در حال بارگذاری ...
 • مدیرعامل گروه هنرهای نمایشی روایت فتح خبر داد:

  تماشاخانه سرو در محل جدید افتتاح می شود

  ساختمان جدید تماشاخانه سرو دی ماه سال جاری در محل مجتمع فرهنگی ۱۳آبان (سفارتخانه سابق آمریکا )افتتاح می شود.

  به گزارش ایران تئاتر امیرنصیربیگی مدیرعامل گروه هنرهای نمایشی روایت فتح درباره اقدامات انجام‌شده جهت بازگشایی تماشاخانه سرو گفت: قریب یک سال بود که این تماشاخانه پذیرای بسیاری از نمایش‌های ارزشی بخصوص در حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بود؛ اما به دلیل شروع اقدامات مهندسی و نقشه‌برداری جهت ساخت پردیس فرهنگی هنری روایت فتح، این تماشاخانه با تعطیلی چندماهه مواجه شد؛ اما از آنجایی‌که قصد ما این بود که همچنان از ظرفیت تماشاخانه سرو به عنوان شکلی از رویه‌های حمایتی گروه هنرهای نمایشی روایت فتح استفاده شود. لذا در همین راستا پیگیری‌های لازم انجام و جلسات متعددی برگزار شد که در نهایت با حمایت‌های مسئولین امر برابر برنامه‌ریزی صورت گرفته در گروه هنرهای نمایشی روایت فتح مقرر گردید تماشاخانه سرو در محل تازه‌ای به عنوان مامن تخصصی و حامی ویژه هنرمندان تئاتری دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

  او درباره محل جدید برپایی این تماشاخانه که جنب موزه سیزده آبان در سفارخانه سابق آمریکا واقع شده، افزود: دسترسی هنرمندان و مخاطبین به تماشاخانه به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی در جلسات کارشناسی همواره مورد نظر و اهمیت ویژه بود لذا از بین گزینه‌های پیش رو منطبق با همین رویکرد محل جدید انتخاب و کارشناسی‌های فنی انجام و در ادامه انتقال تماشاخانه به محل جدید در دستور کار گروه هنرهای نمایشی روایت فتح قرار گرفت و تلاش شد اشکالات فنی قبلی اصلاح و با هدف توسعه فضای تماشاخانه و تغییرات مدیریتی رسما فعالیت تخصصی خود را آغاز کند.

  نصیربیگی با بیان اینکه اکنون ساخت این تماشاخانه در مراحل پایانی قرار دارد، گفت: امیدواریم با خاتمه اقدامات عمرانی اوایل دی‌ماه بازگشایی مجدد تماشاخانه سرو را با حضور هنرمندان و مدیران و مخاطبین تئاتری عزیز شاهد باشیم.

  او در پایان خاطرنشان کرد: تماشاخانه سرو در اولین گام خود در دی‌ماه میزبان دو نمایش خواهد بود و به این ترتیب حیات دوباره خود را در مکانی تازه آغاز و جشن خواهد گرفت.

  گفتنی است، ساختمان جدید تماشاخانه سرو شامل یک بلک‌باکس با 140 نفر ظرفیت در محل سفارتخانه سابق آمریکا جنب موزه 13 آبان واقع شده است.
  مطالب مرتبط

  تا 25 اسفند ماه در تماشاخانه سرو؛

نمایش «یوسف یوزف جوزپه» به صحنه می رود
  تا 25 اسفند ماه در تماشاخانه سرو؛

  نمایش «یوسف یوزف جوزپه» به صحنه می رود

  نمایش یوسف یوزف جوزپه به کارگردانی کیانوش احمدی پس از حضور در جشنواره استانی تهران و جشنواره تئاتر مقاومت و کسب جوایز از این جشنواره ها با حمایت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در تماشاخانه سرو اجراهای خود را آغاز کرد.

  |

  با حمایت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس

«تماشاخانه سرو» میزبان جشنواره تئاتر فجر شد
  با حمایت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس

  «تماشاخانه سرو» میزبان جشنواره تئاتر فجر شد

  تماشاخانه سرو انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از 3 نمایش در بخش ویژه چهل‌سالگی انقلاب اسلامی و 5 اجرای نمایش رادیویی در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر میزبانی می‌کند.

  |

  در تماشاخانه سرو تهران

بزرگداشت انوشیروان ارجمند توسط گروه نمایش «خاک شیرین» برگزار می شود
  در تماشاخانه سرو تهران

  بزرگداشت انوشیروان ارجمند توسط گروه نمایش «خاک شیرین» برگزار می شود

  محمود رضا فراهانی تهیه کننده نمایش «خاک شیرین» از برگزاری مراسم بزرگداشت و چهارمین سالگشت درگذشت استاد انوشیروان ارجمند در تماشاخانه سرو انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس خبر داد.

  |

  نظرات کاربران