در حال بارگذاری ...
 • در فراخوان انجمن هنرهای نمایشی ایران اعلام شد

  آغاز بروز رسانی سالنامه تئاتر ایران برای سال 97

  در فراخوان انجمن هنرهای نمایشی ایران اعلام شد آغاز بروز رسانی سالنامه تئاتر ایران برای سال ۹۷

  انجمن هنرهای نمایشی نسخه بروز رسانی شده سالنامه تئاتر ایران برای سال 1397 منتشر می‌کند. بر همین اساس از هنرمندان و فعالان عرصه نمایش کشور دعوت می‌شود با اعلام نظر به ارتقاء کیفی این اثر کمک کنند.

  به گزارش ایران تئاتر علی‌اکبر عبدالعلی‌زاده مدیر پروژه سالنامه تئاتر ایران با اعلام این خبر ضمن قدردانی از همراهی هنرمندان و دست‌اندرکاران تئاتر ایران در حمایت از تداوم انتشار این سالنامه تخصصی گفت: با توجه به قرار گرفتن در آستانه انتشار سالنامه تئاتر ایران برای سال جدید، از هنرمندان، صاحب‌نظران و فعالان تئاتر کشورمان دعوت می‌شود با اعلام هرگونه اصلاحیه و ارائه نظر خود در جهت ارتقاء کیفی این محصول، دست‌اندرکاران این سالنامه تخصصی را یاری رسانند.
  وی افزود: علاقمندانی که به هر نحوی از اشکالات و نواقص اطلاعات مندرج در سالنامه مطلع هستند می‌توانند موارد موردنظر خود را از طریق پست الکترونیکیTaghvim@theater.ir اعلام کنند تا در سالنامه سال آینده منعکس شود.
  این فعال رسانه‌های فرهنگی تصریح کرد: این پست الکترونیکی پیش‌ازاین نیز برای ارتباط با مخاطبان فعال بود، بااین‌همه بیشتر پذیرای پیام‌های سپاس و قدردانی از سوی هنرمندان و دست‌اندرکاران تئاتر کشور بوده است تا نظرات اصلاحی موردنظر دست‌اندرکاران سالنامه. این فراخوان باهدف یادآوری به صاحب‌نظران برای همراهی در بهبود کیفیت و رفع نواقص اعلام‌شده است.
  عبدالعلی‌زاده تأکید کرد: این سالنامه با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی کلید خورده و انجمن هنرهای نمایشی متولی تولید و انتشار آن است. انجمن هنرهای نمایشی ایران با توجه به کمبود منابع مرجع در حوزه تئاتر ایران و باهدف ایجاد نشاط از طریق توجه به سالروز تولد هنرمندان تئاتر در رسانه‌ها و مجامع فرهنگی و ایجاد دسترسی به منابع و اطلاعات مرجع موردنیاز هنرمندان، صاحب‌نظران و علاقمندان تئاتر امسال نیزاقدام به بروز رسانی سالنامه تئاتر ایران کرده است.
  وی یاد آور شد: این سالنامه داری بخش‌های مختلف گاه‌نویسی تاریخ تئاتر جهان، وقایع‌نگاری تاریخچه تئاتر ایران، کتاب‌نگاری تاریخ تئاتر ایران، زادروز هنرمندان تئاتر، اطلاعات گروه‌های ثبت‌شده تئاتری و تماشاخانه‌های خصوصی، سالن‌های تئاتر سراسر کشور، آدرس و شماره تلفن آموزشگاه‌های فعال تئاتر، فهرست کتاب‌های انتشارات نمایش، فهرست شماره‌های مجله نمایش و فهرست نمایش‌های اجرا شده در سال 1395 است. همچنین در این سالنامه اسامی هنرمندان درگذشته تئاتر نیز گنجانده شده است؛ بنابراین هنرمندان استانی و مدیران فرهنگی بویژه در هر مورد کاستی‌ای می‌بینند می‌توانند با ارسال متنی به نشانی الکترونیک سالنامه به رفع آن کمک کنند.
  عبدالعلی‌زاده در پایان گفت: همچنین سال گذشته اسامی و زادروز اعضای خانه تئاتر به همراه ایمیل اعضا در ضمیمه آن منتشر شد که به یاری مدیران خانه تئاتر بروز می‌شود. علاوه به راین در قسمت پایانی این سالنامه فهرست جامع 580 گروه‌ تئاتری ثبت‌شده سال گذشته سراسر ایران منتشرشده است.

   
  مطالب مرتبط

  سالنامه تئاتر ایران 1397

سالنامه تئاتر ایران 1397
  سالنامه تئاتر ایران 1397

  سالنامه تئاتر ایران 1397

  نسخه پی دی اف سالنامه تخصصی تئاتر ایران برای سال 1397 با انتشار اسامی بیش از 7000 هنرمند تئاتر کشور به‌روزرسانی و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. بخش‌های مختلف این سالنامه که توسط انجمن هنرهای نمایشی ایران منتشرشده، در ستون بانک های اطلاعاتی سایت ایران تئاتر به‌صورت PDF و با ...

  |

  نگاهی به تقویم تئاتر ایران در شهریور ماه

ماه درخشش و شکوفایی استعدادهای عرصه نمایش
  نگاهی به تقویم تئاتر ایران در شهریور ماه

  ماه درخشش و شکوفایی استعدادهای عرصه نمایش

  ایران تئاتر: در تقویم تئاتری شهریورماه هنرمندان مشهور زیادی پا به جهان گذاشته‌اند که هریک در عرصه سینما و تئاتر مخاطبان و طرفداران خاص خود را دارند. هنرمندانی که با ایفای نقش در آثار مختلف، توانمندی‌های خود را در هر دو عرصه به اثبات رسانیده‌اند.

  |

  در فراخوان انجمن هنرهای نمایشی ایران اعلام شد

آغاز بروز رسانی سالنامه تئاتر ایران برای سال 96 
  در فراخوان انجمن هنرهای نمایشی ایران اعلام شد

  آغاز بروز رسانی سالنامه تئاتر ایران برای سال 96 

  انجمن هنرهای نمایشی نسخه بروز رسانی شده سالنامه تئاتر ایران برای سال 1396منتشر می کند. برهمین اساس از هنرمندان و فعالان عرصه نمایش کشور دعوت می شود با اعلام نظر به ارتقاء کیفی این اثر کمک کنند.

  |

  سالنامه تئاتر ایران

  سالنامه تئاتر ایران

  «سانامه تئاتر ایران 1395» سالنامه تخصصی تئاتر ایران برای سال 1395 بروزرسانی شد . این سالنامه که از سوی اداره کل هنرهای نمایشی منتشر شده، همراه با مندرجات به تفکیک فایل، به ...

  |

  سالنامه تئاتر ایران به‌روزرسانی شد

  سالنامه تئاتر ایران به‌روزرسانی شد

  سومین سالنامه تئاتر ایران ویژه سال 1395 پس از پنج سال با بخش‌های تازه،  از سوی انجمن هنرهای نمایشی ایران زیر نظر علی‌اکبر عبدالعلی‌زاده منتشر شد.

  |

  نظرات کاربران