در حال بارگذاری ...
 • در عصر تجربه تئاتر مستقل تهران اتفاق می افتد

  سه اجرای پایانی نمایش «مورچه ها»

  سه اجرای پایانی نمایش «مورچه ها» به کارگردانی علی علوی در عصر تجربه تئاتر مستقل تهران به صحنه می رود.

  به گزارش ایران تئاتر علی علوی کارگردان نمایش «مورچه ها» که نوشته احسان عزتی و علی مسعودی است سه اجرای پایانی خود را در اول، دوم و سوم آذر در تئاتر مستقل تهران به صحنه می برد.

  «مورچه‌ها» یک نمایش تکنفره (solo performance) و در حال توسعه از کمپانی تئاتر گاراژ است که به روایت یک ساعت از زندگی یک انسان می پردازد. ساعتی از زندگی مورچه ای بیگانه که آرام آرام از صف دیگر مورچه ها به بیرون رانده می شود. او در این یک ساعت یاد می گیرد که چطور می تواند صحبت کند، چطور می تواند کلمه هایش را برای دیگر مورچه ها معنا ببخشد. یاد میگیرد که مورچه ها چطور کار می کنند؟ چطور به صف‌هایشان می پیوندند؟ چطور غریبه ای را شناسایی می‌کنند؟ و در آخر چگونه این غریبه را از صف‌های طویل و منظم خود به بیرون پرتاب می‌کنند؟

  در «مورچه ها» سعید اکبرزاده ایفای نقش می کند.

  از دیگر عوامل نمایش می توان به علی مسعودی(هانی عبدالمجید(گرافیک، سالار حسینی‌فر(حسین عالمی، احمد طباطبایی و پارسا خادمی(حامد گایینی(حبیب ارمکان(مهدی شاهین، مهدی سلیمانی، حسین عالمی و احمد طباطبایی(
  مطالعات انسان‌شناسی در این پروژه در حال توسعه در گاراژ تیاتر، پیرامون بررسی تغییرات و تاثیرات متقابل اجرا و بازیگر در هر دوره تمرینی در گروه و نیز در دوره‌های مختلف زیست اجتماعی او است. این اجرا مونتاژی از «The Score یا قطعات طراحی شده توسط بازیگر» و «متن» است که در پی پژوهش بر روی رفتارهای فردی و اجتماعی انسان به دست آمده‌ و در طول توسعه‌ خود به عنوان محصول نهایی هر دوره تمرینی به روی صحنه می‌رود.
  گاراژ تیاتر یک کمپانی تئاتر است که در قم/ ایران فعالیت می‌کند. حوزه فعالیت گاراژ تیاتر تحقیق و پژوهش در حوزه تئاتر آزمایشگاهی، مطالعات انسان‌شناسی فرهنگ، بررسی رفتار و توسعه توانایی بدن و بیان بازیگر است.

  ضلع شرقی چهار راه ولیعصر (تئاتر شهر)، خیابان رازی، نبش کوچه زند وکیل، پلاک ۵۰ واقع شده است.

   
  مطالب مرتبط

  از نگاه کارگردانان تئاتر بررسی شد

فرصت‌‌های تئاتر مازندران در تهران
  از نگاه کارگردانان تئاتر بررسی شد

  فرصت‌‌های تئاتر مازندران در تهران

  پاییز امسال برای تئاتر مازندران فصل خوبی از نظر اجراها به شمار می‌آید. اجراهای نمایش در شهرستان‌های استان مانند گذشته و طبق برنامه در حال انجام است، اما در تهران طی ماه‌های مهر و آبان 4 نمایش روی صحنه رفته که به نوعی با مازندران ارتباط دارد.

  |

  نظرات کاربران