در حال بارگذاری ...
 • زمان مراسم تشییع جنازه آن مرحوم اعلام شد

  مجید واحدی‌زاده نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر درگذشت

  مجید واحدی‌زاده نویسنده، بازیگر و کارگردان فعال تئاتر در جریان برگزاری جشنواره تئاتر معلولین اردبیل به دلیل حمله قلبی به دیار باقی شتافت.

  به گزارش ایران تئاتر مجید واحدی‌زاده نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر و تلویزیون که در سال ۱۳۴۷ در اردبیل متولد شد طی مراسم استقبال و مشایعت مهمانان ویژه جشنواره تئاتر معلولاین درگذشت.
  او بازی در تئاتر و تلویزیون را در سال ۱۳۵۹ پس از چندین تجربه دانش‌آموزی با نمایش دروغگو دشمن خداست و نمایش جوجی خان آغاز کرد. به سال ۱۳۶۹ اولین کارگردانی را با نمایشنامه عروسک‌ها اثر بهرام بیضایی تجربه کرد.
  از آثار برتر وی می‌توان به نمایش سبز، سهراب، سرخ اشاره کرد که در بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ایران به‌عنوان بهترین نمایش جشنواره انتخاب شد و در سال ۱۳۸۱ با همین نمایش در فستیوال جاده ابریشم در آلمان شرکت کرد و در سال ۱۳۸۴ با نمایش اژدها چهرک در فستیوال «شبهای سفید» در آلمان و فستیوال «پر کردن فضای خالی» در کشور آذربایجان شرکت کرده و همچنین در سال ۱۳۸۴ نمایش اژدها چهرک را در تفلیس به نمایش درآورد.
  او برنده جایزه‌های فراوانی در جشنواره‌های استانی، منطقه‌ای، دفاع مقدس و جشنواره‌های سراسری و بین‌المللی از جمله جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر برای نویسندگی و بازیگری و کارگردانی شده‌است.
  او چندین نمایشنامه نگاشته‌است که برخی به نمایش درآمده و در جشنواره‌های ایران برگزیده شده است.
  واحدی‌زاده همچنین در سالهای ۸۱ به‌عنوان کارگردان برتر کشور و در سال ۸۲ به‌عنوان نویسنده برتر کشور با نمایشنامه آوای مهر از سوی کانون ملی منتقدین تئاتر کشور انتخاب شد.
  او همچنین دارای گواهینامه درجه ۲ هنری معادل کارشناسی ارشد با رویکرد کارگردانی تئاتر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. همچنین در سال ۸۷ از سوی مرکز هنرهای نمایشی کشور به‌عنوان یکی از سی چهره تاثیر گذار تئاتر در سی سال پس از انقلاب اسلامی معرفی و مورد تجلیل قرار گرفت.
  واحدی‌زاده مدیر مسئول آموزشگاه آزاد هنری فروغ است و چندین جایزه کشوری و استانی برای آموزشگاه برتر دریافت کرده است، همچنین مدیر مسئول گروه تئاتر فروغ با درجه الف کشوری و یکی از گروههای حرفه ای تئاتر در کشور است.
  او در بیش از ۲۰ دوره در جشنواره بین المللی تئاتر فجر و جشنواره ها و فستیوال های بین المللی و سراسری و منطقه ای تئاتر در مقام داوری جشنواره و یا شرکت کننده حضور داشته است. تازه ترین فعالیت او تدریس در دانشگاه و آموزشگاه آزاد هنری و انتقال تجربیات خود به هنرجویان جوان تئاتر بود.
  ایران تئاتر با آرزوی صبر و شکیبایی برای خانواده واحدی‌زاده درگذشت این هنرمند کشور را به خانواده ایشان، مردم و به خصوص جامعه تئاتر کشور تسلیت می‌گوید.

  شایان ذکر است مراسم تشییع جنازه آن مرحوم فردا پنچ شنبه ۲ آذرماه از ساعت یازده از مقابل مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل به سمت بهشت زهرا قطعه مفاخر برگزار خواهد شد.
  مطالب مرتبط

  اتابک نادری:

مجید واحدیزاده در مورد تئاتر و زندگی خیلی حرف ها برای گفتن داشت
  اتابک نادری:

  مجید واحدیزاده در مورد تئاتر و زندگی خیلی حرف ها برای گفتن داشت

  مسئول اموراستان های اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی در مراسم اولین سالگرد فوت مجید واحدیزادعه با اعلام اینکه، زنده یاد واحدیزاده در اعتلای تئاتر اردبیل در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نقشی ویژه و برجسته داشت، گفت: مجید واحدیزاده در مورد تئاتر و ...

  |

  فرهاد قائمیان :

در سایه حمایت صحیح تئاتر شهرستان‌ها قابلیت جهانی شدن دارند
  فرهاد قائمیان :

  در سایه حمایت صحیح تئاتر شهرستان‌ها قابلیت جهانی شدن دارند

  فرهاد قائمیان بازیگر تئاتر سینما و تلویزیون که در کرج به تماشای نمایش « و خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد» از اردبیل نشست در باره این نمایش گفت: اکبر صادقی برای خلق این اثر نمایشی جوایز متعددی  گرفته و دعوت شده و منتخب اجرا در فستیوال کازان روسیه، آستانه قزاقستان، ...

  |

  نظرات کاربران