در حال بارگذاری ...
 • خبرهایی از پنجمین روز جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان

  علاوه بر برگزاری کارگاه آموزشی «تئاتر کودک» نمایش های صحنه‌ای «تنفر از خود»، «دنده معکوس، نور بالا» و «بینوایان»‌ در پنجمین روز جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان در فرهنگسرای مهر اجرا شد.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان، نمایش صحنه‌ای «تنفر از خود» به کارگردانی سید مصطفی آقامیری با ژانر اجتماعی با حضور چشمگیر علاقه مندان به هنر تئاتر و نمایش در تماشاخانه ماه فرهنگسرای مهر به روی صحنه رفت.
  داستان این نمایش روایت لطیف از دو فرد از جامعه روشندلان مهسا سادات رسمی و محسن تاج امینی صبا ایفای نقش می کنند.
  راضیه بادروج، محسن ابوالفتحی، ابوطالب مطلبی، مریم طوطیان، مریم علاقمند، فرزانه آیافت، فاطمه اخباری و تانیا حسابی دیگر عوامل اجرایی نمایش صحنه‌ای "تنفر از خود " هستند.

  نمایش «بینوایان» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا آخوند نصیری در تالار فرهنگ کار گروهی از کاشان و " دنده معکوس، نور بالا" به نویسندگی و کارگردانی جواد دارینی کار گروهی از سبزوار در خانه تئاتر به روی صحنه رفت.

  همچنین نمایش خیابانی «مخاطب خاص» به نویسندگی کرامت یزدانی و کارگردانی مریم نیک آئین با ژانر آسیب های اجتماعی (فضای مجازی) در مدرسه دخترانه مخمل بافی، دانشگاه کاشان و فرهنگسرای مهر اجرا  شد.

  این نمایش برداشتی از رمان ویکتور هوگو با ژانر اجتماعی با حضور چشمگیر علاقه مندان به هنر نمایش و تئاتر  اجرا شد.

  نمایش «شنل قرمزی» نیز ویژه کودک و نوجوان با حضور دانش‌آموزان مدارس مختلف در فرهنگسرای المهدی (عج) به روی صحنه رفت.

  همچنین کارگاه آموزشی "تئاتر کودک" با حضور مهدی صفاری نژاد در پنجمین روز جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان فرهنگسرای مهر برگزار شد.
  مطالب مرتبط

  مدیرکل هنرهای نمایشی:

ما نسبت به نگرانی‌ها و دلسوزی‌ها توجه داریم
  مدیرکل هنرهای نمایشی:

  ما نسبت به نگرانی‌ها و دلسوزی‌ها توجه داریم

  شهرام کرمی در گفتگوی با صبا به بخشی از این اعتراضات و هجمه‌های که اداره کل هنرهای نمایشی این روزها با آن مواجه است اشاره کرد و گفت: «ما باید بیشتر از قبل نسبت به نگرانی‌ها و دلسوزی‌ها توجه داشته باشیم اما بخشی از این اعتراضات هجمه‌های ناعادلانه است»

  |

  مشاور فرهنگی اجتماعی شهردار کاشان:

جشنواره تئاتر مهر کاشان بستری برای آموزه‌های شهروندی است
  مشاور فرهنگی اجتماعی شهردار کاشان:

  جشنواره تئاتر مهر کاشان بستری برای آموزه‌های شهروندی است

  مشاور فرهنگی اجتماعی شهردار کاشان گفت: مهم‌ترین رسالت جشنواره تئاتر مهر کاشان، گسترش فرهنگ و هنر تئاتر، مردمی کردن آن از یک‌سو و از سوی دیگر فراهم کردن بستری برای آموزه‌های شهروندی است.

  |

  نظرات کاربران