در حال بارگذاری ...
 • به‌زودی در فرهنگسرای ارسباران

  «فرشته نگهبان» روی صحنه می‌رود

  نمایش «فرشته نگهبان» نوشته واسلاو هاول به کارگردانی صادق وفایی در فرهنگسرای ارسباران اجرا می‌شود.

  به گزارش ایران تئاتر، نمایش «فرشته نگهبان» نوشته واسلاو هاول توسط گروه نمایشی مانا، با کارگردانی صادق وفایی دی‌ماه امسال در سالن استاد ذوالفقاری فرهنگسرای ارسباران اجرا می‌شود.
  «فرشته نگهبان» یکی از نمایشنامه‌های تک‌پرده‌ای واسلاو هاول نمایشنامه‌نویس و رئیس‌جمهور فقید جمهوری چک است که در آن به اوضاع و شرایط سیاسی اجتماعی این کشور پس از بهار پراگ پرداخته می‌شود. این نمایشنامه توسط رضا میرچی مترجم ایرانی مقیم پراگ ترجمه‌شده و در قالب یکی از نمایشنامه‌های کتاب «اعتراض» به چاپ رسیده است.
  صادق وفایی پیش از «فرشته نگهبان»، نمایشنامه «شرفیابی» را از واسلاو هاول روی صحنه برده و علاوه بر نمایشنامه خوانی «فرشته نگهبان» در دو نوبت، خوانش نمایشنامه «در کار رفتن» را نیز از این نویسنده در کارنامه دارد. «تعلیق در اعماق آتلانتیک» دیگر اثری است که این کارگردان جوان تئاتر روی صحنه برده است.
  نمایش «فرشته نگهبان» حاصل تلاش جمعی از دانشجویان تئاتر دانشگاه هنر تهران بوده و برخی از مراحل آماده سازی و تمرین آن با نظارت و راهنمایی حسین فرخی پیش رفته است.
  عباس خادم، علیرضا گیلوری، بهمن وخشور و صادق وفایی بازیگران این نمایش هستند. اجرای دکور و پوستر این نمایش توسط میلاد ابراهیمی و بهمن وخشور انجام می‌شود.
  گروه نمایشی مانا این روزها مشغول برگزاری جلسات پایانی تمرین های «فرشته نگهبان» هستند. این نمایش طی یک بازه 15 شبه در دی‌ماه سال جاری، در سالن استاد ذوالفقاری فرهنگسرای ارسباران اجرا می‌شود.

   
  مطالب مرتبط

  مسئول دفتر فرهنگی سفارت جمهوری چک در دیدن نمایش «فرشته نگهبان» گفت :

ایران و جمهوری چک ظرفیت بالایی برای همکاری های فرهنگی و هنری دارند
  مسئول دفتر فرهنگی سفارت جمهوری چک در دیدن نمایش «فرشته نگهبان» گفت :

  ایران و جمهوری چک ظرفیت بالایی برای همکاری های فرهنگی و هنری دارند

  مسئول دفتر فرهنگی سفارت جمهوری چک که به تماشای نمایش «فرشته نگهبان» نشسته بود گفت: ایران و جمهوری چک ظرفیت بالایی برای همکاری های فرهنگی و هنری دارند.

  |

  نظرات کاربران