در حال بارگذاری ...
 • مدیرکل هنرهای نمایشی دراختتامیه جشنواره فجر استانی یزد:

  جشنواره تئاتر فجراستانی تمرینی برای تورهای تئاتری است

  مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی در آیین پایانی سومین جشنواره تئاتر فجر استانی یزد،گفت: برگزاری جشنواره های تئاتر فجراستانی، به گونه ای تمرین تورهای تئاتری است که باید جدی گرفته شود.

  به گزارش ایران تئاتر مهدی شفیعی که به همراه اتابک نادری مدیر امور تئاتر استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی ، مرضیه برومند و مهدی حاجیان که شامگاه یک شنبه ۱۷دی ماه ۹۶، در سالن اصلی مجموعه تالار هنر یزد، سخن می گفت ، افزود: برگزاری تورهای تئاتری نباید به روزهای جشنواره تئاتر فجراستانی محدود شود، بلکه این روزها باید تمرینی باشند تا در طول سال نیز این گونه رویدادهای خوب تئاتری رقم بخورد.

  وی گفت: جشنواره فجر استانی در استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، بوشهر، یزد و مرکزی از28 دی ماه تا 9 بهمن ماه، برگزار شده ومی شود.

  مدیر کل هنرهای نمایشی، در بخش دیگری از سخنانش گفت: باور داریم که تئاتر برای مخاطب است، بنابراین باید مخاطب را جدی بگیریم و در تولید یک اثرخوب بکوشیم.

  شفیعی با بیان این که انجمن هنرهای نمایشی استان یزد، یکی از بهترین انجمن های کشور است، گفت: در زمان ریاست آقای دهقان هراتی نیز شاهد اتفاقات خوب تئاتری در استان یزد بودیم و امیدواریم که به زودی شاهد افتتاح کامل سالن بلک باکس مجموعه تالار هنر نیز باشیم.

  وی افزود: در تفاهم نامه سال 96، مبلغ 200 میلیون تومان برای انجمن یزد در نظر گرفته ایم که بخشی از آن پرداخت شده است.

  مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی در  پایان سخانش با اشاره به حضور مرضیه برومند در یزد گفت: خانم برومند در پی این هستند تا در کنار جشنواره عروسکی مبارک، حرکت جدیدی را آغاز کنند و برای همین در یزد حضور دارند.شکل گیری این حرکت برای فرهنگ و هنر یزد می تواند سودمند باشد.

  محمود دهقان هراتی، معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد، محمدرضا صاحب جلال رییس انجمن هنرهای نمایشی یزد، مرضیه السادات برومند یزدی کارگردان صاحب نام سینما و تلویزیون، سید حسین پیغمبری از پیشکسوتان هنر نمایش یزد، به همراه مهدی جمالی نژاد، شهردار یزد از دیگر سخنرانان آیین پایانی سومین جشنواره تئاتر فجر استانی بودند.

  شهردار یزد، در بخشی از سخنانش گفت: متاسفانه زیرساخت های فرهنگی و هنری ما، زیبنده و متناسب با توانایی های هنرمندان یزدی نیست.

  مهدی جمالی نژاد افزود: در این مدت کوتاهی که به عنوان شهرداربه یزد آمده ام، در هر برنامه و نشست فرهنگی هنری مانند اجرای موسیقی و تئاتر که شرکت کردم، متوجه توانایی بالای هنرمندان یزدی شده ام.

  شهردار یزد در پایان با اشاره به دغدغه و رویکردی فرهنگی و هنری اعضای شورای شهر یزد، گفت: دوستانم در شورای شهر هم قسم شده اند تا برای بهبود شرایط فرهنگی هنری یزد فعالیت کنند تا بتوانیم به کمک هم تحولی در این زمینه ایجاد کنیم، بنابراین گمان کنم آینده آینده خوبی برای یزد باشد.

  اجرای نقالی توسط مسعود اکرمی هنرمندی از شهرستان ابرکوه و نیز اجرای موسیقی سنتی توسط گروه«راز» از دیگر برنامه های آیین پایانی سومین جشنواره تئاتر فجر استانی یزد بود.

  سومین جشنواره تئاتر فجر استانی یزد با حضور 5 گروه نمایشی از چهار استان، از 14 تا 17 دی ماه 96 در شهرهای اردکان، مهریز و یزد برگزار شد.
  مطالب مرتبط

  مهدی شفیعی در گفت و گو با ایسنا تصریح کرد:

نکات اصلاحی اعلام شده،توسط کارگردان «روز عقیم» رعایت نشده است
  مهدی شفیعی در گفت و گو با ایسنا تصریح کرد:

  نکات اصلاحی اعلام شده،توسط کارگردان «روز عقیم» رعایت نشده است

  مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به اینکه نکات اصلاحی نمایش «روز عقیم» برای اجرا در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اعمال نشده بود، پس از اینکه نمایش را به همراه دبیر جشنواره دیدم به این نتیجه رسیدم که پروانه اجرای آن در جشنواره صادر نشود.

  |

  همزمان با برگزاری سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر

عناوین جوایز مسابقه تئاتر خیابانی مشخص شد
  همزمان با برگزاری سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر

  عناوین جوایز مسابقه تئاتر خیابانی مشخص شد

  سی‌و‌ششمین دوره از جشنواره تئاتر فجر در حالی برگزار می‌شود ‌که در این دوره برگزیدگان مسابقه خارج از صحنه (تئاتر خیابانی) برای دریافت جوایزی در حوزه‌های ایده و کارگردانی، بازیگری، فضا‌سازی و بهترین اثر معرفی می‌شوند.

  |

  پرکارترین نمایشنامه نویس جشنواره در گفت و گو با ایران تئاتر

یک نویسنده با چهارنمایش متفاوت در بخش های مختلف فجر
  پرکارترین نمایشنامه نویس جشنواره در گفت و گو با ایران تئاتر

  یک نویسنده با چهارنمایش متفاوت در بخش های مختلف فجر

  ایران تئاتر: کامران شهلایی، نویسنده و کارگردان امسال با چهار نمایشنامه، پرکارترین نویسنده سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر محسوب می شود؛ به همین دلیل با او گفتگووی داشته ایم که در ادامه می خوانید.

  |

  گذر رودکی در حاشیه فجر 36 افتتاح خواهد شد

یکی از مهمترین گذرهای تهران به بار نشست
  گذر رودکی در حاشیه فجر 36 افتتاح خواهد شد

  یکی از مهمترین گذرهای تهران به بار نشست

  ایران تئاتر-علی رحیمی: براساس ماده 114 برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران (1393-1397) احداث و بهره برداری از طرح رودکی تا پایان سال سوم برنامه مورد تاکید قرار گرفته است، موضوعی که هرچند با تاخیر اما بالاخره به بار نشست.

  |

  نظرات کاربران