در حال بارگذاری ...
مدیر کل امور اجتماعی استانداری همدان:

در برگزاری جشنواره، سهم کودکان میانمار را فراموش نکنیم

ایران تئاتر: جلسه ستاد استانی بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور مدیران دستگاه های اجرایی استان، صبح امروز در استانداری همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این جلسه گفت: بر اساس هدفگذاری انجام شده در سال های اخیر برنامه های علمی، فرهنگی و هنری کودک و نوجوان در همدان برگزار می شود.
 فاضل عبادی با بیان اینکه تلاش ما تبدیل همدان به قطب برگزاری برنامه های حوزه کودک و نوجوان است، گفت: امسال بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با شعار «کودکی همسفر قصه ها» از ۱۰ تا ۱۵ آذر و همزمان با هفته وحدت در همدان برگزار خواهد شد.
وی افزود: امیدواریم در این دوره از جشنواره هم همچون سال های گذشته با هم افزایی دستگاه های اجرایی، جشنواره ای ماندگار برگزار کنیم.
رییس بیست چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان خاطرنشان کرد: امسال بیش از ۴۳۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که نسبت به سال گذشته با رشد ۲۵ درصدی همراه است.
عبادی تأکید کرد: این جشنواره علاوه بر ستاد اجرایی دارای شورای سیاستگذاری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
وی ویژگی این دوره از جشنواره را رشد کمی و کیفی نمایش ها و حضور افراد برجسته این رشته برای برگزاری کارگاه های آموزشی دانست و افزود: این جشنواره در هشت بخش مسابقه های کودک، نوجوان، خردسال، بین الملل، کارگاه های آموزشی، تئاتر خیابانی، نمایش نامه نویسی و تئاتر دانش آموزی برگزار خواهد شد.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان هم در این جلسه نشاط را از ضرورت های جامعه امروز برشمرد و گفت: مردم به شادی و نشاط نیاز دارند و برگزاری جشنواره بستر مناسبی برای این امر فراهم می کند.
مهرداد نادری فر با تاکید بر توجه ویژه به مناطق حاشیه شهر، کودکان کار و کودکان تحت پوشش بهزیستی گفت: در برگزاری جشنواره، سهم کودکان میانمار را فراموش نکنیم.
وی خاطرنشان کرد: انتظار می رود این جشنواره نسبت به دوره های گذشته از نظر کمی و کیفی پیشرفت قابل توجهی داشته باشد؛ البته ما برای برگزاری این جشنواره نیازمند اطلاع رسانی گسترده در سطح ملی و بین المللی هستیم.
نادری فر تاکید کرد: همدان در سال ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت کشورهای آسیایی انتخاب شده است و می توان از این ظرفیت برای فضاسازی در راستای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره بین‌المللی استفاده کرد.
در ادامه این جلسه شرح وظایف دستگاه های اجرایی استان برای برگزاری جشنواره ارائه شد.
بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری مریم کاظمی آذر ماه امسال در همدان برگزار می شود.
مطالب مرتبط

در نشست صمیمی دبیر جشنواره بیست و پنجم با هنرمندان همدان عنوان شد:

اعتبار جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان به استقبال مردم است
در نشست صمیمی دبیر جشنواره بیست و پنجم با هنرمندان همدان عنوان شد:

اعتبار جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان به استقبال مردم است

مریم کاظمی دبیر بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در سفر به همدان با هنرمندان و فعالان حوزه تئاتر و تئاتر کودک و نوجوان به گفت و گو نشست.

|

نظرات کاربران