در حال بارگذاری ...
 • گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  اجرای بیش از 30 نمایش در نیمه دوم دی ماه

  ایران تئاتر:اولین ماه از آخرین فصل سال در حالی دهه دوم خود را آغاز کرد که هنوز دو دلقک و نصفی در پارک دانشجو جا خوش کرده، و نمایش «ده سال تنهایی» اشکان خطیبی که قرار بود اجرای کوتاه مدتی در تالار وحدت داشته باشد، تمدید شد و تا اسفندماه ادامه دارد.

  در هفته آینده بیش از 30 نمایش در تالارهای دولتی به اجرا در می آیند که از میان آنها یک سیاه بازی به نام جوحی و کدخدا، یک پروفورمنس به نام افسانه های خلیج و یک اپرای عروسکی به نام اپرای سعدی با شمایل متفاوت تر از بقیه به روی صحنه رفته اند.

  در متن پیش رو می خواهیم نمایش هایی را که در دهه دوم دی ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی کنیم.

   

  ►►► دو دلقک و نصفی تا پایان دی ماه در سالن اصلی تاتر شهر خواهند ماند

  تئاتر شهر در دهه دوم ماه دی میزبان 6 نمایش است. نمایشهایی که هیچ یک تا پایان دی ماه جایگزینی نخواهند داشت.

  سالن اصلی تئاتر شهر 

  «دو دلقک و نصفی» اثر جلال تهرانی که از دوشنبه 20 آذر ماه در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر به صحنه رفته، تا پایان دی ماه ماناست،  این نمایش 65 دقیقه ای که مازیار تهرانی، سهراب حسینی، آذین رئوف در آن ایفای نقش می کنند، همه روزه از ساعت 20 با بهای 40 هزار تومان میزبان علاقه مندان است.

  دو دلقک و نصفی که اولین بار در سال 93 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه رفت و به دلیل ناگه آوانگاردش، کورد توجه برخی کارگدانان دیگر هم قرار گرفت، داستان کارمندی به نام زیتو است که بعد از ده سال از کارخانه اخراج شده و در شب عید کریسمس برای گرفتن حقش از پنجره وارد اتاق رییس می‌شود و با رییس که نیمه شب در اتاقش مشغول به کار است مواجه می‌گردد.

   سالن چهارسو 

  تئاتر شهر در سالن چهارسو نیز «فعل» محمد رضایی راد را روی صحنه دارد. نمایشی در خصوص یک دبیر ادبیات که به دبیرستان دخترانه ای وارد می شود و نظریه در خصوص دستور زبان و فعل دارد که با تمام زندگی اش گره می خورد.

  نمایش 160 دقیقه ای فعل با بازی  میلاد رحیمی، باران کوثری، به‌آفرید غفاریان، فربد فرهنگ، رزیتا علیزاده، روجا جعفری، فرنوش نیک‌اندیش و مهبان جلالی همه روزه از ساعت 19 با بهای 24 هزار تومان میزبان تئاتر دوستان می باشد.

  سالن سایه 

  سالن سایه این روزها دو نمایش را به علاقه مندان عرضه کرده است.

  - نمایش «تب سرد روی پیشانی داغ» که به نویسندگی علی حاتمی نژاد و با کارگردانی حسن عابدی از 1 دی ماه به روی صحنه رفته، همه روزه در ساعت 18 به روی صحنه می رود. این نمایش 75 دقیقه ای که دارای محدودیت سنی برای کودکان زیر 8 سال می باشد، داستان زن و شوهری را روایت می کند که تصمیم گرفته اند در دومین سالگرد ازدواج جشنی گرفته و به دوستان‌شان رسما جدائی‌شان را اعلام کنند. شب می‌شود اما هیچ مهمانی نمی‌آید....

  بهای بلیت این اثر 20 هزار تومان در نظر گرفته شده و پیام دهکردی، عارفه لک، فرشاد فهیمی، باران شادپوری در آن ایفای نقش می کنند.

  - «دایره گچی قفقازی» نوشته برتولت برشت دومین نمایشی است که این روزها به کارگردانی محمودرضا رحیمی از ساعت 20 در سالن سایه به روی صحنه می رود.

  داستان در خصوص روزهای پس از جنگ جهانی دوم است که مردم بر سر تقسیم اراضی بیم مردم است. آنها برای حل این مشکل به سمت نمایشنامه ای می‌روند تا مشکل خود را با آن نمایشنامه حل کنند، و نام آن دایره گچی قفقازی است.

  در این نمایش 90 دقیقه ای که بهای بلیط آن 25 هزار تومان تعیین شده است، میترا ثارالهی، بهرام حاج جعفری زاده، آناهیتا خسروی، پردیس رفیعی، سیامک زین‌الدینی، محمد سرفرازی، محمدحسین سعیدی، زهره شاه‌محمدی، عباس شکیب‌مهر، سیده نوش‌آفرین طوسی، نسترن قاضیانی، رزا کریمی، نیما لبخنده، ساناز نام‌دوست و علیرضا نصیری ایفای نقش می کنند.

  سالن قشقایی 

  سالن قشقایی در حال حاضر میزبان «کوررنگی» به نویسندگی و کارگردانی سیاوش پاکراه است. نمایشی که تمرکز خود را بر یک بیماری نادر و کمیاب به نام کوررنگی گذاشته است و با بازی  بهار کاتوزی و عباس جمالی هرشب به مدت 60 دقیقه در این سالن به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیط این نمایش 25 هزار تومان می باشد.

  پلاتوی اجرا

  «لش زدایی» عنوان مونولوگی است که از 3 دیماه به کارگردانی خسرو امیری و با بازی کوروش شاهانه در پلاتوی اجرای تئاتر شهر به روی صحنه رفته است. این نمایش هرشب از ساعت 18 به مدت 50 دقیقه به اجرا گذاشته می شود و بهای بلیت آن 15 هزار تومان می باشد.

   

  ►►► الیور توئیست در تالار وحدت همچنان می تازد

  - نمایش «الیور توئیست» یکی از پر پرسوناژترین نمایشهای ایران است. در این اثر حسین پارسایی که از ابتدای آذرماه به تالار وحدت ورود کرد، بیش از 100 بازیگر در کنار هنرمندان صاحب نامی همچون  امیرکاوه آهنین‌جان، مهناز افشار، آتیلا پسیانی، سعید چنگیزیان، هوتن شکیبا، داریوش موفق، نوید محمدزاده به ایفای نقش می پردازند.

  این نمایش 2 ساعته هر شب  تا 30 دیماه در تالار وحدت حضور دارد و علاقه مند با پرداخت بهای بلیط 40 تا 95 هزار تومان از این نمایش دیدن کنند.

  -  تالار وحدت در کنار این نمایش تماشایی، همه روزه  کنسرت نمایش «ده سال تنهایی» را نیز از ساعت 21:30 میزبانی می کند.

  این نمایش که به نویسندگی و کارگردانی اشکان خطیبی و با بازی آناهیتا درگاهی، پوریا رحیمی سام و اشکان خطیبی به روی صحنه رفت، ابتدا قرار بود فقط به مدت دو روز به اجرا در آید اما مدت زمان حضور آن تمدید شد و تا 20 اسفندماه میزبان علاقه مندان است.

  هزینه بلیط این نمایش بر اساس مکان صندلی مورد نظر از 35 تا 135 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  ►►► سیاه بازی در سنگلچ  

  تماشاخانه سنگلج با دو نمایش «فلان و چنان» و «جوحی و کدخدا» که در اواخر آذرماه به روی صحنه رفتند تا 27 دی ما همیزبان علاقه مندان است.

  - نمایش یک ساعته «فلان و چنان» به نویسندگی و کارگردانی رضا شاهبداغی از ساعت 19 به روی صحنه می رود. این نمایش با بازی قربان نجفی، مهناز خطیبی، افسانه میر باقری، بیتا آزادی و با بهای 20 هزار تومان پذیرای علاقه مندان می باشد.

  در خلاصه داستان این اثر آمده است: یه بار گفتم من مجروح جراحتم... آثار شکنجه روی تنم.... انجام میدم با بدنم... القای حس خفگی، یا بی وطنی، یا انزجار از آب خوش در گلو، یا مرگ، یا ناگهان فوت کنه کسی به دیار عدم رهسپار... همین جوری الکی... حذف فیزیکی، بی هیچ نشانه از کاری، کسی، یا چیزی... که به خدا خود خودکشی از فرط استیصال... .

   - دومین نمایشی که در سنگلج به روی صحنه می رود «جوحی و کدخدا» اثر جواد انصافی است. این سیاه بازی که براساس یکی از داستانهای مثنوی معنوی نوشته شده است، همه روزه از ساعت 20:15 به روی صحنه می رود.

  جوادانصافی، امیرپارسی، محمدنصر، فریبامهدیه، احمدآهسته، محمدرضاقربانی، حمیدرئوف، رضامعراجی، محمدرضالوانی، ابوالفضل عشرب، شیرین کاشفی، فروغ یزدان و امیر محمد انصافی بازیگرانی هستند که در این نمایش 80 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 20 هزار تومان بلیت آن را خریداری کنند.

   

  ►►► لاسارو در ایرانشهر جان گرفت

   تماشاخانه ایرانشهر این روزها سه نمایش نفر دوم، صد در صد و لاسارو را در دو سالن استاد ناظر زاده کرمانی و استاد سمندریان میزبانی می کند.

  سالن استاد ناظر زاده کرمانی

  این سالن همچنان میزبان دو نمایش نفر دوم و صد درصد می باشد، نمایش هایی که از 28 آذرماه به روی صحنه رفته اند و تا 27 دیماه روی صحنه می مانند.

  - نمایش «نفر دوم» که روایتگر 30 سال زندگی یک خانواده است به به نویسندگی و کارگردانی مهین صدری همه روزه از ساعت 19 به روی صحنه می رود. در این نمایش 90 دقیقه ای، ستاره اسکندری، الهام کردا، مهین صدری و مریم حسینی بازی می کنند و علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 35 هزار تومان بلیط آن را خریداری کنند.

  - نمایش «صد درصد» نیز که روایتگر حضور یک جوان بازیگر به خانه دختری برای خواندن نمایشنامه است، با بازی ستاره پسیانی و هوتن شکیبا همه روزه از ساعت 21 میزبان علاقه مندان است.

  نمایش صددرصد از آثار ماکس لید است که توسط مرتضی اسماعیل‌کاشی طراحی و کارگردانی شده و بهای بلیت آن بر اساس مکان صندلی مورد نظر از 30 تا 40 هزار تومان متغیر است.

  سالن استاد سمندریان

  لاسارو عنوان نمایشی است که از 8 دیماه در این سالن به روی صحنه رفته است. نمایش در خصوص پسری بینوا است که مادرش به دلیل فقر مالی او را در ازای یک سکه به کوری گدا می‌فروشد و او در خدمت اربابان زیادی قرار می‌گیرد.

   این نمایش اثر ملچیور شدلر بود و پس از ترجمه، طراحی و کارگردان توسط مسعود رایگان در دو سانس 18 و 20:30 به روی صحنه می رود.کامبیز امینی، سمیه برجی، فروغ قجابگلی، نوشین اعتماد، بانیپال شومون، اویس خلیل زاده، محسن عیدی، یوسف محوی، نیما مظاهری، آرزو تاج نیا و مهسا اصغری بازیگران این نمایش هستند.

   

  ►►► دو نمایش جدید در خانه نمایش اداره تئاتر

   اداره تئاتر این روزها میزبان دو نمایش و یک نمایشنامه خوانی است. رقص کاغذ پاره ها و عدالت قجری دو نمایشی هستند که از 10 دیماه در این اداره به روی صحنه رفته اند. نمایشنامه خوانی «ورود آقایان ممنونع» پس از یک اجرا در 9 دی ماه قرار است 16 دی ماه نیز بار دیگر صورت پذیرد.

  - رقص کاغذ پاره ها به نویسندگی محمد یعقوبی و کارگردانی محسن زرآبادی پور، اولین نمایشی است که در برنامه روزانه فعالیت خانه نمایش قرار دارد. این نمایش روایتگر داستان زندگی مسافرانی در اتاق یک هتل است که هر یک از این افراد اپیزودها، اتفاقات و داستانهای خاص خود رادارند.

  رقص کاغذ پاره ها با بازی علی انیسی، افسانه بخشی فرد، لیلا بروفه، مریم حجتی، بهار ذوالقدر، آرمین راستگو، اعظم عرفانی، علی عطایی حور، علی فرمانی، مهبد قناعت پیشه و محمود موسوی تا 28 دیماه از ساعت 18 میزبان علاقه مندان است.

  - عدالت قجری کاری از علی برجی است که همه روزه از ساعت 19:45 به روی صحنه میرود.

  این نمایش حکایتگر زندگی یک مرد قجری است که برای فرار از سلطه رضاشاه خانواده را به فرانسه می برد و مژده گیوه کی، نغمه نخغی شریف، الهه فربدزاده، شهریار حیدری، سحر آقاسی در آن ایفای نقش می کنند.

  بهای بلیط این نمایش نیز 15 هزار تومان است.

  - در خانه نمایش علاوه بر اجرای این دو نمایشنامه، در این هفته دومین اجرای نمایشنامه خوانی ورود آقایان ممنوع نیز برگزار می شود. نویسنده این اثر آرش عباسی است و حسین شهبازی در کسوت کارگردان یک بار در 9 دی ماه آن را نمایشنامه خوانی کرده و قرار است در 16 دی ماه ساعت 18 نیز برای بار دوم در معرض دید عموم قرار دهد.

  در این نمایشنامه خوانی که داستان یک روز معمولی در یک آرایشگاه زنانه را روایت می کند، ابوالفضل جمشیدی، فاطمه نیشابوری، روشنک شهبازی، الهام خضرایی منش، مریم احمدیان، بهار پوزش پور، بهار محمدی، سمانه شعاعی، غزل جمشیدآبادی، پرنیان شادکام حضور دارند.

   

  ►►► خانه هنرمندان بدون تغییر

  سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان همچنان با سه نمایش مکبث داستان اسباب بازی‌ها و قاعده مرگ، مردان بیوه و عموزاده ای از ناکجا آباد میزبان علاقه مندان است.

  - اولین اجرا در این سالن، به نمایش «مکبث داستان اسباب بازی‌ها و قاعده مرگ» به نویسندگی میرسعید مولویان و کارگردانی شیما حسن زاده اختصاص دارد که همه روز از ساعت 17:30پذیرای تماشاگران می باشد.

  این نمایش 70 دقیقه ای که تا 24 دیماه ادامه دارد، یک روایت خودمختار از متن مکبث است و علی آرونی، پریاجمالیان، حوریاجمالیان، نگین خلیل زاده، یوسف فروتن، رضاکهن، سپیده لطفی، سمانه محمدعلی، مصطفی مهربان و نسیم یاقوتی، شیوا شریعت زاده، علیرضا فتحعلیان، حوریاجمالیان در آن حضور دارند.

  علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 20 هزار تومان بلیت آن را خریداری کنند. 

  - دومین نمایشی که در سالن استاد انتظامی به روی صحنه می رود، نمایش «مردان بیوه» به کارگردانی علی عامل هاشمی است. این نمایش 50 دقیقه ای در خصوص مردی است که به دلیل علاقه به فرهنگ شرق چند همسر دارد و همسرانش او را مومیایی کرده اند.

  نمایش مردان بیوه، با بهای بلیط 20 هزار تومان تا 23 دی ماه در این سالن به اجرا می رود و سهیل عبدی، لبخند بدیعی، حامد ادوای، ساناز عابدی نسب، پریسا رحیمی، محمدرضا ایمانیان در آن ایفای نقش می کنند.

  -  آخرین نمایشی که علاقه مندان به تئاتر همه روز می توانند در سالن استاد انتظامی پذیرا باشند، نمایش «عموزاده ای از ناکجا...» به نویسندگی و کارگردانی ندا قربانیان است. این نمایش در خصوص مرغ‌های مزرعه‌ای است که اسیر بند یکنواختی روزگار شده اند و پس از ورود خروس جدیدی به مزرعه اتفاق‌های متفاوتی برایشان می‌افتد.

  رضا رباط جزی، محمود حقیری، ندا قربانیان، عبدالرضا یعقوبی، حسین عارف، سید فرزاد تجلی، میلاد زعفرانی، ستاره میرزاخانی، ژینوس رحمتی بازیگرانی هستند.

  نمایش عموزاده ای از ناکجا، تا 24 دیماه با بهای بلیط 20 هزار تومان پذیرای علاقه مندان می باشد.

   

  ►►► در سالن حافظ همچنان گاوبازی می کنند

  تالار حافظ نیز بسان خیلی از تماشاخانه های دیگر در این هفته افت وخیزی نداشت و همچنان دو نمایش گاوبازی و تابوتخانه خاموش به روی صحنه هستند.

  - احساس پایدار اجرای نمایش «گاو بازی» اثر مارک پایتلت را که از 27 آذر به روی صحنه برده بود، دارد. این نمایش که تا 19 دیماه از ساعت 1830، پذیرای مخاطبان است،  روایتگر جدل سه همکار برای حفظ شغل خود است.

  امیر قنبری، منا شریفی، شایان رسولی، برنا اعتمادی بازیگرانی هستند که در این نمایش یک ساعته به ایفای نقش می پردازند. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 30 هزار تومان بلیت آن را خریداری کنند.

   - «تابوتخانه ی خاموش» به نویسندگی رحمان خوب زاده و کارگردانی مشترک رحمان خوب زاده و حسن رونده دومین نمایشی است که در تالار حافظ به روی صحنه می رود.

  این نمایش با بازی مهران نائل، بهنام شرفی، نفیسه روشن، حسن اسدی، الهه ناظری، فرناز توللی، مهرداد خانی، مهسا عبدل و فرم کارانی همچون مینا مرادی، ملیکا حسینی، فائزه بهرامی، زهرا صفری، نگار آزاد، امیرحسین شیرازیان، آرزو احمدیان، رضا کاشی لو، ابوالفضل کاوندی، خاطره خوشدل، مهدی گوهر دوست، ثمین بی طرف، سپیده غلامی، حسین حیدری، طهورا زهدی، دنیا سلیمانی، مسعود خانی، زهرا گوهر دوست، طلوع تهرانی، مهسا طاهری، معصومه عباداله پور، مهدی عباسی، نگار صحرا نورد و سپیده سوهانی تا 20 دی ماه همه روزه از ساعت 21 پذیرای تماشاگران است.

  بهای بلیت این اثر 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  ►►► در مولوی، نگو نیست بگو نمی بینم

  سالن اصلی

  پس از پایان اجرای نمایش «من یه زنم، صدامو مى‌شنوین؟» و «بعد ازین»، سالن اصلی مولوی میزبان نمایش «نگو نیست بگو نمی بینم اثر مهدی ربوشه است. این نمایش یک ساعته که از 8 دی ماه با بازی فرنوش مرواری، مرتضی افتخاری، داوود سلیمانی، پویا میرزایی، مهدی ربوشه، صحنه را در نوردید، آسایشگاهی را به تصویر می کشد که مدیر آن مدعی است یک مرکز روان درمانی است، رسول و دوستانش علاقه‌ای به ماندن در این آسایشگاه ندارند اما مدیر اجازه خروج نمی‌دهد. آنها قرار است به تعادل برسند و بعد بیرون بروند.

  نمایش نگو نیست بگو نمی بینم تا 22 دی ماه با بهای 25 هزار تومان میزبان علاقه مندان می باشد.

  سالن کوچک

  سالن کوچک تالار مولوی همچنان دو نمایش توارد و آن حضور دارند.

  - نمایش «توارد» به نویسندگی مشترک علی نورانی وهمایون حجازی و با کارگردانی على نورانى که از ساعت 18 دوشنبه 27 آذر ماه اجرای خود را آغاز کرده بود تا 20 دی ماه به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد.

  در این نمایش که داستان انطباق جهان های مجازی زوجی است که علی رغم کیلومتر ها فاصله از هم به واسطه ی تکنولوژی به امکان یک زندگی مشترک دست پیدا کرده اند، فاطیما بهارمست، صالح علوی زاده و جاناتان فلمن حضور دارند.

  بهای بلیت این اثر 25 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

  - نمایش «آن» به نویسندگی و کارگردانی همایون حجازی دیگر نمایش سالن کوچک می باشد. در این نمایش 50 دقیقه ای که تا 30 دی ماه ادامه دارد، سجاد تابش و گلنوش قهرمانی حضور دارند.

  «آن» تمرکز خود را بر تنهایی می گذارد و به این پرسش پاسخ می دهد که چه فرقی بین تنهایی بعد از مرگ و تنهایی قبل از مرگ وجود دارد.

  بهای بلیت این اثر 25 هزار تومان تایین شده است.

   

  ►►► تالار فردوسی و یک اپرای جدید

  تالار فردوسی مدتهاست که میزبان اپراهای عروسکی بهروز غریب پور است. غریب پور این روزها پس از دو سال بار دیگر اپرای عروسکی سعدی را برای اجرا به این تالار آورده است.

  این اپرای 110 دقیقه ای با بهای 50 هزار تومان همه روزه از ساعت19 میزبان علاقه مندان می باشد.

  در این نمایش مریم اقبالی، علی پاکدست، علی ابوالخیریان، مرجان احمدی، مرضیه سرمشقی، نسیم امیرخسرو، الهام عابدی، هانی حسینی، سارا اقبال، مرضیه نادری، سحر کاظمی، مریم رحمانی، مهرنوش صادقیان، ثمین جوادزاده زاهدانی، رویا الماسی مهر، صدف بیگدلی، ساحل صفا، الهام وفایی، زینب اشرف‌زاده به عنوان بازی دهنگان عروسک حضوردارند. 

   

  ►►►سالن گلستان با صبری؛ نمایشی که نباید از دست داد!

  سالن گلستان و بوستان کانون پرورشی فکری کودکان دو نمایش منو نمی بره و آرزوهای دست نیافتنی را بر روی صحنه دارد.

   - نمایش «آرزوهای بافتنی» به نویسندگی فرهاد اسماعیلی و کارگردانی کبری مالمیردر سالن بوستان از ساعت 17 بر روی صحنه است.

  این نمایش که با عروسک گردانی آرزو صدری، عماد عابدی و لیلا بیگوند تا اواسط دی ماه اجرا دارد، داستان کلاف بافتنی‌ای را روایت می کند که دیگر شاد نیست و در بازی‌های دوستانش شرکت نمی‌کند. او چیزی در سر دارد که نمی‌تواند به دیگران بگوید برای همین نمی‌خواهد بافته شود. خاله بافتنی متوجه می‌شود که او نگران زندگی بچه‌هایی است که در مناطق کم آب دچار مشکلند و نمی‌داند چه طور به آن‌ها کمک کند... .

  بهای بلیط این اثر 8 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

  - نمایش «منو نمی بره» به نویسندگی و کارگردانی زهرا صبری در سالن گلستان از ساعت 19 میزبان تئاتر دوستان است.

  در این نمایش 55 دقیقه ای که 27 دی ماه روی صحنه است، بهناز مهدی‌خواه، فهیمه باروتچی، خاطره عیسوند، نازنین نادر پور و سعید ابک بازی می کنند.

  مضمون این نمایش درباره‌ی رها شدن از تمام حسرت‌ها، دروغ‌ها، حسادت‌ها، جدایی‌ها و خاطره‌های تلخ و شیرین روزهای گذشته است. و بهای بلیط آن 8 هزار تومان تعیین شده است.

   

  ►►► تالار محراب میزبان یک پرفرمنس است

  سالن اصلی تالار محراب در دهه دوم دی ماه میزبان نمایش افسانه های خلیج کاری از شایان افکاری می باشد. این نمایش  از 8 دی ماه اجرا شده و قرار است تا 30 دی ماه بر صحنه باشد.

  این پرفرمنس یک ساعته توجه خود را بر قصه ها و افسانه های مردم دیای جنوب متمرکز کرده و بهای بلیط آن 20 هزار، 30 هزار و 35 هزار تومان می باشد.

   

  تراس در حوزه هنری►►►

  نمایش تراس اثر ژان کلود کریر و به کارگردانی بهروز عبادی نمایشی است که این روزها در تماشاخانه ماه حوزه هنری روی صحنه است.

  در این نمایش 75 دقیقه ای که تا 29 دی ماه از ساعت 17:45 دقیقه به روی صحنه است،مجید شناور، محمودرضا سلیمانی، فرشید حاجیان، علیرضا اسفندیاری، نسا توافق، غزاله قفلی و نازنین حبیبی به عنوان بازیگر در نمایش «تراس» ایفای نقش می‌کنند.

  در خلاصه داستان این نمایش آمده است: زنی قصد ترک همسرش را دارد و در این میان، خانه را برای فروش گذاشته است. مشتریانی که برای خرید خانه می‌آیند هرکدام درگیر مسائلی هستند

   
  مطالب مرتبط

  با حضور در حسینیه جماران و تغییر در برنامه سالن های نمایشی

اهالی تئاتر خود را آماده ایام سوگواری کردند
  با حضور در حسینیه جماران و تغییر در برنامه سالن های نمایشی

  اهالی تئاتر خود را آماده ایام سوگواری کردند

  اهالی تئاتر با حضور در حسینیه جماران برای تجدید با آرمان های امام خمینی (ره) و تغییر در برنامه نمایش ها خود را برای ایام سوگواری رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و قیام خونین پانزده خرداد آماده می کنند.

  |

  آمار فروش نمایش های روی صحنه تهران اعلام شد

استقبال گسترده مخاطبان از «سردار» و «از زیرزمین تا پشت‌بام»
  آمار فروش نمایش های روی صحنه تهران اعلام شد

  استقبال گسترده مخاطبان از «سردار» و «از زیرزمین تا پشت‌بام»

  سالن‌های مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج، تالار هنر، خانه نمایش اداره تئاتر آمار تماشاگران خود در هفته اول مهرماه را اعلام کردند همچنین آمار فروش آثار اجرا شده در شهریورماه در تماشاخانه ایرانشهر نیز اعلام شده است

  |

  در نشست خبرنگاران تئاتر و مسئولین شهری

تعیین مالکیت محوطه و حدود حریم تئاتر شهر دردستور کار شهرداری قرارگرفت
  در نشست خبرنگاران تئاتر و مسئولین شهری

  تعیین مالکیت محوطه و حدود حریم تئاتر شهر دردستور کار شهرداری قرارگرفت

  در نشست مسئولین شهری و خبرنگاران تئاتر بر لزوم تعیین مالکیت حریم تئاتر شهر به عنوان اولین قدم در شناسایی مسئولیت ها  و رفع معضلات این مجموعه تاکید شد و در دستور کار شهردار قرارگرفت .

  |

  جزییاتی از رایزنی مدیر مجموعه تئاترشهر با مقامات عالیرتبه دولتی، شهرداری و نیروی انتظامی

تئاتر شهر در جستجوی آرامشی پایدار
  جزییاتی از رایزنی مدیر مجموعه تئاترشهر با مقامات عالیرتبه دولتی، شهرداری و نیروی انتظامی

  تئاتر شهر در جستجوی آرامشی پایدار

  مدیر مجموعه تئاترشهر طی روزهای گذشته ضمن رایزنی با برخی مقامات دولتی و انتظامی پیرامون بهسازی و اصلاح شرایط اجتماعی محیط پیرامونی این مجموعه، خواستار اقدامات جدی آنها در این زمینه شد.

  |

  کارگردان حاضر در اجراهای فصلی نمایش های خیابانی با ایران تئاترمطرح کرد:

تئاتر خیابانی ارتباط‌ بی‌واسطه با مخاطب است
  کارگردان حاضر در اجراهای فصلی نمایش های خیابانی با ایران تئاترمطرح کرد:

  تئاتر خیابانی ارتباط‌ بی‌واسطه با مخاطب است

  شهاب راحله کارگردان تئاتر معتقد است؛ نمایش خیابانی تا اندازه زیادی به قدرت انتقال مفاهیم از سوی بازیگران و در حقیقت فیزیک، فن بیان و نحوه ارتباط‌گیری بازیگر با مخاطب وابسته است.

  |

  نظرات کاربران