در حال بارگذاری ...
 • امیرحسین شفیعی:

  فصل تئاتر در استان تهران برگزار می‌شود

  طرح فصل تئاتر، سال آینده در شش شهرستان استان تهران به صورت پایلوت اجرا خواهد شد.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از تئاتر تهران امیرحسین شفیعی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران گفت: «انجمن هنرهای نمایشی در سال 1396 بخش زیادی از بودجه خود را به آموزش اختصاص داد و در سال 1397 پروژه فصل تئاتر شهرستان‌ها را اجرایی می‌کند و یکی از توجهات جدی خود را به اجرای پیوسته آثار نمایشی در شهرستان‌ها اختصاص خواهد داد».

  وی با بیان این‌که انجمن هنرهای نمایشی استان  تهران قصد دارد در تمام شهرستان‌های استان تهران طرح فصل تئاتر را پایه‌گذاری کند، اظهار کرد: «این طرح صد شب اجرای نمایش به صورت پیوسته در یک شهرستان است که تا 150 شب امکان افزایش اجرا را نیز دارد».

  شفیعی عنوان کرد: «از میان 5 تا 10 نمایش هر شهرستان، هر اثر حداقل 15 اجرا و حداکثر30 اجرا را می‌تواند داشته باشد. 6 شهرستانی که به صورت پایلوت قرار گرفته شده با پیوستگی اجرا و اطلاع‌رسانی نسبت به اجراها در شهرستان‌ها برنامه‌ریزی شده است».

  وی بیان کرد: «طرح فصل تئاتر شهرستان‌های استان تهران به  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ارائه شده تا پس از بررسی و مصوب شدن در زمره برنامه‌های انجمن هنرهای نمایشی استان تهران در سال 1397 قرار گیرد».

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران تاکید کرد: «ما قصد داریم در سال جدید به اجرای عمومی آثار توجه جدی‌تری داشته باشیم و در صورت حمایت و موافقت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مدیران فرهنگی استان و انجمن هنرهای نمایشی ایران بر اجرای عمومی نمایش‌ها متمرکز شویم».

  وی افزود: «در این طرح برنامه‌ریزی کرده‌ایم که نمایش‌ها در شهرستان‌های دماوند، ری، ورامین، پاکدشت، شهریار و بهارستان به اجرا در آیند که اگر حمایت‌های لازم از اجرای این طرح انجام شود فراخوان  طرح‌های فصل‌های مختلف شهرستان‌ها منتشر می‌شود و گروه‌ها از امکان مشاوره اساتیدی که از سوی انجمن هنرهای نمایشی استان تهران معرفی می‌شوند بهره‌مند خواهند شد».

  وی ادامه داد: «در این فصل تئاترها تاکیدمان بر اجرای عمومی و اقتصاد تئاتراست چرا که می‌خواهیم به ترویج فرهنگ تئاتر دیدن در میان مخاطبان شهرستانی و بلیت‌‌فروشی آثار روی آوریم. همچنین به نظر می‌آید اگر بخواهیم تئاتر در شهرستان به قوت خود باقی بماند و بتوانیم تئاتر شهرستان‌ها را فعال کنیم باید بیشتر بر اجرای عمومی آن متمرکز  شویم».

  شفیعی همچنین گفت: «ما قصد داریم کمک هزینه به عنوان کمک دولتی به تمام گروه‌های نمایشی پرداخت کنیم و در کنار آن امکان تامین هزینه‌های گروه از طریق گیشه را فراهم آوریم . برای برگزاری و اجرای این طرح به مدت یکسال، لازم است تا زیرساخت‌هایی در شهرستان‌ها ایجاد شود زیرا شهرستان‌ها فاقد گیشه، امکانات لازم و فروش اینترنتی بلیت‌ها  هستند بنابراین ما با بوجود آوردن این شرایط، امکان اجرای هرچه بهتر این طرح را بوجود خواهیم آورد».

  وی اعلام کرد: «این طرح تازه به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شده تا پس از تصویب و تعیین بودجه در سال 1397 در شهرستان‌های استان به اجرا در آید».
  مطالب مرتبط

  به بهانه اجرای نمایش«اسب»به کارگردانی آرش دادگر

جهانی مملو از اراده‌های مهار نشده
  به بهانه اجرای نمایش«اسب»به کارگردانی آرش دادگر

  جهانی مملو از اراده‌های مهار نشده

  ایران تئاتر_حبیب اله دانش:آرش دادگر با به میان کشیدن مرگ در مقابل زندگی، نیستی در برابر هستی، دائما با رفت و برگشت‌های زمانی و درهم ریزی مکان به مثابه‌ی «حضور انسان» در همین حیات ناپایدارش، جهان و پدیده‌هایی که متاثر از روابط انسان‌هاست را نشانه گرفته است

  |

  در آیین نکوداشت سیاوش فضلی و پنج هنرمند پیشکسوت تئاتر شهرستان دماوند تاکید شد

با حضور مهدی شفیعی در اداره کل نمایشی توجه به تئاتر شهرستان ها جدی شده است
  در آیین نکوداشت سیاوش فضلی و پنج هنرمند پیشکسوت تئاتر شهرستان دماوند تاکید شد

  با حضور مهدی شفیعی در اداره کل نمایشی توجه به تئاتر شهرستان ها جدی شده است

  آیین نکوداشت سیاوش فضلی و پنج هنرمند پیشکسوت تئاتر شهرستان دماوند در مجتمع فرهنگی هنری کوثردر میان استقبال پرشور برگزار شد.

  |

  نظرات کاربران