در حال بارگذاری ...
 • یادداشتی بر نمایش «اون دیگه اینجا زندگی نمیکنه» به کارگردانی پیام عزیزی

  نمایشی از غربت و غریبگی زنان

  ایران تئاتر، مسعود موسوی: متن حاضر یادداشتی بر نمایش «اون دیگه اینجا زندگی نمیکنه» به کارگردانی پیام عزیزی است. این نمایش در تالار سنگلج به صحنه می‌رود.

  «اون دیگه اینجا زندگی نمیکنه» نمایشی است از غربت و غریبگی زنان، زنانی که شاید اسم آنان «سحر» باشد و گویای شروع صبحی تازه و یا پروانه باشد و نشانگر رهایی و آزادگی، اما آنچنان غریب وارانه در سرنوشت محتومی که برایشان رقم‌زده شده اسیر و گرفتار آمده‌اند که حتی نمی‌توانند کوچک‌ترین کورسوی نوری را در مقابل خود دیده و امید به آینده را، آینده‌ای سرشار از آرامش و آزادی و خوشبختی را حتی در خیال خود تجسم کرده و به تصویر بکشند. زنان نمایش «اون دیگه اینجا زندگی نمیکنه» برای فرار از تمامی بی‌احترامی‌ها، بی‌عدالتی‌ها و تهمت‌ها و افتراها به خانه‌ای پناه می‌برند که قرار است ظاهراً مامن و حصاری باشد برای جلوگیری از نفوذ بیگانگان در حریم شخصی و خصوصی آنان، غافل از اینکه وقتی‌که قرار است کرامت انسانی یک زن دیده نشود دیگر نه حریمی می‌ماند و نه حرمتی، و زن‌های نمایش اون دیگه اینجا زندگی نمیکنه این‌چنین هستند
   مسعود موسوی

   
  مطالب مرتبط

  نقد نمایش «سلول‌های حروم» به کارگردانی نیما یوسفی

متاستازی شخصیتی از سلول‌های سرطانی
  نقد نمایش «سلول‌های حروم» به کارگردانی نیما یوسفی

  متاستازی شخصیتی از سلول‌های سرطانی

  ایران تئاتر، مسعود موسوی: نمایش «سلول‌های حروم» به نویسندگی و کارگردانی نیما یوسفی اولین اجرای عمومی و حضور جدی این هنرمند در عرصه حرفه‌ای تئاتر محسوب می‌شود که این روزها در سالن پایتخت به اجرا درآمده است.

  |

  نگاه مقایسه‌ای به اثر جدید محمد مساوات و «بی پدر»

این پیپ یک نیست!
  نگاه مقایسه‌ای به اثر جدید محمد مساوات و «بی پدر»

  این پیپ یک نیست!

  ایران تئاتر، مسعود موسوی: تا آنجا که از قرائن برمی‌آید نمایش «این‌ یک پیپ نیست» نوشته و کارگردانی محمد مساوات موفق شده نظر بسیاری از مخاطبین را به خود جلب کرده و آن‌ها را راضی به خانه بفرستد.

  |

  نظرات کاربران