در حال بارگذاری ...
 • با پرداختن به عمارت تئاتر شهر

  چهارمین شماره مجله آنگاه منتشر شد

  چهارمین شماره مجله آنگاه با گفتگوی علی رفیعی و ابراهیم حقیقی با موضوع عمارت تئاتر شهر و تاثیرات فرهنگی ، هنری آن از دهه ۴۰ تا کنون منتشر شد.

  به گزارش دریافتی ایران تئاتر شماره  چهارم آنگاه با موضوع  خیابان انقلاب همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی با حضورابراهیم حقیقی همچنین پیشکسوتان و نویسندگان عرصه هنر و ادبیات ، ساعت 11 صبح روز پنج شنبه مورخ 25 آبان ماه در گالری آ رونمایی می شود.  
  خیابان انقلاب از نظر جغرافیای مکانی در حال حاضر به علت هم جواری با دانشگاه تهران به مکانی فرهنگی تبدیل شده و بخشی از آن را بازار نشر کتاب و محصولات فرهنگی  تشکیل می دهد و آنگاه دراین شماره به واکاوی تأثیرات فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی خیابان انقلاب در چند دهه اخیر می پردازد
  آنگاه در این شماره ویژه ی " خیابان انقلاب "  با آثاری از علی رفیعی ، ابراهیم حقیقی ، پرویز تناولی ، اصغر همت ،  علی امیر ریاحی ، سارا ثابت ، معراج قنبری ، مرتضی آکوچکیان ، علی نیلی ، فاتح صهبا ، وحید لطفی منش ، حسین شهرابی ، کامران شیردل ، کاوه گلستان ، عباس عطار ، مونا نجفی زاده ، علی سلطانی ، مسعود شفیق ، ماریا شاهی ، زینب لک ، آستیاژ ضیایی ، سعید رفیعی منفرد ، مریم غلامی ، فرید قاسمی، روشنک هادیان، مریم پالیزبان ، رعنا جوادی ، آران جاویدان ، میلاد اسلامی زاد ، ایرج اسکندری ، فرزانه قبادی ، بنوشه فرهت ، مینا بزرگمهر ، سید هادی طباطبایی ، هادی آقاجانزاده ، رامین مستقیم ، علیرضا قاسم خان ، سعید باباوند ، هاجر رزم پا ، لیلا نصیری ها ، آرش حسن پور ، فرزاد مقدم ، محمد رضا بهزادی ، محمد طلوعی ، امیر حسین خورشید فر ، رضا درمیشیان ، زانیار بلوری ، علی خدایی ، رعنا صفاری ، داود ارسونی ، امین بهرامی و سارا کلانتری ، در 240 صفحه ،  به صورت رنگی و با جلد گالینگور در قطع وزیری منتشر شد.
  از مطالب این شماره میتوان به گفتگوی علی رفیعی و ابراهیم حقیقی اشاره کرد که با موضوع عمارت تئاتر شهر وتاثیرات فرهنگی ، هنری آن از دهه 40 تا کنون انجام شده است .
  همچنین عکس هایی از کامران شیردل ، کاوه گلستان ، رعنا جوادی ، عباس عطار ، علی سلطانی و  مرتضی آکوچکیان با موضوعاتی متفاوت در رابطه با خیابان انقلاب در این شماره منتشر شده است .  
  آنگاه شماره 4 طی مراسمی و با حضور جمعی از نویسندگان، هنرمندانِ اهل تئاتر، سینما، ادبیات و هنرهای تجسمی، ساعت ۱1 صبح روز پنج شنبه 25 آبان ماه در گالری آ رونمایی می شود و پس از این آن در کتابفروشی‌های معتبر و کیوسک‌های مطبوعاتی توزیع خواهد شد.

   
  مطالب مرتبط

  نگاهی به نمایش «تیاتر قجری» به نویسندگی و کارگردانی داریوش رعیت

بازگویی چند دلیل موجه برای شناختن ناصرالدین شاه قاجار
  نگاهی به نمایش «تیاتر قجری» به نویسندگی و کارگردانی داریوش رعیت

  بازگویی چند دلیل موجه برای شناختن ناصرالدین شاه قاجار

  ایران تئاتر، کیارش وفایی: جهان و تمام داشته‌هایش بی‌آنکه در جایی ثبت شوند نمی‌توانند معنایی با خود به همراه داشته باشند. حال این موضوع متوجه انسان‌ها و گذشته آنها نیز می‌شود، دلیلی که هرگز به فراموشی سپرده نخواهد شد. لذا باید همیشه از این اتفاق غیرقابل انکار خشنود بود زیرا ...

  |

  گفت‌وگوی ایران تئاتر با ایلناز شعبانی کارگردان نمایش «تئاتر بازی»

انسان‌ها از دنیای درون خود و روابطشان ساخته می‌شوند
  گفت‌وگوی ایران تئاتر با ایلناز شعبانی کارگردان نمایش «تئاتر بازی»

  انسان‌ها از دنیای درون خود و روابطشان ساخته می‌شوند

  ایران تئاتر: جوامع امروزی بیشتر از آنکه در خدمت فضای مدرن و اتفاق‌های پیرامون آن باشند بسیار تحت تاثیر روابطی هستند که موقعیت آنها را معین و یا تغییر می‌دهد. کارکردی که می‌تواند همه چیز را با دلیل و یا بی آنکه پاسخی ارائه بدهد در زندگی انسانها قرار بدهد. خاصیتی که شاید تا ...

  |

  گفت‌وگوی ایران تئاتر با فرزاد برهمن آهنگساز و بازیگر نمایش «نحس»

صرفا جهت اطلاع، موسیقی هیچ حد و مرزی برای ارائه ندارد
  گفت‌وگوی ایران تئاتر با فرزاد برهمن آهنگساز و بازیگر نمایش «نحس»

  صرفا جهت اطلاع، موسیقی هیچ حد و مرزی برای ارائه ندارد

  ایران تئاتر: در جهان هنرهای تصویری آنچه که باعث پیش آمدن تمایز می‌شود آن است که دیدگاه متفاوت سازندگان اثری می‌تواند رویکردی جدید را پیش روی مخاطب قرار دهد. زیرا هدف تفهیم موضوع و محتوا از طریق کاربردهای متفاوت باعث خواهد شد پیام اثر به راحتی منتقل و تاثیرگذار شود. هدفی که ...

  |

  نظرات کاربران