در حال بارگذاری ...
 • تا 17 آبان ماه

  تعزیه «از شام تا سوریه» در گرمی اجرا می‌شود

  نمایش تعزیه «از شام تا سوریه» به مناسبت اربعین حسینی در شهر گرمی اجرا می‌شود

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از تئاتر اردبیل، محمد جعفر نصیرزاده، رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان گرمی با اعلام اینکه تعزیه «از شام تا سوریه» به مناسبت بزرگداشت اربعین حسینی و همنوایی با کاروان نینوا اجرا می شود، گفت: این نمایش عاشورایی با هدف نشر وترویج فرهنگ عاشورا و اربعین حسینی وانتقال پیام حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام وحضرت زینب سلام الله علیها به نسل حاضر وآینده والگو سازی برای جوانان غیرتمند و انقلابی و عاشقان اهلبیت عصمت وطهارت خصوصا آثار ماندگار مظلومیت شهدا واسرای کربلا و نیز نمایش ظلم وجنایت یزید ویزیدیان به اجرا در آمده است.

  وی گفت: این نمایش از روز 14 آبان ماه به صورت کاروانی ازمرکز شهر آغاز وبا طی مسیر مشخص شده به طرف مجتمع فرهنگی هنری حافظ ادامه داشت و اجرای آن تا 17 آبان در مجتمع فرهنگی و هنری و تالار حافظ این شهر ادامه دارد.

  نمایش تعزیه «از شام تا سوریه» را علیرضا سلطانی از هنرمندان تئاتر گرمی کارگردانی کرده و در آن علیرضا نصیری، داور ناصری، علیرضا سلطانی، موسی جهانی، یعقوب باقری، اکبر صمدیان، حسین افسروند، حسین فاضلی، حسین آقا محمدی، یونس میرزاپور و محمد ندایی ایفای نقش می کنند.
  مطالب مرتبط

  نایب رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان اردبیل:

بسیاری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی را بانمایش می توان درمان کرد
  نایب رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان اردبیل:

  بسیاری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی را بانمایش می توان درمان کرد

  ایران تئاتر:جاوید رخشانی، مدیرگروه تئاتر نیم رخ و نایب رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان با مثبت ارزیابی کردن جشنواره تئاتر فجر و بخش استان آن، گفت: بسیاری از آسیب های اجتماعی و مشکلات فرهنگی را با ارائه آثار نمایشی می توان درمان کرد .

  |

  اتابک نادری:

مجید واحدیزاده در مورد تئاتر و زندگی خیلی حرف ها برای گفتن داشت
  اتابک نادری:

  مجید واحدیزاده در مورد تئاتر و زندگی خیلی حرف ها برای گفتن داشت

  مسئول اموراستان های اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی در مراسم اولین سالگرد فوت مجید واحدیزادعه با اعلام اینکه، زنده یاد واحدیزاده در اعتلای تئاتر اردبیل در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نقشی ویژه و برجسته داشت، گفت: مجید واحدیزاده در مورد تئاتر و ...

  |

  نظرات کاربران