در حال بارگذاری ...
 • «عروسی» در تالار قشقایی برپا می‌شود

  گوگول متن «عروسی» خود را به تئاترشهر فرستاد

  ایران تئاتر: نمایش کمدی «عروسی» نوشته نیکولای گوگول به کارگردانی وحید اخوان در تالار قشقایی روی صحنه می‌رود.

  به گزارش ایران تئاتر، به نقل از روابط عمومی گروه تاتر کلاسیک، نمایش «عروسی» نوشته نیکولای گوگول با ترجمه آبتین گلکار و به کارگردانی وحید اخوان از روز یکشنبه ۱۲ آذر طی مراسمی، به دست سیاوش طهمورث از چهره‌های هنری پیشکسوت سینما و تاتر، با حضور جمعی از هنرمندان افتتاح و در تالار قشقایی به روی صحنه خواهد رفت.

   

  نمایشنامه «عروسی» که از کمدی‌های انتقادی و از آثار درخشان «گوگول» نویسنده و طنزپرداز برجسته جهان است، موقعیت ورود هم‌زمان چند خواستگار برای ازدواج با دختری متمول که آرزوی وصلت با اشراف زاده‌ای را دارد روایت می‌کند که خواستگاران برای آنکه خود را در دل دختر دم بخت جا کنند ‌و در همان حال‌، سایر رقیبان را از چشم او بیندازند‌، به انواع و اقسام حیله‌ها و ترفند‌ها متوسل می‌شوند‌.

  گفتنی است گوگول در این نمایشنامه کاستی‌هایی را در شخصیت هر یک از قهرمانان اثر گنجاده است و با نمایش و گاه بزرگ‌نمایی این کاستی‌ها و واداشتن ما به خندیدن به آنها‌، توجه همذات پندارانه مخاطب را به احتمال وجود همین عیوب در خودش بر می‌انگیزد‌. وحید اخوان کارگردان این نمایش، با وفاداری اصل نوشته گوگول اما با نگاهی نو و رئالیستی، این اثر را اجرا می‌کند.

  در این نمایش بازیگرانی چون: حبیب دهقان نسب، کاظم هژیرآزاد، محمد ساربان، علیرضا درویش نژاد، هومان سالکی، سودابه صادقی، الهام ذوالفقاریان، آسیه عطوفی، فاطمه پورمحمدی، محمدرضا خادمی و وحید اخوان ایفای نقش می‌کنند.

  از عوامل اجرایی این نمایش باید از طراح لباس: وحید اخوان، طراح صحنه: وحید اخوان و فرشید حیدری، طراح نور: بابک شاه علیزادگان، طراح گریم: بهمن صنیعی، طراح پوستر: امیر اردستانی، دستیاران کارگردان: سبا امیری و قدرت رهبری، مدیر صحنه: مهسا ربیعی، منشی صحنه: ریحانه اشتری و مشاور رسانه: محمد وفایی نام برد.

  نمایش عروسی از دوازدهم تا بیست و هفتم آذر، هر روز به جز شنبه‌ها در تالار قشقایی مجموعه تاترشهر تهران راس ساعت ۱۹ اجرا میشود.
  مطالب مرتبط

  بعد از صد سال

رحمت امینی «استاد نوروز پینه دوز» را به صحنه می برد
  بعد از صد سال

  رحمت امینی «استاد نوروز پینه دوز» را به صحنه می برد

  رحمت امینی نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر که چندی پیش نمایش «خدایگان» را در تالار مولوی به صحنه برد، بزودی سه گانه ی نمایش های کمدی ایرانی را با اجرای نمایش «استاد نوروز پینه دوز» در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر تکمیل می کند.

  |

  با حضور رضا آشفته و امیدطاهری؛

نمایش سیمین و فرزان نقد و بررسی می‌شود
  با حضور رضا آشفته و امیدطاهری؛

  نمایش "سیمین و فرزان" نقد و بررسی می‌شود

  نمایش "سیمین و فرزان" به کارگردانی فهیمه عابدینی که در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است روز دوشنبه 9 اردیبهشت ماه توسط کانون منتقدان تئاتر ایران و به سرپرستی رضا آشفته مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

  |

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم نکوداشت شهید قشقایی

هنرمندانی چون شهید قشقایی نقشی ویژه در پیروزی انقلاب اسلامی دارند
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم نکوداشت شهید قشقایی

  هنرمندانی چون شهید قشقایی نقشی ویژه در پیروزی انقلاب اسلامی دارند

  سیدعباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم نکوداشت شهید قشقایی گفت: افراد بی‌شماری همچون شهید قشقایی در عصر روشنگری مردم نقش خود را ایفا کردند و موجب انسجام و وحدت میان ایرانیان در راه رسیدن به آرمانی یعنی ایرانی آزاد و مستقل شدند.

  |

  دردومین برنامه «گفتمان شنبه ها»؛

نمایش «فوتبال» در تالار قشقایی خوانش می شود
  دردومین برنامه «گفتمان شنبه ها»؛

  نمایش «فوتبال» در تالار قشقایی خوانش می شود

  دومین برنامه از پروژه «گفتمان شنبه ها» روز شنبه 24 آبان ماه با خوانش نمایشنامه «فوتبال» به نویسندگی پل کانتن و ژرژ بلاک و کارگردانی محمدرضا خاکی درتالار قشقایی تئاتر شهر برگزار می شود.

  |

  نظرات کاربران