در حال بارگذاری ...
نقش رسانه در توسعه تئاتر (استان بوشهر)

بوشهر؛ نمونه موفق استفاده تئاتری‌ها از فضای مجازی

جهانشیر یاراحمدی رئیس انجمن نمایش بوشهر معتقد است؛ یکی از مهم‌ترین عوامل پیوند امروز مردم استان بوشهر با تئاتر، رسانه‌ها هستند.

نقش رسانه در توسعه و گسترش تئاتر مسئله ای بود که با جهانشیر یاراحمدی رئیس انجمن نمایش استان بوشهر بعنوان یکی از چهرههای شناخته شده و فعال تئاتر استانها در میان گذاشتیم و این هنرمند محبوب  تئاتر بوشهر نیز همچون سایر همکارانش در دیگر استانهای کشور به  ایران تئاتر گفت: بدون تردید یکی از مهمترین عوامل پیوند امروز مردم استان بوشهر با تئاتر رسانه است. چراکه رسانه ها در این استان از دیرباز به فعالیت می پرداختند و در زمینه تئاتر تاثیری به سزایی را ایفا کردند.

او در ادامه با بیان آنکه به هیچ وجه نمی توان نقش رسانه در توسعه تئاتر را نادیده گرفت، افزود: در حال حاضر با توجه به وسعت این استان تعداد نشریه های مکتوب و سایت های مجازی بسیار مطلوب بوده و اخبار و رویداد های تئاتر توسط آنها به خوبی اطلاع رسانی می شود. امروز با توجه به پیشرفت رسانه های مکتوب و مجازی فضایی در تئاتر استان بوشهر حاکم شده است، که به راحتی می توان به قدرت پیوند رسانه با تئاتر پی برد.

یاراحمدی صحبت هایش را اینطور ادامه داد: در گذشته مردم از اجرای نمایش ها در نقاط مختلف شهر و حتی جشنواره های تئاتر مطلع نمی شدند و از همین سو تئاتر با استقبال نسبتا خوبی از سوی مردم همراه نبود. اما حال با توجه به پیشرفت رسانه ها ، هر روز به تعداد مخاطبان تئاتر اضافه شده و نمایش ها در نقاط مختلف شهر با استقبال نسبتا خوبی از سوی مردم همراه می شوند. در نتیجه می توان گفت که پیشرفت تئاتر با رسانه پیوند عمیقی دارد.

رئیس انجمن نمایش استان بوشهر در بخش دیگری از صحبت هایش موفقیت یک نمایش در جذب مخاطب را بسته به عوامل مختلفی دانست و در این باره یادآور شد: مورد استقبال قرار گرفتن یک نمایش در استان بوشهر به عواملی مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال پیشینه کارگردان و یا بازیگران در استقبال مخاطبان به شدت موثر است، اما این به آن معنا نیست که نمایش های جوانان مورد استقبال قرار نگیرد. به طور کلی مردم بوشهر وقتی از اجرای نمایشی اطلاع پیدا می کنند، آن را مورد استقبال خود قرار می دهند. به عنوان مثال به تازگی نمایشی در بوشهر 10 شب به صحنه رفت. این اثر از همان ابتدا با استقبال فوق العاده ای همراه بوده و حتی در شب اول اجرا بلیت به تعدادی از تماشاگران نرسید. عامل موفقیت این نمایش، اطلاع رسانی خیلی خوبی بود که توسط گروه انجام شده بود.

جهانشیر یاراحمدی با بیان آنکه با توجه به وسعت استان بوشهر، خبرنگار تخصصی حوزه تئاتر در آن وجود ندارد، گفت: پوشش اخبار حوزخ تئاتر در بوشهر توسط خبرنگاران حوزه فرهنگ انجام می شود و ازین نظر با توجه به میزان رویداد های تئاتری این استان و وسعت آن ما در این زمینه احساس ضعف نمی کنیم. چراکه با همین وضعیت پوشش اخبار در شهرستان های این استان نیز به خوبی صورت می گیرد.

او در ادامه صحبت هایش تاثیر رسانه مجازی در تئاتر بوشهر را بیشتر از رسانه های مکتوب دانست و در این باره گفت: پیشرفت تئاتر در بوشهر با پیشرفت رسانه های مجازی گسترش یافت و این موضوع به تاثیر فراگیر رسانه های این چنین در بین مردم دارد. یکی از مشکلات اساسی ما گروه های ما در گذشته موضوع اطلاع رسانی بود که امروز با وجود رسانه های مجازی به سادگی صورت می گیرد.

یاراحمدی در پایان با بیان اینکه امیدوار است، که پیوند رسانه و تئاتر روز به روز بیشتر شود، گفت: اتفاقی که چند سال است در فضای تبیغاتی رسانه ای برای تئاتر بوشهر پیگیر آن هستیم، یک سری بیلبورد های خاص تبلیغاتی است، که اگر به تئاتر اختصاص داده شود قطعا در روند استقبال تماشاگران از نمایش های بوشهر به شدت موثر عمل می کند.
مطالب مرتبط

بررسی نقش رسانه‌ها در توسعه تئاتر در گفت‌وگو با موثرین تئاتر استان‌ها (بخش دوم)

تاثیر انکارناپذیر رسانه‌ها در طرح مطالبات حرفه‌ای تئاتری‌ها
بررسی نقش رسانه‌ها در توسعه تئاتر در گفت‌وگو با موثرین تئاتر استان‌ها (بخش دوم)

تاثیر انکارناپذیر رسانه‌ها در طرح مطالبات حرفه‌ای تئاتری‌ها

ایران تئاتر- تعامل تئاتر با سایر رسانه‌ها به گفته مدیران تئاتر استان‌ها به قدری اهمیت دارد که چگونگی این ارتباط می‌تواند حتی در کیفیت آثار نمایشی تولید شده در هر استان تاثیر مستقیم داشته باشد و مهم‌تر آنکه رسانه‌ها همواره بهترین کمک کننده برای رسیدن به مطالبات حرفه‌ای‌ ...

|

بررسی نقش رسانه‌ها در توسعه تئاتر در گفت‌وگو با موثرین تئاتر استان‌ها ( بخش اول )

تعامل با رسانه‌ها رمزی که تئاتر ایران  را به کمال می‌رساند
بررسی نقش رسانه‌ها در توسعه تئاتر در گفت‌وگو با موثرین تئاتر استان‌ها ( بخش اول )

تعامل با رسانه‌ها رمزی که تئاتر ایران را به کمال می‌رساند

ایران تئاتر- تئاتر به مثابه یک رسانه با قدمتی به اندازه خلقت انسان، در دنیای مدرن امروزی به قدری نیازمند تعامل با سایر رسانه‌ها است که به عقیده بسیاری از هنرمندان این رشته عدم وجود تعامل میان هنر تئاتر و رسانه‌های امروزی ارتباط مستقیمی با هستی این هنر دارد.

|

نقش رسانه در توسعه تئاتر(هرمزگان)

تعامل تئاتری‌های  هرمزگان با صدا و سیما یک الگوی موفق برای همه
نقش رسانه در توسعه تئاتر(هرمزگان)

تعامل تئاتری‌های هرمزگان با صدا و سیما یک الگوی موفق برای همه

حسین کریمی رئیس انجمن نمایش استان هرمزگان می‌گوید: در نتیجه تعامل خوب گروه‌های تئاتری با سیما هرمزگان هر نمایشی که می‌خواهد اجرا شود گروه‌ها برای معرفی نمایش خود به یکی از پُرمخاطب‌ترین برنامه‌های تلویزیونی دعوت می‌شوند.

|

نقش رسانه در توسعه تئاتر(کهگیلویه و بویر احمد)

پرتال تئاتر استانی باعث پرداخت تخصصی به مقوله تئاتر شده است
نقش رسانه در توسعه تئاتر(کهگیلویه و بویر احمد)

پرتال تئاتر استانی باعث پرداخت تخصصی به مقوله تئاتر شده است

اردشیر کیانی رئیس انجمن نمایش کهگیلویه و بویر احمد اعتقاد دارد که پرتال تئاتر استانی یک منبع موثق کامل است و از روزی که فعالیت خود را شروع کرده، در استان ها نیز جدی تر دنبال شده و به همین دلیل رسانه ها به اتفاقات تئاتری بیشتر می پردازند.

|

بررسی نقش رسانه در توسعه تئاتر استان‌ها (استان آذربایجان غربی)

ارومیه؛ شهری با هزار تماشاگر بطور میانگین برای هر نمایش
بررسی نقش رسانه در توسعه تئاتر استان‌ها (استان آذربایجان غربی)

ارومیه؛ شهری با هزار تماشاگر بطور میانگین برای هر نمایش

محمد کاظمی‌پور رئیس انجمن نمایش آذربایجان غربی این استان را بواسطه داشتن امکانات مناسب سخت‌افزاری، یکی از بهترین گزینه‌ها برای اجرای عمومی آثار شاخص تئاتر از سراسر کشور می‌داند.

|

نظرات کاربران