در حال بارگذاری ...
 • با پرداختن به عمارت تئاتر شهر

  چهارمین شماره مجله آنگاه منتشر شد

  چهارمین شماره مجله آنگاه با گفتگوی علی رفیعی و ابراهیم حقیقی با موضوع عمارت تئاتر شهر و تاثیرات فرهنگی ، هنری آن از دهه ۴۰ تا کنون منتشر شد.

  به گزارش دریافتی ایران تئاتر شماره  چهارم آنگاه با موضوع  خیابان انقلاب همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی با حضورابراهیم حقیقی همچنین پیشکسوتان و نویسندگان عرصه هنر و ادبیات ، ساعت 11 صبح روز پنج شنبه مورخ 25 آبان ماه در گالری آ رونمایی می شود.  
  خیابان انقلاب از نظر جغرافیای مکانی در حال حاضر به علت هم جواری با دانشگاه تهران به مکانی فرهنگی تبدیل شده و بخشی از آن را بازار نشر کتاب و محصولات فرهنگی  تشکیل می دهد و آنگاه دراین شماره به واکاوی تأثیرات فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی خیابان انقلاب در چند دهه اخیر می پردازد
  آنگاه در این شماره ویژه ی " خیابان انقلاب "  با آثاری از علی رفیعی ، ابراهیم حقیقی ، پرویز تناولی ، اصغر همت ،  علی امیر ریاحی ، سارا ثابت ، معراج قنبری ، مرتضی آکوچکیان ، علی نیلی ، فاتح صهبا ، وحید لطفی منش ، حسین شهرابی ، کامران شیردل ، کاوه گلستان ، عباس عطار ، مونا نجفی زاده ، علی سلطانی ، مسعود شفیق ، ماریا شاهی ، زینب لک ، آستیاژ ضیایی ، سعید رفیعی منفرد ، مریم غلامی ، فرید قاسمی، روشنک هادیان، مریم پالیزبان ، رعنا جوادی ، آران جاویدان ، میلاد اسلامی زاد ، ایرج اسکندری ، فرزانه قبادی ، بنوشه فرهت ، مینا بزرگمهر ، سید هادی طباطبایی ، هادی آقاجانزاده ، رامین مستقیم ، علیرضا قاسم خان ، سعید باباوند ، هاجر رزم پا ، لیلا نصیری ها ، آرش حسن پور ، فرزاد مقدم ، محمد رضا بهزادی ، محمد طلوعی ، امیر حسین خورشید فر ، رضا درمیشیان ، زانیار بلوری ، علی خدایی ، رعنا صفاری ، داود ارسونی ، امین بهرامی و سارا کلانتری ، در 240 صفحه ،  به صورت رنگی و با جلد گالینگور در قطع وزیری منتشر شد.
  از مطالب این شماره میتوان به گفتگوی علی رفیعی و ابراهیم حقیقی اشاره کرد که با موضوع عمارت تئاتر شهر وتاثیرات فرهنگی ، هنری آن از دهه 40 تا کنون انجام شده است .
  همچنین عکس هایی از کامران شیردل ، کاوه گلستان ، رعنا جوادی ، عباس عطار ، علی سلطانی و  مرتضی آکوچکیان با موضوعاتی متفاوت در رابطه با خیابان انقلاب در این شماره منتشر شده است .  
  آنگاه شماره 4 طی مراسمی و با حضور جمعی از نویسندگان، هنرمندانِ اهل تئاتر، سینما، ادبیات و هنرهای تجسمی، ساعت ۱1 صبح روز پنج شنبه 25 آبان ماه در گالری آ رونمایی می شود و پس از این آن در کتابفروشی‌های معتبر و کیوسک‌های مطبوعاتی توزیع خواهد شد.

   
  مطالب مرتبط

  نگاهی به تازه ترین اثر علی رفیعی

«خانه برناردا آلبا» اجرایی جذاب، بروز و ماندنی
  نگاهی به تازه ترین اثر علی رفیعی

  «خانه برناردا آلبا» اجرایی جذاب، بروز و ماندنی

  ایران تئاتر- مسعود موسوی: خانه برناردا آلبا آخرین اثر فدریکو گارسیا لورکا از سه‌گانه‌ای نمایشی است که لورکا آن را با نمایشنامه «عروسی خون» شروع کرد، با «یرما» ادامه داد و با «خانه برناردا آلبا» به پایان رساند. این اثر هم‌اکنون با کارگردانی علی رفیعی در تالار وحدت به روی صحنه ...

  |

  جشن زادروز علی رفیعی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور در تالار وحدت برگزار شد

نقاش صحنه‌ها هشتاد ساله شد
  جشن زادروز علی رفیعی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور در تالار وحدت برگزار شد

  نقاش صحنه‌ها هشتاد ساله شد

  جشن زادروز 80 سالگی دکتر علی رفیعی کارگردان و طراح مطرح تئاتر ایران شامگاه شنبه 22 دی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، معاون هنری وزیر ارشاد و چهره‌های فرهنگی و هنری در تالار وحدت برگزار شد.

  |

  بازتاب نمایش «خانه برناردا آلبا» در مطبوعات اسپانیا

ال موندو : نمایشنامه «خانه برناردا آلبا» مورد استقبال ایرانیان قرار گرفت
  بازتاب نمایش «خانه برناردا آلبا» در مطبوعات اسپانیا

  ال موندو : نمایشنامه «خانه برناردا آلبا» مورد استقبال ایرانیان قرار گرفت

  مادرید- روزنامه اسپانیایی ال موندو در گزارشی نوشت: ایرانی‌ها آثار «فدریکا گارسیا لورکا» شاعر و نویسنده اسپانیایی را دوست دارند و به همین دلیل از نمایشنامه «خانه برناردا آلبا» نیز استقبال کردند.

  |

  نظرات کاربران