در حال بارگذاری ...
 • نماینده مجلس در نشست جشنواره تئاتر بومی مسجدسلیمان عنوان کرد

  علی عسکر ظاهری: با همه‌ی توان در کنار هنرمندان شهرستان هستم

  مهندس علی عسکر ظاهری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در مورد برگزاری جشنواره منطقه‌ای تئاتر بومی زاگرس گفت: با همه‌ی توان در کنار هنرمندان شهرستان هستم تا این جشنواره پس از چند سال وقفه دوباره برگزار شود.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از تئاتر خوزستان، مهندس علی عسکر ظاهری نماینده شهرهای مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل در مجلس شورای اسلامی با حضور در جلسه شورای برگزاری هفتمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر بومی زاگرس در روند فعالیت های انجام شده قرار گرفت.
  جلسه شورای برگزاری هفتمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر بومی زاگرس با حضور مهندس ظاهری نماینده مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از هنرمندان و پیشکسوتان هنر تئاتر مسجدسلیمان در دفتر حمید حیدری رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مسجدسلیمان برگزار شد.
  مهندس ظاهری عضو کمیسیون تلفیق مجلس ضمن اعلام حمایت همه‌جانبه از هنرمندان اظهار داشت : در مورد برگزاری جشنواره منطقه‌ای تئاتر بومی زاگرس با همه‌ی توان در کنار هنرمندان شهرستان هستم تا این جشنواره پس از چند سال وقفه دوباره برگزار شود.
  عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر محبوبیت هنرمندان در بین اقشار جامعه اظهار داشت : نقش هنرمندان در تشویق جامعه برای حرکت به سمت توسعه انکارناپذیر است و مقبولیت هنرمندان در بین مردم پر واضح است و این قشر می تواند با معرفی الگوهای مناسب در حوزه های مختلف بستر را برای توسعه جامعه فراهم سازد.
  در بخش دیگری از جلسه حمید حیدری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مسجدسلیمان ضمن ارایه توضیحات لازم در خصوص برگزاری هفتمین جشنواره تئاتر بومی زاگرس و با اشاره به برگزاری و تشکیل جلسه استانی تئاتر بومی در تاریخ 18 مهرماه 96 در دفتر معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از تلاشهای دکتر جوروند مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، چنانی معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، محمد یاقوتپور رییس و هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان، اعضای محترم شورای راهبردی تئاتر استان و کانون تئاتر بومی استان که اهتمام کامل را در راه اندازی و برگزاری این رویداد مهم تئاتری بکار بسته اند و حمایت خود را اعلام نموده اند تقدیر و سپاسگزاری کرد.

   
  مطالب مرتبط

  علی قاضی کارگردان نمایش «بازندک» شرکت کننده خوزستانی در هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران؛

توجه بیشتر به امر آموزش تئاتر در کشور ضروری است
  علی قاضی کارگردان نمایش «بازندک» شرکت کننده خوزستانی در هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران؛

  توجه بیشتر به امر آموزش تئاتر در کشور ضروری است

  علی قاضی با نمایش «بازندک» از شهرستان مسجدسلیمان در هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک شرکت کرده است می‌گوید: در نمایش «بازندک» سعی شده تا به معرفی عروسک بازندک و کاربرد آن در آیین پرداخته شود و از آنجایی که پیشتر این سوژه و این آیین به اجرا در نیامده است ...

  |

  کمبود امکانات یا پیشینه‌های تاریخی؟

حضور پررنگ شهرستانی‌ها در تئاتر خیابانی جشنواره تئاتر فجر
  کمبود امکانات یا پیشینه‌های تاریخی؟

  حضور پررنگ شهرستانی‌ها در تئاتر خیابانی جشنواره تئاتر فجر

  سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در حالی به پایان رسید که حضور گروه‌های شهرستانی در بخش تئاتر خیابانی آن چشمگیر بود. در گفت‌و‌گو با هنرمندان، کارشناسان و داوران این دوره از جشنواره به بررسی این موضوع پرداختیم.

  |

  نظرات کاربران