در حال بارگذاری ...
 • با اجرای دو نمایش

  عمارت ارغنون به چرخه تئاتر کشور باز می‌گردد

  عمارت نمایشی ارغنون از بیستم آبان ماه امسال فعالیت خود را با اجرای دو نمایش «شهاب سنگ» و «خواب خوب خواب» آغاز خواهد کرد.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی عمارت نمایشی ارغنون این مجموعه پس از اتمام روند بازسازی و مرمت بنا، از بیستم آبان ماه امسال به طور رسمی فعالیت خود را با اجرای دو نمایش «شهاب سنگ» و «خواب خوب خواب» آغاز خواهد کرد.
  نمایش «خواب خوب خواب» به نویسندگی و کارگردانی سلیم باشکوه روزهای پایانی تمرینات را پشت سر گذاشته و از بیستم آبان ماه هر روز بهجز شنبهها ساعت ١٨.٣٠ به مدتزمان ۶٠ دقیقه در تماشاخانه ارغنون اجرا میشود.
  «خواب خوب خواب» ترسیم هابیل و قابیل یکی از مهمترین اساطیر انسانی است که روایت آن در حصار مکان و زمان خاصی متوقف نمانده است، پرداخت به این اسطوره در کنار پیرنگهای دیگر که در جریان داستان «خواب خوب خواب» اتفاق میافتد نشانی از حضور زنده این اسطوره در زندگی انسان معاصر دارد.
  تاکنون حضور بازیگرانی چون؛ مائده قدیری، کیانوش خان محمدی، نرگس هزاره، نیما ذاکر، محمد طایفه، النا آهی قطعی شده است.
  همچنین نمایش «شهاب سنگ» به کارگردانی «مهدی گتمیری» نیز همزمان با نمایش «خواب خوب خواب» اجرای خود را در سالن شماره دو عمارت ارغنون آغاز خواهد کرد.
  آرمین افتخارزاده، الهه سعدیان، مهدی گتمیری، پویان همتی، مریم فتحی، علیرضا میرزا محمدعلی، هادی طالبی، پریا بیگلری، مهدی بنیادی، ایمان عمویی، هومن لطیفیان، سیدعلی گتمیری، امیر میرزاده، امید احمدی، فرشاد نصیری از جمله بازیگرانی هستند که در «شهاب سنگ» به ایفای نقش پرداخته اند.
  همزمان با شروع اجراها در سالن شماره دو ارغنون، این عمارت مراحل نهایی آماده سازی سالن شماره یک خود را با ظرفیت ۱۴۰ نفر مخاطب پشت سر میگذارد. قرار است این سالن نمایشی در مراسمی خاص همزمان با افتتاحیه رسمی عمارت ارغنون میزبان اولین اثر نمایشی خود باشد.
  شایان ذکر است تاکنون هنرمندانی همچون فرهاد ناظرزاده کرمانی، ایرج طهماسب، بهزاد خداویسی، آرش دادگر، رحمت امینی و کاوه سجادی حسینی از روند مرمت و احیای این بنا بازدید کرده اند.
  عمارت ارغنون به تازگی با هدف اعتلای هنر نمایشنامهخوانی و همچنین کشف استعدادهای جوان در عرصه نمایشنامه نویسی فراخوان اولین دوره رپرتوار نمایشنامه خوانی ۱۶ در ۱۶ را منتشر کرده و این رپرتوار آذر ماه امسال شروع به کار خواهد کرد.
  مطالب مرتبط

  نگاهی به نمایش  «شهاب سنگ» کاری از مهدی گتمیری

به کجا چنین شتابان
  نگاهی به نمایش  «شهاب سنگ» کاری از مهدی گتمیری

  به کجا چنین شتابان

  ایران تئاتر- مسعود موسوی: چه بر سر دست‌اندرکاران نمایش «شهاب سنگ» آمد که حتی نتوانستند و یا حاضر نشدند پانزده شب اجرای مکتوب در  قرارداد خود را به پایان برسانند و به ناگاه تصمیم گرفتند تا عطای اجرای عمومی را به لقایش بخشیده ، به اصطلاح بار وبندیل خود را جمع کنند.

  |

  گفتگو با سلیم باشکوه نویسنده و کارگردان نمایش «خواب خوب خواب»

نگاه و شاکله اجتماعی همیشه تاثیرگذار است
  گفتگو با سلیم باشکوه نویسنده و کارگردان نمایش «خواب خوب خواب»

  نگاه و شاکله اجتماعی همیشه تاثیرگذار است

  ایران تئاتر: جامعه از کانون‌هایی به شمار می‌رود که در آن تمامی اتفاق‌ها پیرامون توده‌ای از انسان‌ها شکل می‌گیرد که سرنوشت‌های بسیاری را شکل می‌دهد. خانواده نیز برگرفته از همان اجتماع توده‌ای کوچکتر است که نقش اساسی و قابل توجه‌ای از کل را در بر می‌گیرد. بنابراین ...

  |

  نگاهی به نمایش «از پشت پلک‌های نیمه‌باز» به کارگردانی سلیم باشکوه

شهر دایره است و ما دور آن می‌چرخیم
  نگاهی به نمایش «از پشت پلک‌های نیمه‌باز» به کارگردانی سلیم باشکوه

  شهر دایره است و ما دور آن می‌چرخیم

  ایران تئاتر- کیارش وفایی: نمایش «پشت پلک‌های نیمه‌باز» به روابط بین انسان‌ها در جامعه و اتفاقات پیرامون آن می‌پردازد. مسائلی که سبب به وجود آمدن برون‌ریزی‌های درونی شخصیت‌هایی است که هرکدام از آن‌ها به‌طور ناخواسته آسیب‌دیده‌ آن هستند.

  |

  نظرات کاربران