در حال بارگذاری ...
 • پیام فرماندار بوشهر به سومین جشنواره تئاتر فجر استانی:

  تئاتر می‌تواند روح بشریت را التیام بخشد

  تئاتر امروز بر اساس تئوری‌های مدرن و خلاق و تجربه و عشق پله‌های خویش را یکی‌یکی به سمت تعالی که همان مدینه فاضله فارابی است طی می‌نماید و یقین دارم تئاتر می‌تواند روح عصبانی و افسرده بشریت را التیام بخشد.

  فرهنگ و هنر ایران زمین در تمام دوره‌های تاریخی‌، سرآمد و زبانزد مردمان دیگر ملل بوده است. ‌ایرانیان، هنر و هنرمندی را در جان و دل خویش با عشق و می‌پرورانند و تار و پود ذهن بشری را زیبا می‌بافند. تئاتر از دیر باز در سرزمین نخل و آفتاب‌ در آغوش خلیج فارس بر صحنه زندگی مردم می‌زیسته است و در سایه این هنر بکر و لذت‌بخش‌، دردها، آرزوها، آمال، رنج‌ها‌، ستم‌ها‌، رشادت‌ها و دلاوری‌های مردم این سرزمین فریاد شده است. خون تئاتر همیشه در رگ‌های جنوب جاری‌ست‌. فرزندان این خاک زر خیز! هنر اصیل که برآمده از سرشت پاک و روح صیقل‌خورده است را سینه به‌ سینه به نسل‌های بعد منتقل خواهند کرد و جهانِ پر از عشق و صلح و دوستی را به تمام جغرافیای هستی صادر خواند نمود. تئاتر امروز بر اساس تئوری‌های مدرن و خلاق و تجربه و عشق پله‌های خویش را یکی‌یکی به سمت تعالی که همان مدینه فاضله فارابی است طی می‌نماید و یقین دارم تئاتر می‌تواند روح عصبانی و افسرده بشریت را التیام بخشد و مهربانی را در جهان عصیانگر برویاند. بدون شک برگزاری جشنواره تئاتر فجر در بوشهر و حضور گروه‌های حرفه‌ای در استان می‌تواند تجربه خوبی برای هنرمندان تئاتر باشد. این رویداد مهم را ارج می‌نهیم و ضمن خسته نباشید به ستاد برگزاری، امیدوارم مهمانان جشنواره! روزهای پرخاطره و خوبی را در بوشهر تجربه نمایند.


  عباس جمشیدی

  فرماندار شهرستان بوشهر
  مطالب مرتبط

  در مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر فجر استانی بوشهر انجام شد

رونمایی از تمبر «گفت‌وگوی ایران» و کتاب «ادبیات نمایشی در بوشهر»
  در مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر فجر استانی بوشهر انجام شد

  رونمایی از تمبر «گفت‌وگوی ایران» و کتاب «ادبیات نمایشی در بوشهر»

  در مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر فجر استانی بوشهر از تمبر «گفتگوی تئاتر ایران» و کتاب «ادبیات نمایشی در بوشهر» نوشته جهانشیر یاراحمدی رونمایی شد.

  |

  نظرات کاربران