در حال بارگذاری ...
 • مدیر کل حوزه نمایندگی ایران در آژانس بین‌المللی رسانه عنوان کرد

  دو جشنواره تئاتر خیابانی و صحنه ای صلح با رویکردی بین المللی در ایران برگزار می شود

  ماکان حائری فومنی مدیرکل حوزه نمایندگی ایران در آژانس بین‌المللی رسانه گفت: در طول ۶ ماه آینده دو جشنواره تئاتر خیابانی صلح و تئاتر صحنه‌ای صلح را با رویکردی بین‌المللی برگزار می‌کنیم که حداقل ۱۵ کشور خارجی و حداکثر ۵ گروه داخلی در آن حضور خواهند داشت.

  به گزارش ایران تئاتر ماکان حائری فومنی مدیرکل حوزه نمایندگی ایران در آژانس بین‌المللی رسانه درباره رسالت نمایندگی ایران در آژانس بین‌المللی رسانه گفت: رسالت این نمایندگی ارتباط رسانه‌ای مدیا با سراسر جهان است و طبق تفاهم‌نامه‌ای که در سال 84 امضاء شده، این نمایندگی موظف است از طریق آژانس بین‌المللی رسانه مبادلات رسانه‌ای خود را انجام بدهد. 

  حائری به حوزه فعالیت‌های هنری نمایندگی ایران در آژانس بین‌المللی رسانه در بخش هنر اشاره کرد و در این‌باره توضیح داد: این حوزه نمایندگی به همه هنرها به یک اندازه توجه می‌کند. من خودم برآمده از جامعه تئاتر هستم و سال‌ها تئاتر خیابانی کار کرده‌ام تا این‌که به دلیل سابقه کاری که داشتم، به سمت مدیریت کل نمایندگی ایران در آژانس بین‌الملل رسانه نائل شدم. علیرغم علاقه‌ای زیادی که به تئاتر دارم اما وظیفه من به عنوان مدیرکل نمایندگی ایران در آژانس بین‌المللی رسانه حمایت از همه هنرها است.

  وی افزود: علاقه من همچنان به تئاتر باقی است اما اگر بخواهم در نمایندگی آژانس بین‌المللی رسانه درصدی تفاوت میان هنرها قائل شوم، همیشه به جامعه هنر مدیون می‌شوم. به همین خاطر نگاه‌ ما به همه حوزه‌های هنر اعم از موسیقی، سینما و... برابر با نگاه‌مان به تئاتر است و روی همه به یک اندازه جان می‌گذاریم و تمرکز می‌کنیم.

  مدیرکل حوزه نمایندگی ایران در آژانس بین‌المللی رسانه گفت: در طول 6 ماه آینده دو جشنواره تئاتر خیابانی صلح و تئاتر صحنه‌ای صلح را با رویکردی بین‌المللی برگزار می‌کنیم که حداقل 15 کشور خارجی و حداکثر 5 گروه داخلی در آن حضور خواهند داشت. امیدواریم با امکاناتی که داریم، برگزیدگان این جشنواره‌ها برای اجرا در اروپا آماده شوند و این جشنواره‌ها باعث ورود رسمی و قانونی تئاتر ایران به کوچه پس کوچه‌های پاریس و اتریش باشد.

  حائری فومنی درباره اهمیت و نقش رسانه در هنر نیز بیان کرد: به نظرم این هنر است که روی رسانه تأثیر دارد چون خبرنگاری و نویسندگی خودش یک هنر است و هنر نویسندگی یک خبرنگار عامل زنده‌ ماندن رسانه می‌شود. رسانه‌ها در یکی دو سال اخیر به خوبی از هنر حمایت کرده‌اند و هیچ منتی هم وجود ندارد چون هنر است که رسانه‌ها را تشکیل داده و اهالی رسانه هم خودشان هنرمند هستند.
  مطالب مرتبط

  یادداشت معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد یزد:

«تئاتر خیابانی» می تواند باز نشر اندیشه تعاملی انسان با فضا برای ارائه یک شیوه اجرایی باشد
  یادداشت معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد یزد:

  «تئاتر خیابانی» می تواند باز نشر اندیشه تعاملی انسان با فضا برای ارائه یک شیوه اجرایی باشد

  محمود دهقان هراتی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد یزد، در سال های 94 و 95 ریاست انجمن هنرهای نمایشی استان یزد را برعهده داشت و سال گذشته نیز یکی از داوران نخستین جشنواره تئاتر خیاباتی «چتر زندگی» بود. با توجه به این که کمتر از 2 هفته از برگزاری دومین جشنواره ملی ...

  |

  داور جشنواره تئاتر کودک و نوجوان:

تئاتر خیابانی، تئاتری خلق الساعه
  داور جشنواره تئاتر کودک و نوجوان:

  تئاتر خیابانی، تئاتری خلق الساعه

  محسن پور قاسمی داور بخش خیابانی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با اشاره به اینکه مهمترین ویژگی تئاتر فضای باز، خلق الساعه بودن آن است، گفت: در تئاتر خیابانی، اجرا باید متناسب با محیط باشد و تماشاگران به صورت دایره وار گرداگرد اجرای خیابانی قرار می گیرند.

  |

  نمایش های راه‌یافته به دومین جشنواره «چتر زندگی» یزد معرفی شدند

  نمایش های راه‌یافته به دومین جشنواره «چتر زندگی» یزد معرفی شدند

  پس از بازبینی بیش از 100 فیلم نمایش های خیابانی که به دبیرخانه جشنواره «چتر زندگی» یزد رسیده بود، هیئت انتخاب این جشنواره، نام 15 نمایش را برای شرکت در دومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی «چتر زندگی» یزد، در اختیار ستاد برگزاری جشنواره قرار داد.

  |

  رئیس انجمن خراسان رضوی هم‌زمان با سالروز شهادتِ امام رضا(ع) اعلام کرد

اجرای پرده‌خوانی و تآترِ خیابانی در مشهد
  رئیس انجمن خراسان رضوی هم‌زمان با سالروز شهادتِ امام رضا(ع) اعلام کرد

  اجرای پرده‌خوانی و تآترِ خیابانی در مشهد

  هم‌زمان با رحلتِ پیامبر اکرم(ص) و شهادتِ امامِ هشتمِ شیعیان، حضرت ثامن‌الحجج، حضرت امام رضا(ع)، با هم‌کاری انجمنِ هنرهای نمایشی‌ استان خراسان رضوی و مرکز آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، چندین مراسمِ پرده‌خوانی و اجرای تآترِ خیابانی، با موضوعاتِ رضوی، در ورودی‌های مشهد ...

  |

  نمایش های راه یافته به بخش تئاتر خیابانی «اشکواره حسینی آمل»

  نمایش های راه یافته به بخش تئاتر خیابانی «اشکواره حسینی آمل»

  دبیر بخش تئاتر خیابانی اولین همایش استانی اشکواره حسینی آمل از اعلام نتایج نمایش های راه یافته به این همایش آمل خبر داد و گفت: از تعداد آثار ارسال شده به دبیر خانه همایش شش نمایش در بخش رقابتی و دو نمایش به بخش جنبی راه یافت.

  |