در حال بارگذاری ...
 • شب گذشته در تالار وحدت

  «شوایک، سرباز ساده دل» به بازماندگان زلزله غرب کشور تقدیم شد

  اجرای شب گذشته نمایش «شوایک، سرباز ساده دل» به کارگردانی حمیدرضا نعیمی، به بازماندگان زلزله تقدیم شد.

  به گزارش ایران تئاتر حمیدرضا نعیمی دراین‌باره گفت: نمایش شوایک برای تقدیس زندگی نوشته و اجرا شد. خواستیم به یاد بیاریم که زندگی زیباست و زنده‌بودن ارزش زیادی دارد، خلاف نظر کسانی که مدام به دیگران القا می‌کنند که دنیا ارزشی ندارد، خواستیم بگوییم مرگ وقتی به شکل کشتن به دست هم نوع اتفاق می‌افتد زشت و کریه هست اما وقتی در خواست و اراده ای خدای و کیهانی اتفاق می‌افتد حتی با وجود دردناک بودنش جزوی از زندگی ست. مرگ به خاطر پیری و کهولت، بیماری و قهر طبیعت و... خود از نشانه های زندگی هستند تا زندگان بیشتر قدر داشته هایشان را بدانند.
  او ادامه داد: امروز ایران عزیز و مردمان کُرد داغدار قهر طبیعت شده اند. چه نازنینانی که کاکل شان به رنگ سرخ درآمده و چه مادران و پدرانی که اکنون رخت سوگ بر تن کرده‌اند، نمایش ما برای تقدیس انسان‌هایی ست که به زندگی معنا می‌دهند حتی آن‌ها که از بین ما کوچ کرده‌اند. پس تقدیم می‌شود به همه‌ی بازماندگان زلزله‌ی اخیر در کرمانشاه و یاد رفتگان را گرامی می‌داریم.
  همچنین این نمایش روز سه‌شنبه ٢٣ آبان به احترام بازماندگان زلزله اجرا نخواهد داشت.
  نمایش شوایک، سرباز ساده دل با بازی فرهاد آییش، حامد کمیلی، امیرحسین رستمی، بهناز نازی، مهران رنج‌بر، کتانه افشاری نژاد، کامبیز امینی، یعقوب صباحی، محسن گودرزی، بهار نوحیان، رضا جهانی، محسن سالاری، مرجان فریقی و ...، در تالار وحدت به روی صحنه رفته است.
  رضا افشار، سینا کوایی، محمد نژاد، صالح لواسانی، مجتبی بابایی فرد، عطا مقیمی، محمد نیازی، سعید هاشمی، سهیل باباعلی، محمد کمانگیر، سعید رستمی، علی گلشنی، محمد مشتاقی، کیارش دستیاری، پرهام ابراری، ایمان سلگی، فرهاد قدیم خانی و امین بالنگ دیگر بازیگران «شوایک، سرباز ساده دل» هستند.
  این نمایش روایتگر مرد سگ چرانی است که به جنگ جهانی اول دعوت می‌شود. او که قبلا به خاطر سفاهت از سربازی معاف شده، تصمیم می‌گیرد از وقوع جنگ جلوگیری کند ... .
  مجری طرح این نمایش، نورالدین حیدری ماهر است.
  دیگر عوامل این اثر نمایشی عبارتند از: نویسنده و کارگردان : حمید رضا نعیمی، مجری طرح : نورالدین حیدری ماهر، طراح صحنه : رضا مهدی زاده، طراح‌لباس : ادنا زینلیان، طراح گریم : ماریا حاجیها، طراح نور : رضا حیدری، آهنگساز : علیرضا عبدالکریمی، عکس و گرافیک: محمد صادق زرجویان، عکاس پشت صحنه و دستیار روابط عمومی: بهار عشوری، تبلیغات فضای مجازی: تهران تیاتر (مرتضی کازرانی) و مشاور رسانه‌ای: آیدا اورنگ

   
  مطالب مرتبط

  در آخرین روز مهلت ارسال آثار به جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ؛

هیات انتخاب و داوری بخش مسابقه نمایشنامه نویسی معرفی شدند
  در آخرین روز مهلت ارسال آثار به جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ؛

  هیات انتخاب و داوری بخش مسابقه نمایشنامه نویسی معرفی شدند

  بخش مسابقه نمایشنامه نویسی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان توسط سه نمایشنامه نویس و مدرس تئاتر داوری می شود.

  |

  توسط باشگاه تئاتر فرهنگسرای ارسباران:

نمایش «ریچاد» در سیزدهمین نشست نقد صحنه بررسی می‌شود
  توسط باشگاه تئاتر فرهنگسرای ارسباران:

  نمایش «ریچاد» در سیزدهمین نشست نقد صحنه بررسی می‌شود

  سیزدهمین نشست نقد صحنه با حضور حمیدرضا نعیمی، حامد کمیلی، شقایق فراهانی، بهناز نازی، مهرداد پازوکی، نیما خسروی، محسن حسینی و بهزاد صدیقی و با همکاری موسسه ی افرامانا در سالن ذوالفقاری فرهنگسرای ارسباران برگزارمی شود.

  |

  نقدی بر نمایش ریچارد به کارگردانی حمیدرضا نعیمی

اینجا ریچارد سوم اجرا می شود
  نقدی بر نمایش ریچارد به کارگردانی حمیدرضا نعیمی

  اینجا ریچارد سوم اجرا می شود

  ایران تئاتر-احمد عظیمی:اولین تصویری که مخاطب با آن روبرو می شود مردی است گوژپشت با پایی که آتلی به آن بسته شده. ریچارد در ضد نور ایستاده و سخن می گوید. این یک معرفی شخصیت تمام کننده برای مخاطب است؛ او همانطور که از تصویر ابتدایی برمی آید اولین چیزی که از خود نشان می دهد دورویی ...

  |

  نظرات کاربران