در حال بارگذاری ...
 • بیتا خارستانی در گفت و گو با ایران تئاتر عنوان کرد

  در حال نگارش نمایشنامه باغ قصرالدشت برای شبکه سلامت هستم

  ایران تئاتر: بیتا خارستانی هنرمند جوان تئاتری دانش آموخته تئاتر با گرایش کارگردانی از دانشگاه سوره است و سالها است که در رادیو نمایش هم به عنوان بازیگر، کارگردان و نویسنده فعالیت می کند و در تئاتر عروسکی هم به عنوان عروسک گردان فعالیت داشته .

  کردلیا واقعیت،گرگ بد گنده، دختر نارنج و ترنج ، خاله سوسکه ، لالایی ، ای آدمیزاد، ری را، قصه سبی که فرار کرد، سلطان شکمو، پروانه بر ناقوس، حباب، سیاهه سفارش، توی این شهر فرشته ای وجود ندارد و دهکده قصه ها از جمله کارهای مهم کارنامه کاری خارستانی است. خارستانی جوایزی از جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی در بخش رادیو برای کارگردانی و بازی در نمایش همسایه ات را دوست بدار و بهترین بازیگر نمایش قصه سیبی که پرواز کرد از جشنواره تئاتر کودک همدان به دست آورده است.

  خارستانی در گفت وگو با ایران تئاتر در باره فعالیت های جدید خود بیان کرد: آخرین کارم در رادیو در نمایش دو غریبه به کارگردانی ایوب آقاخانی  به عنوان بازیگر است. در این نمایش نقش دختر جوانی را بازی کردم. در این خانواده مشکلاتی ایجاد شده است و دختر تلاش می کند این مشکلات را از بین ببرد. در این نمایش نوشین حسن زاده و محسن بهرامی نیز بازی داشتند. بازی در نمایش های رادیویی ویژگی های خاص خودش را دارد و بازیگر باید تخیل قوی داشته باشد و با نکته سنجی باید نقشش را تجزیه و تحلیل و آنالیز کند. چون زمان تمرینات نمایش های رادیویی کم است، بازیگر باید خیلی سریع بتواند به نقش و مختصاتش برسد.

  خارستانی در ادامه سخنانش ضمن اشاره به همکاریش با شبکه سلامت و شبکه نمایش رادیو افزود: مدتها است در شبکه سلامت به عنوان نویسنده آیتم های نمایشی حضور دارم و مشغول نوشتن نمایش نامه هفت قسمتی باغ قصر الدشت هستم. این نمایش نامه برداشت آزادی از باغ آلبالوی آنتوان چخوف است و متن کاملا ایرانیزه شده و داستان در شهر شیراز می گذرد. تمام اعضا یک خانواده در باغ مورثی خودشان در قصر الدشت شیراز دور هم جمع می شوند و می خواهند باغ را بفروشند. شخصیت اصلی نمایش نامه گلاره نام دارد و به تازگی از ایتالیا آمده و می خواهد بر خلاف نظر سایرین باغ را که یادگار پدرش است حفظ کند و در این راه با اعضا خانواده اش دچار چالش می شود.

   

  گفت وگو از احمد محمد اسماعیلی
  مطالب مرتبط

  گفت‌وگو با بیتا خارستانی، بازیگر نمایش «راز پروانه‌ها»

تئاتر کودک جدا از بدنه تئاتر نیست
  گفت‌وگو با بیتا خارستانی، بازیگر نمایش «راز پروانه‌ها»

  تئاتر کودک جدا از بدنه تئاتر نیست

  ایران تئاتر- اگر این روزها سری به تالار هنر بزنید، شاهد نمایش موفقی با نام «راز پروانه‌ها» به نویسندگی منوچهر اکبرلو و کارگردانی حمید ملاحسینی خواهید بود؛ نمایشی خیال‌پرداز و دیدنی برای کودکان و بخصوص نوجوانان. در این نمایش، آنالی شکوری، بیتا خارستانی و علی ابدالی ایفای ...

  |

  نظرات کاربران