در حال بارگذاری ...
 • نمایش «من یه زنم، صدامو می شنوین؟» در تالار مولوی افتتاح شد

  هنگامه قاضیانی: امیدوارم هیچ مسئله‌ای بین هنرمند و مردم فاصله ایجاد نکند

  نمایش «من یه زنم، صدامو می شنوین؟» با کارگردانی کاملیا غزلی با حضور هنگامه قاضیانی و جمعی از دانشگاهیان در تالار مولوی افتتاح شد.

  به گزارش ایران تئاتر، مراسم افتتاحیه نمایش «من یه زنم، صدامو می شنوین؟» در تالار مولوی با حضور هنگامه قاضیانی، بازیگر سینما و تئاتر، علی حضرتی تهیه کننده سینما و امیرحسین حریری مدیر مرکز تئاتر مولوی و جمعی از دانشجویان و هنرمندان پیش از آغاز نمایش برگزار شد.

  در ابتدای این مراسم امیرحسین حریری مدیر تالار مولوی پس از خوشآمد گویی به مهمانان مراسم، از بحرانی با عنوان بحران ازدیاد کارگردان تئاتر یاد کرد و گفت: یکی از مشکلاتی که امروزه در حوزه تئاتر با آن مواجهیم بحران ازدیاد کارگردان است این درحالی است که برای کارگردان بودن در تئاتر باید مرارت‌های بسیاری کشید و آموزش‌های بسیاری دید. ممکن است این معضل در حال حاضر به چشم نیاید ولی ما باید به فکر آینده این همه کارگردان‌های که از دانشگاه‌های مختلف فارغ‌التحصیل می‌شوند، باشیم.

  او افزود: کارگردانی به معنای داشتن یک مدرک دانشگاهی صِرف نیست و مجموعه توانمندی‌ها و دانش یک فرد است که از او یک کارگردان می‌سازد.

  در ادامه این مراسم هنگامه قاضیانی، بازیگر سینما و تئاتر نیز در سخنانی گفت: مرکز تئاتر مولوی جای قدم‌های افرادی است که برای تئاتر زحمت بسیاری کشیده‌اند. خواهش من از جناب حریری هم اینست که به جوانانی که در این راه زحمت می‌کشند کمک و از آنها حمایت کنند.

  او همچنین اظهار داشت: دوست دارم امشب به همراه حاضران به دیدار این نمایش بنشینیم و خیلی خوشحالم در تالار مولوی که خیلی آن را دوست دارم حضور دارم، کارگاه مولوی از تاریخی که شروع به کار کرده مکانی برای برنامه‌های هنرمندانی بوده که برای تئاتر قلبا تلاش و زحمت کشیده‌اند و من خیلی خوشحالم در مکانی که کاملا فضای اصیل و معنادار خود را به رخ ما می‌کشد امشب به ضیافت عزیزانی دعوت شده‌ایم که برای اجرای تئاتر «من یه زنم، صدامو می شنوین؟» تلاش زیادی انجام داده‌اند.

  قاضیانی در ادامه ضمن آرزوی موفقیت برای کاملیا غزلی کارگردان این نمایش گفت: می‌دانم که تاکنون زحمات زیادی کشیده است.

  او افزود: 18 سال پیش وقتی که وارد عرصه هنر شدم مردم عاشقانه‌تر پشت هنرمندان می‌ایستادند. البته امروزه در همه جای دنیا هم همینطور است مردم عزیز ما هنرمندان جز شما هیچ کسی را نداریم در واقع دروغ  و محال ممکن است که بگوییم این ما هستیم که می‌توانیم با نبوغ و افکار خود هنر را پیش ببریم بنابراین امیدوارم هیچ گونه مسئله‌ای باعث نشود که بین هنرمند و مردم فاصله ایجاد شود و فعالیت های هنری به خصوص کارهایی که در تالار مولوی برگزار می‌شود را حمایت کنند.

  پس از پایان مراسم اولین اجرای نمایش «من یه زنم ، صدامو میشنوین» روی صحنه رفت.

  در این نمایش بازیگرانی همچون؛ الناز اسمعیل زادگان، دیبا خاتمی، لاله مرزبان، غزاله مشعشعی، ساناز نجفی، مهسا نعمتی، دریا یاسری و سروش کریمی‌نژاد ایفای نقش می‌کنند.

  نمایش «من یه زنم صدامو میشنوین» کاری است از گروه تئاتر پراکسیس به تهیه‌کنندگی توماج دانش بهزادی که از روز دوشنبه 13 آذرماه هرشب ساعت 19 در تالار مولوی روی صحنه می‌رود.

  لازم به ذکر است تعداد محدودی از بلیط های این نمایش برای دانشجویان کلیه مراکز آموزش عالی در گیشه مرکز تئاتر مولوی با ۶۰ درصد تخفیف به فروش می رسد.

  علاقمندان برای دیدن این نمایش که همه روزه به جز شنبه ها، ساعت ۱۹ به صحنه می رود، می توانند به مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران به آدرس خیابان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر، جنب باشگاه دانشجویان، مرکز تئاتر مولوی مراجعه کنند.
  مطالب مرتبط

  نگاهی به نمایش «ویتک، خرس سرباز» به کارگردانی طناز مظفری

خبر فوری؛ سرجوخه ویتک بازنشسته شد
  نگاهی به نمایش «ویتک، خرس سرباز» به کارگردانی طناز مظفری

  خبر فوری؛ سرجوخه ویتک بازنشسته شد

  ایران تئاتر، کیارش وفایی: پرده برداری از واقعیت از جمله اقداماتی است که می‌توان از طریق آن بسیاری ناگفته را به فعل در آورد و البته شنید. حال در این میان پرداختن به واقعیت از طریق مستندات در هنرهای نمایشی، تلفیقی از درست گویی و نمایشی نشان دادن آن است که مخاطب بدون سوالی آن را ...

  |

  گزارش ایران تئاتر از حضور هنرمندان در فضای مجازی

بازیگر بدون تماشاگر یعنی هیچ
  گزارش ایران تئاتر از حضور هنرمندان در فضای مجازی

  بازیگر بدون تماشاگر یعنی هیچ

  استقبال از اجرای نمایش های تازه ایوب آقاخانی و حمیدرضا نعیمی، اجرای مجدد نمایش «کوکوی کبوتران حرم» توسط بازیگران زن کارکشته تئاتر، واکنش به اهمیت روز جهانی کودک در ایران و... ازجمله مباحث موردتوجه صفحات اجتماعی مجازی هنرمندان عرصه تئاتر است که در چند روز اخیر به آنها توجه ...

  |

  نظرات کاربران