در حال بارگذاری ...
 • در خاطره‌گویی پیشکسوتان تئاتر استان

  ‌یاد جواد تلیان در بوشهر زنده شد

  مجلس خاطره‌بازی پیشکسوتان تئاتر استان بوشهر در کافه «حاج‌ رییس» و در دل بافت تاریخی بندر بوشهر، فرصتی بود تا هنرمندان نسل پیشین تئاتر با نقل خاطرات شیرین تئاتری عقربۀ زمان را به عقب کشانده و مهمانان این محفل را با حلاوت خنده پذیرایی کنند.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از تئاتر بوشهر، این محفل دلچسب را عباس شاهپیری که از هنرمندان پیشکسوت و نام‌آشنای استان بوشهر است، با نقل خاطرات جذاب، شنیدنی و شیرین آغاز کرد.
  مسلم مکاری‌پور، ناصر ندافیان، رضا زیتونی، منصور بهرامی، مرتضی فیروزی و کوروش زنگویی نیز از جمله هنرمندان قدیمی و برجسته تئاتر استان بودند که هر کدام با واگویی خاطرات خود از حواشی اجراهای مختلف تئاتری، یاد ایام دیرین را زنده کردند.
  یکی از نکات برجسته این محفل نقل خاطراتی زیبا از مرحوم جواد تلیان بود که تابستان گذشته برای همیشه از یاران تئاتری خود جدا شد و به دیار باقی شتافت. هنرمندان پیشکسوت این فرصت را مغتنم شمرده و ساعتی چند با زنده کردن یاد و خاطره این هنرمند مردمی و برجسته تئاتر، از عشق او به این هنر فاخر گفتند.
  در این مراسم علاوه بر دوستداران تئاتر استان، مهمانان ویژه‌ای نیز همچون پیر سبزی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، امیر حسین نوروزی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران و نیز مسعود شریف بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون حضور داشتند.
  در پایان این محفل نیز، به رسم یادبود و با اهدای لوح تقدیر از هنرمندان پیشکسوت تئاتر استان تجلیل شد.

   
  مطالب مرتبط

  فراخوان هفتمین جشنواره استانی تئاتر کوتاه بندر گناوه منتشر شد

  فراخوان هفتمین جشنواره استانی تئاتر کوتاه بندر گناوه منتشر شد

  جشنواره تئاترکوتاه استانی گناوه در این دوره با هدف حمایت و توجه بیشتر‌ به تولید و اجرای نمایش توسط گروه‌های نمایشی استان و فراهم سازی بستر تجربه برای هنرمندان جوان، بهره‌وری حداکثری از ظرفیت‌های هنر تئاتر، تحقق و اشاعه فرهنگ مشارکت عمومی در مقابله با ناهنجاری‌های ...

  |

  کارگردان بوشهری «عروسی خون» مطرح کرد:

بازبینی زنده آثار استانی بهترین نحوه انتخاب است
  کارگردان بوشهری «عروسی خون» مطرح کرد:

  بازبینی زنده آثار استانی بهترین نحوه انتخاب است

  فضل‌الله عمرانی کارگردان بوشهری معتقد است: بعد از حذف جشنواره های تئاتر مناطق فجر در طول این سال ها، نحوه انتخاب این دوره بهترین روش ممکن برای دیدن تئاتر استان ها و شهرستان ها نسبت به دو دوره اخیر بود، که از سوی دبیر محترم جشنواره سی و هفتم انجام شد.

  |

  پس از 5 روز رقابت ١٤ نمایش

آثار برگزیده جشنواره تئاتر بوشهر به دبیرخانه فجر معرفی شدند
  پس از 5 روز رقابت ١٤ نمایش

  آثار برگزیده جشنواره تئاتر بوشهر به دبیرخانه فجر معرفی شدند

  آیین پایانی سی‌امین جشنواره تئاتر استانی بوشهر با تقدیر از پیشکسوت تئاتر استان و چهره نام‌آشنای تئاتر کشور- ایرج صغیری- و در شب تولد او برگزار و چهار نمایش نیز در انتهای این مراسم به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شد.

  |

  نظرات کاربران