای منطقه دانستند.

  |

  علی اکبر عبدالعلی‌زاده در شب تئاتر دانشگاهی :

تئاتر دانشگاهی ماهیتی مولد دارد
  علی اکبر عبدالعلی‌زاده در شب تئاتر دانشگاهی :

  تئاتر دانشگاهی ماهیتی مولد دارد

  علی اکبر عبدالعلی‌زاده سردبیر سایت ایران تئاتر در مراسم شب تئاتر دانشگاهی گفت: امکان تجربه کردن رویکردهای تازه در تئاتر دانشگاهی بیش از هر جای دیگر فراهم است و تئاتر دانشگاهی به خودی خود ماهیتی مولد دارد.

  |

  محمدهادی عسکری در «شب تئاتر دانشگاهی» گفت:

هنر تئاتر مدیون دانشگاه است
  محمدهادی عسکری در «شب تئاتر دانشگاهی» گفت:

  هنر تئاتر مدیون دانشگاه است

  «شب تئاتر دانشگاهی» با حضور مدیران، اساتید، هنرمندان و برگزیدگان تئاتر دانشگاهی توسط اداره کل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی هنر در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد. در این مراسم از سایت ایران تئاتر به دلیل ...

  |

  نظرات کاربران