در حال بارگذاری ...
 • دو نمایشنامه کاملا متفاوت میهمان جشنواره سیزدهم در روز چهارم

  اخبار چهارمین روز جشنواره تئاتر مهر کاشان

  نمایش صحنه‌ای «رام کردن مرد سرکش» و دو نمایشنامه در چهارمین روز سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان خوانش شد.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان، نمایش صحنه‌ای «رام کردن مرد سرکش» در چهارمین روز این جشنواره با استقبال پرشور علاقه‌مندان به هنر تئاتر و نمایش اجرا شد.
  این نمایش به کارگردانی علی شریعت‌زاده و نویسندگی داوود فتحعلی بیگی و به بازیگری وحید رضا صادق‌پور، محمد حمیدی شاد، رضا کریمی فینی،‌ مرتضی جهانی نژاد، زهره استادی ومونا سیاه‌کار در سالن آبی به روی صحنه رفت.
  محمد حسن زاده نوازنده تمبک، حمید پالاهنگ نوازنده تار، مجید غزال خواننده و زهرا تیری منشی صحنه نمایش «رام کردن مرد سرکش» ایفای نقش کردند.
   این نمایش به موضوع «وضعیت زنان مطلقه و فرهنگ نادرست عدم ازدواج مجدد برای آنان» پرداخته است.
  علاوه بر این نمایش صحنه‌ای، دو نمایشنامه کاملا متفاوت میهمان جشنواره سیزدهم در روز چهارم بود؛ نخستین نمایشنامه‌خوانی «رسانه امروز» بود که در تماشاخانه ماه به شیوه‌ای نوین و نمایشی به اجرا درآمد.
  این نمایشنامه‌خوانی اثر محسن ابوالفتحی و راضیه بادروج، داستان زن و شوهری جوانی است که با وجودی که زن باردار است تحت تأثیر برنامه‌های تلویزیون و شبکه‌های مجازی دچار مشکل می‌شوند و باهم اختلاف پیدا می‌کنند و به همدیگر شک می‌کنند این داستان تا آنجا پیش می‌رود که زن بدون اطلاع همسر خود فرزندشان را سقط می‌کند.
  فاطمه تاج امینی صبا، امین عالمی، زهرا طحانی و حسین عباسپور نقش‌آفرینان این نمایشنامه‌ با محتوای آموزشی بودند.
  «ضیافت» اثر بهرام بیضایی دیگر نمایشنامه‌ای بود که در روز چهارم اجرا شد که در آن محسن خسروی، به همراه احمد صابر طحان و رضا دلالت به نمایشنامه خوانی پرداختند.

   
  مطالب مرتبط

  مشاور فرهنگی اجتماعی شهردار کاشان:

جشنواره تئاتر مهر کاشان بستری برای آموزه‌های شهروندی است
  مشاور فرهنگی اجتماعی شهردار کاشان:

  جشنواره تئاتر مهر کاشان بستری برای آموزه‌های شهروندی است

  مشاور فرهنگی اجتماعی شهردار کاشان گفت: مهم‌ترین رسالت جشنواره تئاتر مهر کاشان، گسترش فرهنگ و هنر تئاتر، مردمی کردن آن از یک‌سو و از سوی دیگر فراهم کردن بستری برای آموزه‌های شهروندی است.

  |

  باهدف آموزش و اطلاع‌رسانی ایدز:

نمایش «این سه تا» در جشنواره تئاتر مهر کاشان اجرا شد
  باهدف آموزش و اطلاع‌رسانی ایدز:

  نمایش «این سه تا» در جشنواره تئاتر مهر کاشان اجرا شد

  به مناسبت هفته آموزش و اطلاع‌رسانی ایدز (۸ تا ۱۴ آذرماه) و هم‌زمان با جشنواره ملی تئاتر مهر، نمایش خیابانی «این سه تا» در محوطه فرهنگ‌سرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و در سطح شهر کاشان اجرا شد.

  |

  نظرات کاربران