در حال بارگذاری ...
 • در عصر تجربه تئاتر مستقل تهران اتفاق می افتد

  سه اجرای پایانی نمایش «مورچه ها»

  سه اجرای پایانی نمایش «مورچه ها» به کارگردانی علی علوی در عصر تجربه تئاتر مستقل تهران به صحنه می رود.

  به گزارش ایران تئاتر علی علوی کارگردان نمایش «مورچه ها» که نوشته احسان عزتی و علی مسعودی است سه اجرای پایانی خود را در اول، دوم و سوم آذر در تئاتر مستقل تهران به صحنه می برد.

  «مورچه‌ها» یک نمایش تکنفره (solo performance) و در حال توسعه از کمپانی تئاتر گاراژ است که به روایت یک ساعت از زندگی یک انسان می پردازد. ساعتی از زندگی مورچه ای بیگانه که آرام آرام از صف دیگر مورچه ها به بیرون رانده می شود. او در این یک ساعت یاد می گیرد که چطور می تواند صحبت کند، چطور می تواند کلمه هایش را برای دیگر مورچه ها معنا ببخشد. یاد میگیرد که مورچه ها چطور کار می کنند؟ چطور به صف‌هایشان می پیوندند؟ چطور غریبه ای را شناسایی می‌کنند؟ و در آخر چگونه این غریبه را از صف‌های طویل و منظم خود به بیرون پرتاب می‌کنند؟

  در «مورچه ها» سعید اکبرزاده ایفای نقش می کند.

  از دیگر عوامل نمایش می توان به علی مسعودی(هانی عبدالمجید(گرافیک، سالار حسینی‌فر(حسین عالمی، احمد طباطبایی و پارسا خادمی(حامد گایینی(حبیب ارمکان(مهدی شاهین، مهدی سلیمانی، حسین عالمی و احمد طباطبایی(
  مطالعات انسان‌شناسی در این پروژه در حال توسعه در گاراژ تیاتر، پیرامون بررسی تغییرات و تاثیرات متقابل اجرا و بازیگر در هر دوره تمرینی در گروه و نیز در دوره‌های مختلف زیست اجتماعی او است. این اجرا مونتاژی از «The Score یا قطعات طراحی شده توسط بازیگر» و «متن» است که در پی پژوهش بر روی رفتارهای فردی و اجتماعی انسان به دست آمده‌ و در طول توسعه‌ خود به عنوان محصول نهایی هر دوره تمرینی به روی صحنه می‌رود.
  گاراژ تیاتر یک کمپانی تئاتر است که در قم/ ایران فعالیت می‌کند. حوزه فعالیت گاراژ تیاتر تحقیق و پژوهش در حوزه تئاتر آزمایشگاهی، مطالعات انسان‌شناسی فرهنگ، بررسی رفتار و توسعه توانایی بدن و بیان بازیگر است.

  ضلع شرقی چهار راه ولیعصر (تئاتر شهر)، خیابان رازی، نبش کوچه زند وکیل، پلاک ۵۰ واقع شده است.

   
  مطالب مرتبط

  در نشست خبری دومین رپرتوار عصر تجربه عنوان شد

کوهستانی، ثروتی، صدری، بهاروند و دشت‌آرای به تئاتر مستقل می‌آیند
  در نشست خبری دومین رپرتوار عصر تجربه عنوان شد

  کوهستانی، ثروتی، صدری، بهاروند و دشت‌آرای به تئاتر مستقل می‌آیند

  مصطفی کوشکی مدیر تئاتر مستقل تهران از حضور امیررضا کوهستانی، مهین صدری، رضا ثروتی، رضا بهاروند و آروند دشت‌آرای با نمایش‌هایی تازه در نیمه دوم سال جاری در تئاتر مستقل تهران خبر داد.

  |

  نگاهی به نمایش «شپش» جدیدترین اثر نمایشی کوروش نریمانی

ستاره‌ها عجله کنید، «شپش» ‌ها رسیدند
  نگاهی به نمایش «شپش» جدیدترین اثر نمایشی کوروش نریمانی

  ستاره‌ها عجله کنید، «شپش» ‌ها رسیدند

  ایران تئاتر- حسین سینجلی: به نظرم حدود چهار یا پنج سال پیش بود که به بهانه بازتولید یکی از نمایش‌های کوروش نریمانی، در مطلبی درباره او و جایگاهش در تئاتر از عبارت «سوپراستار تئاتر ایران» استفاده کردم. عبارتی که بعضی آن را اغراق‌آمیز و حتی غیرمنطقی می‌دانستند، اما امروز ...

  |

  نظرات کاربران