در حال بارگذاری ...
 • در خاطره‌گویی پیشکسوتان تئاتر استان

  ‌یاد جواد تلیان در بوشهر زنده شد

  مجلس خاطره‌بازی پیشکسوتان تئاتر استان بوشهر در کافه «حاج‌ رییس» و در دل بافت تاریخی بندر بوشهر، فرصتی بود تا هنرمندان نسل پیشین تئاتر با نقل خاطرات شیرین تئاتری عقربۀ زمان را به عقب کشانده و مهمانان این محفل را با حلاوت خنده پذیرایی کنند.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از تئاتر بوشهر، این محفل دلچسب را عباس شاهپیری که از هنرمندان پیشکسوت و نام‌آشنای استان بوشهر است، با نقل خاطرات جذاب، شنیدنی و شیرین آغاز کرد.
  مسلم مکاری‌پور، ناصر ندافیان، رضا زیتونی، منصور بهرامی، مرتضی فیروزی و کوروش زنگویی نیز از جمله هنرمندان قدیمی و برجسته تئاتر استان بودند که هر کدام با واگویی خاطرات خود از حواشی اجراهای مختلف تئاتری، یاد ایام دیرین را زنده کردند.
  یکی از نکات برجسته این محفل نقل خاطراتی زیبا از مرحوم جواد تلیان بود که تابستان گذشته برای همیشه از یاران تئاتری خود جدا شد و به دیار باقی شتافت. هنرمندان پیشکسوت این فرصت را مغتنم شمرده و ساعتی چند با زنده کردن یاد و خاطره این هنرمند مردمی و برجسته تئاتر، از عشق او به این هنر فاخر گفتند.
  در این مراسم علاوه بر دوستداران تئاتر استان، مهمانان ویژه‌ای نیز همچون پیر سبزی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، امیر حسین نوروزی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران و نیز مسعود شریف بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون حضور داشتند.
  در پایان این محفل نیز، به رسم یادبود و با اهدای لوح تقدیر از هنرمندان پیشکسوت تئاتر استان تجلیل شد.

   
  مطالب مرتبط

  کارگردان نمایش «مختک» شرکت کننده در تئاتر صاحبدلان

تئاتر دینی مظلوم واقع شده است
  کارگردان نمایش «مختک» شرکت کننده در تئاتر صاحبدلان

  تئاتر دینی مظلوم واقع شده است

  هر چند که گفته می شود منابع زیادی صرف پرداختن به تئاتر دینی می شود اما درواقع بودجه ای ندارد و توجهی که لازم است باشد، به آن نمی شود و به همین جهت هم نمی شود کارهای بزرگی را خلق کرد و همین موضوع شما را در چیدمان یک اجرای ایده آل باز می دارد.

  |

  پیکر حمید بارونی در قطعه هنرمندان بهشت صادق آرام گرفت

مرد بارانی تئاتر بوشهر آسمانی شد
  پیکر حمید بارونی در قطعه هنرمندان بهشت صادق آرام گرفت

  مرد بارانی تئاتر بوشهر آسمانی شد

  هنرمند مردمی شاید کلید واژه مشترک تمام جملاتی بود که ساعاتی پس از کوچ نابهنگام حمید بارونی بر لب ها سوار می شد. هنرمندی از دل تئاتر و هنرهای تجسمی که واکنش ها به کوچ زودهنگامش پس از تحمل یک دوره بیماری، نشان از محبوب بودنش داشت.

  |

  نظرات کاربران