در حال بارگذاری ...
 • در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر فجر استانی چهارمحال و بختیاری عنوان شد

  سال جاری یکی از بهترین سال‌ها برای تئاتر چهارمحال و بختیاری بود

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری جشنواره تئاتر فجر استانی را  یکی از بهترین اتفاق‌های سال‌ها برای تئاتر استان عنوان کرد.

  به گزارش ایران تئاتر، جواد کارگران مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر فجر استانی در سالن فرهنگسرای بزرگ شهرکرد طی سخنانی درباره فعالیت‌های تئاتری استان در سال جاری گفت: تئاتر استان در سال جاری، نسبت به سال‌های گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته است زیرا اجرا‌های بسیاری برای عموم به نمایش گذاشته شد و با استقبال پرشور مردم‌ و هنرمندان از این نمایش‌ها مواجه شد.

  کارگران با اشاره به اینکه امسال استان چهارمحال و بختیاری برای نخستین بار میزبان جشنواره تئاتر فجر استانی بود، بیان کرد: این جشنواره با حضور پنج گروه نمایشی از استان تهران، اصفهان، گیلان  و مرکزی برگزار شد‌.

  او در ادامه افزود: امسال در شش استان‌کشور جشنواره تئاتر فجر توسط مرکز هنرهای نمایشی برگزار شد که اختتامیه این جشنواره نیز هم اکنون در استان چهارمحال و بختیاری در حال برپزاری است.

  کارگران سال کنونی را فعال‌ترین سال تئاتر در استان چهارمحال و بختیاری در سنوات اخیر دانست و افزود: برگزاری این جشنواره‌ها نیز انگیزه را در افراد هنرمند استان زیاد کرده و ما شاهد تولید آثار بیشتری از هنرمندان استان در سال جاری بودیم که این باعث خوشحالی است.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  با اشاره به ارتقای سطح کیفی فعالیت‌های تئاتر در استان، تصریح کرد: تا پایان سال نیز اجراهای دیگری توسط هنرمندان تئاتر استان برگزار خواهد شد.

  وی در پایان برگزاری کارگاه‌های آموزشی، تشکیل کانون منتقدین، اجراهای عمومی و برگزاری جشنواره تئاتر استانی را از جمله اقدامات خطیر انجمن هنرهای نمایشی استان در حوزه تئاتر برشمرد.

  چهارمحال و بختیاری پتانسیل برگزاری جشنواره های مختلف را دارد

  در این مراسم سیامک سلیمانی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در سخنانی با اشاره به پتانسیل چهارمحال و بختیاری برای برگزاری جشنواره‌های مختلف، گفت:  انجمن‌های هنری می‌توانند در پیشبرد و پیشرفت هر چه بیشتر هنر مفید باشند چرا که کار در این انجمن ها به خود هنرمندان واگذار شده و فعالیت‌ها به بهترین شکل انجام می‌شود.

  سلیمانی اظهار کرد: مأموریت هنر در جامعه نفوذ در دل و عاطفه انسان‌ها و رشد معنوی آنهاست، هنر متعهد در وجود انسان متفکر مایه فزونی زیبایی‌های اخلاقی و کمال خصلت‌هایی همچون فروتنی است.

  او گفت: هنر متعالی می‌تواند زیر بناهای اجتماعی و فرهنگی جامعه را در مقابل بسیاری از آسیب‌های خود ساخته بشر بیمه کند.

  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها را موجب آشنایی هنرجویان با این هنر دانست و گفت: با برگزاری این جشنواره‌ها علاوه بر جذب هنرجویان، سطح کیفی آثار هنرمندان با استفاده از تجربه‌ها و دیدگاه‌های دیگران نیز افزایش می‌یابد. 

  افزایش تعامل میان فعالان عرصه هنر ضروری است

  مهرداد عظیمی مدیرکل صدا و سیمای استان چهارمحال و بختیاری نیز بعنوان یکی دیگر از سخنرانان این مراسم با تاکید بر ضرورت افزایش تعامل میان فعالان عرصه هنری، گفت: هنرمندان و فعالان هنر از یک خانواده هستند و از این رو افزایش تعامل میان فعالان عرصه هنر از جمله تئاتر ضروری است.

  عظیمی با بیان لزوم افزایش تعامل فعالان عرصه هنرهای نمایشی با صدا و سیمای استان برای تولید آثار فاخر و مخاطب پسند افزود: متاسفانه تعاملات میان این فعالان کمرنگ است و باید در راستای ارتقا و افزایش این گونه تعامالات به منظور افزایش کمی و کیفی فعالیت‌های هنری گام برداشت.‌

  مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان همچنین ارتباط با مخاطب را یکی از شاخصه‌های موفقیت یک رسانه اعلام کرد و تصریح کرد: برای تحقق این موفقیت و هدف نیاز برقراری ارتباط چهره به چهره با مخاطب است.

  وی در ادامه خاطرنشان کرد: ارتباط تک‌سویه در زمان کنونی پاسخگوی نیاز یک رسانه در راستای تحقق اهدافش نیست و بایستی با ایجاد بسترهای ارتباطی از جمله گزارشات مردمی، پیامک و شبکه‌های اجتماعی این نقص ها را برطرف کرد.

  عظیمی در پایان با اشاره به پیشرفت چشمگیر آثار هنری استان در حوزه تئاتر خاطرنشان کرد:  برای افزایش کمی و کیفی هر چه بیشتر این آثار نیاز به حمایتهای بیشتری از جمله حمایت مسئولان مربوطه است.

  مراسم اختتامیه جشنواره‌های تئاتر فجر استانی با حضور مدیران کل اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های برگزار کننده این جشنواره عصر روز یکشنبه 23 دی‌ماه با حضور هنرمندان و مسئولان هنری پنج استان کشور در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد برگزار و در پایان از گروه‌های برتر تجلیل شد.
  مطالب مرتبط

  همزمان با سالگرد شهدای شیمیایی بهبهان انجام شد

تقدیر از خانواده شهید گله‌دارزاده در مراسم اختتامیه جشنواره فجر استانی خوزستان
  همزمان با سالگرد شهدای شیمیایی بهبهان انجام شد

  تقدیر از خانواده شهید گله‌دارزاده در مراسم اختتامیه جشنواره فجر استانی خوزستان

  همزمان با مراسم اختتامیه دومین جشنواره فجر استانی خوزستان و سالگرد شهدای شیمیایی بهبهان از خانواده شهید اردشیر گله دارزاده تقدیر و تجلیل شد.

  |

  نظرات کاربران