در حال بارگذاری ...
 • پس از موفقیت در تئاتر باران و خانه نمایش

  «زیر گنبد کبود» در جشنواره تئاتر فجر اجراخوانی می‌شود

  اجراخوانی نمایشنامه «زیر گنبد کبود» که پیش از این در تئاتر باران و خانه نمایش اداره تئاتر با استقبال خوب تماشاچیان روبرو شده بود. دو اجرا نیز در بخش (+ فجر) خواهد داشت.

  به گزارش ایران تئاتر  هادی  حوری  در  مورد موضوع «زیر گنبد کبود» گفت:
  این نمایشنامه قصه شهر ی ست که پشت زمان ها گم شده است  و مردم و باورهایشان انگار  سالهاست بی  آنکه خود بدانند منقرض  شده اند. کلیت اثر  به شرح شکل  گیری  و اوضاع آن و نیز  زندگی  و ماجراهای  مردمانش  می  پردازد و در  این میان قصه قصابی  مطرح میشود که دلباخته دختری  ساده و زیبا شده اما در  راه وصل  و ازدواجشان موانع بی شماری  رخ می  نماید...
  حوری  در  مورد  ساختار  اجرایی  توضیح داد که: پیش  از این ها این نمایشنامه را برای  رادیو ایران و در  هزار  و یک قسمت تنظیم کرده و بنا بود ضبط  و پخش  شود اما به دلایلی  انجام نشد تا اینکه در  روند تولیدات " گروه نمایش  آدمک " تمرینات این کار را برای  تنظیم صحنه ای  اثر  آغاز  کردیم و برای  بررسی  بازخورد اجرایی  در  مخاطبین اجرا خوانی  آن را تقدیم کردیم و از  استقبال  مردم شگفت زده شدیم، برای  همین هم با تکمیل اثر  و اضافه کردن بخش های  بیشتری  به اجرا و میزانسن  تلاش  کردیم فضایی  مفرح و در  عین حال دارای  مضامینی  انتقادی و نکته سنجانه  ایجاد کنیم.
  زیر  گنبد کبود بر  اساس  الگوهای  نمایش  ایرانی  و با استفاده از  ظرفیت های  بی  پایان ادبیات شفاهی  ایران نوشته و کار  شده است  و سراسر  متن موزون و مقفی  و موزیکال ست و جا به جا از  ریخت های  ایرانی  در  اجرای  آن استفاده شده است.
  قابل  ذکر  است اگرچه از  فقط  چهار  قصه از  کلیت اثر برای  صحنه تنظیم شده اما بدلیل وجود  کاراکترهای  متعدد این نمایشنامه هر  یک از  بازیگران عهده دار  ایفای  چند نقش  اند.
  نقش پردازان و صداپیشگان این اثر : استاد تورج نصر. نسیم تاجی . فاطمه خدا بنده لو. هلیا میرهادی. سحر  ریحاوی. دنیا علی پور. ایمانه بهنام جم. نوید غفوری. رضا اسماعیلی. محمد مهدی  کیان . هادی  حوری.
  موسیقی: نیوشا سردشتی.علی جباری
  آواز  و ترانه : مهدی  اقبال
  مشاور  و دستیار کارگردان: هلیا میرهادی.
  این نمایش  در  روزهای  دوشنبه 2  بهمن و سه شنبه 3  بهمن ساعت 21 در  عمارت ارغنون ( خیابان نوفل  لوشاتو . بن بست زیبا .پلاک 1) به روی  صحنه خواهد رفت.

   
  مطالب مرتبط

  به بهانه اجرا در تالار وحدت؛

اتفاقِ خوبی به نام «هزار و یکشب»
  به بهانه اجرا در تالار وحدت؛

  اتفاقِ خوبی به نام «هزار و یکشب»

  ایران تئاتر: «هادی حوری» دریکی از آخرین نمایشنامه هایش موضوع «هزار و یکشب» را با هدایت و کارگردانی مهرنوش مهرین دستمایه قرار داه تا بتواند از این طریق نمایشی را با رویکرد و حضور زنانه ارائه دهد. این نمایش توسط گروه هنری مهرگان وپنجشنبه آتی در تالار وحدت به صحنه می رود.

  |

  گفت وگو با هادی حوری کارگردان کنسرت قورباغه ها:

خیلی دوست دارم تمام تهران را با این نمایش سیر کنم
  گفت وگو با هادی حوری کارگردان کنسرت قورباغه ها:

  خیلی دوست دارم تمام تهران را با این نمایش سیر کنم

  ایران تئاتر: «کنسرت قورباغه ها» اثر جدید هادی حوری چندماهی است که سالن های تهران را در می نوردد و به نظر این نویسنده و کارگردان نام آشنای تئاتر کشور قصد دارد با آن یک تور نمایشی در تهران راه بیاندازد.

  |

  گفت‌وگوی ایران تئاتر با هادی حوری کارگردان نمایش «نقدِ حال» در جشنواره آیینی سنتی

قابلیت تغییر برحسب نیاز روز از ویژگی‌ نمایشنامه‌های ایرانی است
  گفت‌وگوی ایران تئاتر با هادی حوری کارگردان نمایش «نقدِ حال» در جشنواره آیینی سنتی

  قابلیت تغییر برحسب نیاز روز از ویژگی‌ نمایشنامه‌های ایرانی است

  هادی حوری کارگردان نمایش «نقد حال» معتقد است؛ عموما هنرمندانی که در حوزه نمایش های سنتی فعالیت می‌کنند،‌ تلاش دارند تا نگرش بخش فرهیخته جامعه را به زبان ساده در اختیار مردم قرار بدهند.

  |

  نظرات کاربران