در حال بارگذاری ...
 • مهدی نصیری کارگردان «نذار این خواب تعبیر بشه»:

  بخش قابل‌توجهی از جنگ روی دوش مادران بوده

  نویسنده و کارگردان نمایش «نذار این خواب تعبیر بشه» که این روزها در تالار سایه روی صحنه است از تلاش برای یک اجرای متفاوت و مغفول مانده با محتوای جنگ و مقاومت سخن گفت و عنوان کرد: بخش قابل‌توجهی از دوران جنگ روی دوش مادران و زنان بوده است.

  به گزارش ایران تئاتر مهدی نصیری نویسنده و کارگردان نمایش «نذار این خواب تعبیر بشه» با اشاره به واکنش مخاطبان از اجرای این اثر نمایشی در تالار سایه تئاتر شهر توضیح داد: خوشبختانه از روزی که نمایش روی صحنه رفته بازخوردها و واکنش‌هایی که از مخاطب گرفتم روند مطلوبی داشته و اغلب تماشاگران و منتقدانی که از نمایش دیدن کردند از محتوای اجرایی که پیش روی آن‌ها قرار گرفت، راضی بودند. موضوعی که امیدوارم تا پایان اجراهای نمایش ادامه داشته باشد.
  وی ادامه داد: انگیزه ها و دغدغه هایی که برای به صحنه بردن آثار نمایشی مرتبط با جنگ و دوران دفاع مقدس داشته و دارم همواره به من این اراده را می دهد که این روند را استمرار بدهم کما اینکه در ادامه علاقه مندی هایم به این گونه نمایشی متن دیگری را نیز برای اجرا آماده دارم که به نوعی گسترش پیدا کرده یکی از سه اپیزود نمایش «نذار این خواب تعبیر بشه» است که از نظر من دارای جذابیت های بسیار فراوانی برای مخاطبان امروزی تئاتر است و امیدوارم فضا به گونه ای هدایت شود که بتوانم این اثر نمایشی را نیز در صورت فراهم شدن امکانات روی صحنه ببرم.
  این نویسنده و کارگردان تئاتر بیان کرد: وقتی ما از نگاه حمایتی صحبت می کنیم این احساس به وجود می آید که نگاه حمایتی فقط باید محدود به فضاها و روایت های تکراری از دوران هشت ساله دفاع مقدس باشد که به نظر من این موضوع باید هر روز کمرنگ تر شده و حمایت ها به سمت و سویی کشیده شود که مخاطبان نیز از آن راضی باشند، موضوعی که خوشبختانه در چند ساله اخیر توسط برخی از نهادها جدی تر گرفته شده و می تواند مقدمه خوبی برای استمرار آن باشد. ما باید به این نقطه برسیم که مخاطبان آثار مرتبط با جنگ و مقاومت رزمندگان دفاع مقدس دنبال سوژه های متفاوت، غیر تکراری و غیر سطحی هستند که بتوانند با دریچه های تازه تری از دوران مقاومت آشنا شوند.
  نصیری اضافه کرد: متاسفانه برخی از ماجراهای ارزنده و به یادماندنی دوران جنگ یا مغفول مانده و یا معطوف به جریان عملیات ها، بازگشت رزمندگان و تاثیرات جنگ روی آن‌ها بوده است، غافل از اینکه بخش قابل‌توجهی از دوران جنگ نیز روی دوش مادران و زنانی بوده که با نگاه عاطفی و انسانی خود به رزمندگان واقعیت های جالب توجه و ارزشمندی را به مردم نشان دادند. من نیز سعی کردم در نمایش «نذار این خواب تعبیر بشه» با نگاهی انسانی و لطیف این پدیده اجتماعی را در سه اپیزود متفاوت به تصویر بکشم که امیدوارم با همکاری و جدیتی که در گروه اجرایی اثر وجود داشت این فضا به درستی پیش روی مخاطب قرار گرفته باشد.

   
  مطالب مرتبط

  در تالار سایه مجموعه تئاترشهر

اجرای نمایش «نذار این خواب تعبیر بشه» آغاز شد
  در تالار سایه مجموعه تئاترشهر

  اجرای نمایش «نذار این خواب تعبیر بشه» آغاز شد

  نمایش «نذار این خواب تعبیر بشه» به نویسندگی و کارگردانی مهدی نصیری شب گذشته 25 مهرماه در میان جمعی از هنرمندان و مخاطبان در تالار سایه مجموعه تئاترشهر به روی صحنه رفت و اجرای خود را آغاز کرد.

  |

  دکتر مهرداد رایانی مخصوص در نشست مطبوعاتی بیان کرد:

قانون می‌گوید شورای عالی نظارت فصل الخطاب است
  دکتر مهرداد رایانی مخصوص در نشست مطبوعاتی بیان کرد:

  قانون می‌گوید شورای عالی نظارت فصل الخطاب است

  نشست «ارزشیابی و نظارت در تئاتر ایران؛ مشکلات و راهکارها» روز دوشنبه اول بهمن‌ماه در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر، ساعت 19 باحضور اعضاء کانون ملی منتقدان تئاتر ایران و هنرمندان تئاتربرگزار شد.

  |

  گفت وگو با مهدی نصیری کارگردان نمایش این قصه را آهسته بخوان حاضر در جشنواره مقاومت

بستر مقاومت برای خلق اثر نمایشی بسیار دراماتیک و جذاب است
  گفت وگو با مهدی نصیری کارگردان نمایش این قصه را آهسته بخوان حاضر در جشنواره مقاومت

  بستر مقاومت برای خلق اثر نمایشی بسیار دراماتیک و جذاب است

  ایران تئاتر:مهدی نصیری در سال های اخیر حضور موثر و درخشانی در حوزه اجرای نمایش های دفاع مقدسی و نمایش های با موضوعات مقاومت و اجتماعی داشته و سال قبل نمایش نذار این خواب تعبیر بشه را در مجموعه تئاتر شهر با محوریت دفاع مقدس روی صحنه برد. نمایشی که به احوالت آدم های درگیر جنگ و ...

  |

  در تالار مشاهیر تئاتر شهر

انتخابات هیات مدیره و بازرس کانون ملی منتقدان تاتر ایران برگزار شد
  در تالار مشاهیر تئاتر شهر

  انتخابات هیات مدیره و بازرس کانون ملی منتقدان تاتر ایران برگزار شد

  دوازدهمین انتخابات هیات مدیره و بازرس کانون ملی منتقدان تئا‌تر ایران سه ­شنبه 26تیر1397شمسی در تالار مشاهیر مجموعه تا‌تر شهر تهران برگزار شد و اعضای این کانون هیات مدیره و بازرس را برای دو سال دیگر انتخاب کردند.

  |

  نظرات کاربران