در حال بارگذاری ...
 • با پرداختن به عمارت تئاتر شهر

  چهارمین شماره مجله آنگاه منتشر شد

  چهارمین شماره مجله آنگاه با گفتگوی علی رفیعی و ابراهیم حقیقی با موضوع عمارت تئاتر شهر و تاثیرات فرهنگی ، هنری آن از دهه ۴۰ تا کنون منتشر شد.

  به گزارش دریافتی ایران تئاتر شماره  چهارم آنگاه با موضوع  خیابان انقلاب همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی با حضورابراهیم حقیقی همچنین پیشکسوتان و نویسندگان عرصه هنر و ادبیات ، ساعت 11 صبح روز پنج شنبه مورخ 25 آبان ماه در گالری آ رونمایی می شود.  
  خیابان انقلاب از نظر جغرافیای مکانی در حال حاضر به علت هم جواری با دانشگاه تهران به مکانی فرهنگی تبدیل شده و بخشی از آن را بازار نشر کتاب و محصولات فرهنگی  تشکیل می دهد و آنگاه دراین شماره به واکاوی تأثیرات فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی خیابان انقلاب در چند دهه اخیر می پردازد
  آنگاه در این شماره ویژه ی " خیابان انقلاب "  با آثاری از علی رفیعی ، ابراهیم حقیقی ، پرویز تناولی ، اصغر همت ،  علی امیر ریاحی ، سارا ثابت ، معراج قنبری ، مرتضی آکوچکیان ، علی نیلی ، فاتح صهبا ، وحید لطفی منش ، حسین شهرابی ، کامران شیردل ، کاوه گلستان ، عباس عطار ، مونا نجفی زاده ، علی سلطانی ، مسعود شفیق ، ماریا شاهی ، زینب لک ، آستیاژ ضیایی ، سعید رفیعی منفرد ، مریم غلامی ، فرید قاسمی، روشنک هادیان، مریم پالیزبان ، رعنا جوادی ، آران جاویدان ، میلاد اسلامی زاد ، ایرج اسکندری ، فرزانه قبادی ، بنوشه فرهت ، مینا بزرگمهر ، سید هادی طباطبایی ، هادی آقاجانزاده ، رامین مستقیم ، علیرضا قاسم خان ، سعید باباوند ، هاجر رزم پا ، لیلا نصیری ها ، آرش حسن پور ، فرزاد مقدم ، محمد رضا بهزادی ، محمد طلوعی ، امیر حسین خورشید فر ، رضا درمیشیان ، زانیار بلوری ، علی خدایی ، رعنا صفاری ، داود ارسونی ، امین بهرامی و سارا کلانتری ، در 240 صفحه ،  به صورت رنگی و با جلد گالینگور در قطع وزیری منتشر شد.
  از مطالب این شماره میتوان به گفتگوی علی رفیعی و ابراهیم حقیقی اشاره کرد که با موضوع عمارت تئاتر شهر وتاثیرات فرهنگی ، هنری آن از دهه 40 تا کنون انجام شده است .
  همچنین عکس هایی از کامران شیردل ، کاوه گلستان ، رعنا جوادی ، عباس عطار ، علی سلطانی و  مرتضی آکوچکیان با موضوعاتی متفاوت در رابطه با خیابان انقلاب در این شماره منتشر شده است .  
  آنگاه شماره 4 طی مراسمی و با حضور جمعی از نویسندگان، هنرمندانِ اهل تئاتر، سینما، ادبیات و هنرهای تجسمی، ساعت ۱1 صبح روز پنج شنبه 25 آبان ماه در گالری آ رونمایی می شود و پس از این آن در کتابفروشی‌های معتبر و کیوسک‌های مطبوعاتی توزیع خواهد شد.

   
  مطالب مرتبط

  علی رفیعی در آستانه آغاز جشنواره تئاتر فجر:

تئاتر هنر گفتگوی هنرمند با جامعه است
  علی رفیعی در آستانه آغاز جشنواره تئاتر فجر:

  تئاتر هنر گفتگوی هنرمند با جامعه است

  فرهاد مهندس‌پور، دبیر سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از دکتر علی رفیعی خواسته بود که پیامی برای آغاز این دوره از جشنواره بنویسد. رفیعی نیز متنی را به این منظور منتشر کرد

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

اجرای بیش از 30 نمایش در نیمه دوم دی ماه
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  اجرای بیش از 30 نمایش در نیمه دوم دی ماه

  ایران تئاتر:اولین ماه از آخرین فصل سال در حالی دهه دوم خود را آغاز کرد که هنوز دو دلقک و نصفی در پارک دانشجو جا خوش کرده، و نمایش «ده سال تنهایی» اشکان خطیبی که قرار بود اجرای کوتاه مدتی در تالار وحدت داشته باشد، تمدید شد و تا اسفندماه ادامه دارد.

  |

  نگاهی به تقویم نمایش ایران در اولین ماه فصل زمستان

دی،ماه گرم تئاتری ها
  نگاهی به تقویم نمایش ایران در اولین ماه فصل زمستان

  دی،ماه گرم تئاتری ها

  ایران تئاتر: تولد هنرمندانی همچون بهرام بیضایی، نصرت کریمی، مهدی شفیعی، زنده یاد جعفر والی، علی رفیعی و درگذشت هوشنگ حسامی، رقیه چهره آزاد و مهین اسکویی از مهم ترین رویدادهای تقویم تئاتری دی ماه به شمار می آید.

  |

  نظرات کاربران