در حال بارگذاری ...
 • سامان خلیلیان در آیین رونمایی از پوستر جشنواره تئاتر خیابانی اَرس عنوان کرد

  اَرس بهترین مسیر برای تاثیرگذاری فرهنگی انتخاب کرده است

  آیین رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی اَرس با حضور سامان خلیلیان، شهرام خدایی علمداری، رامین راستی دبیر هنری و ابراهیم نصیری دبیر این جشنواره در سازمان منطقه آزاد اَرس برگزار شد.

  به گزارش ایران تئاتر، سامان خلیلیان مدیر دفتر تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی و عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره تئاتر خیابانی ارس در این مراسم در سخنانی با بیان اینکه نگاه مدیران فرهنگی سازمان منطقه آزاد اَرس شایسته تقدیر است چراکه بهترین مسیر را برای تاثیرگذاری فرهنگی انتخاب کرده‌اند، گفت: انتخاب تئاتر و به خصوص تئاتر خیابانی می‌تواند به راحتی منطقه آزاد ارس را به عموم مردم معرفی کرده و اهداف مدیران ارس را به آسانی به مخاطبان منتقل کند.

  خلیلیان ادامه داد: اینکه منطقه آزاد اَرس و هنرمندان اَرس برای این جشنواره پیش قدم شده‌اند نیز قابل تقدیر است و موفقیت دوره چهارم جشنواره تئاتر خیابانی ارس نشان داد که این جشنواره در مسیر درستی قرار دارد.

  عضو شورای سیاست‌گذاری پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس در ادامه اظهار داشت: با گسترش جغرافیایی جشنواره تئاتر خیابانی ارس به 7 منطقه آزاد ایران، بدون شک شاهد افزایش کیفیت و کمیت آثار رسیده به جشنواره خواهیم بود.

  او همچنین خاطرنشان کرد: تئاتر خیابانی ارس می‌تواند گردشگری هنری و فرهنگی را نیز در کنار سایر بخش‌های گردشگری ارس مطرح کند.

  در این مراسم علیرضا لطف خدایی کارگردان پیشکسوت تئاتر و یکی دیگر از اعضاء شورای سیاست‌گذاری این جشنواره نیز با اشاره به استمرار برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی ارس، عنوان کرد: برنامه‌های مستمر فرهنگی همانند جشنواره تئاتر خیابانی ارس که در منطقه آزاد ارس اتفاق می‌افتد، فرصت مغتنمی را برای توسعه فرهنگی ارس فراهم می‌آورد.

   لطف خدایی تصریح کرد: اثربخشی این نوع از جشنواره‌ها باید در عمل مشخص شود و بهتر است در طول سال استمرار داشته باشد.

  رامین راستی دبیر هنری پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس نیز در این مراسم با اشاره به برگزاری موفق چهار دوره از جشنواره تئاتر خیابانی ارس، گفت: این روند نشان‌دهنده هدف‌گیری درست سازمان منطقه آزاد در زمینه توسعه پایدار و همه جانبه است.

  راستی در ادامه افزود: معجزه تئاتر خیابانی در حوادثی چون زلزله اخیر کرمانشاه بیش از پیش مشخص شد و در جشنواره چهارم نیز رضایت مردم از اجراها و استقبال بسیار مناسب، نشان داد که عموم مردم چقدر راحت با تئاتر خیابانی ارتباط برقرار می کنند.

  او در پایان گفت: با حمایت‌های سازمان منطقه آزاد ارس و تقویت شورای سیاستگذاری جشنواره، امیدواریم که جشنواره پنجم نیز همانند دوره‌های گذشته از نظر کیفیت اجرایی زبانزد محافل تئاتری کشور شود.
  مطالب مرتبط

  مرتضی شاه کرم در گفت و گو با ایران تئاتر عنوان کرد

ایده نمایشنامه‌ هایم از دل اجتماع و زندگیم بیرون می آید
  مرتضی شاه کرم در گفت و گو با ایران تئاتر عنوان کرد

  ایده نمایشنامه‌ هایم از دل اجتماع و زندگیم بیرون می آید

  ایران تئاتر: مرتضی شاه‌کرم، نویسنده و بازیگر و کارگردان مستعد خرمشهری سال خوبی را به لحاظ کاری سپری کرده است و نمایش سانتی متر او در جشنواره تئاتر شهر برنده جوایزی شد و متن نمایش نامه عندالمطالبه اش در بخش متون جشنواره تئاتر فجر بهترین اثر انتخاب شد.

  |

  نظرات کاربران