در حال بارگذاری ...
 • با نشانه‌گذاری و طبقه‌بندی نمایش‌ها

  کتاب جشنواره تئاتر فجر منتشر شد

  کاتالوگ سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، با توجه به نشانه‌گذاری‌هایی که هر گروه به نمایش خود داده است در میان علاقه‌مندان و خبرنگاران این حوزه توزیع شد.

  به گزارش ایران تئاتر در کاتالوگ این دوره نمایش‌ها با توجه به نشانه‌گذاری‌هایی که هر گروه به نمایش خود داده است، برنامه نمایش‌ها و کاتالوگ جشنواره آیکون گذاری شده است و نمایش‌هایی که تمایلی به این نشانه‌گذاری نداشتند در آن دسته‌بندی قرار نگرفته‌اند.
  این اقدام نخستین تلاش برای طبقه‌بندی تولیدات تئاتر ایران و راهنمایی بهتر تماشاگر است. «تئاتر معیار»، «تئاتر آیینی»، «تئاتر ترکیبی»، «تئاتر بدن»، «تئاتر مستند» و «تئاتر موزیکال» آیکون‌های منظورشده در این دوره هستند. سپس پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی، پیام معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمدمجتبی حسینی، پیام مهدی شفیعی، مدیرکل اداره هنرهای نمایشی و متن درخواست فرهاد مهندس‌پور از دکتر علی رفیعی برای نگارش پیام جشنواره و متن پیام این کارگردان مطرح کشورمان منتشر شده است. در ادامه اسامی هیئت‌های انتخاب و داوری نمایش‌های صحنه‌ای آمده و به معرفی آثار بخش مرور تئاتر ایران (در بخش مسابقه‌های سه‌گانه و غیرازآن) پرداخته‌شده است. معرفی نمایش‌های میهمان (در بخش مسابقه‌های سه‌گانه و غیرازآن) بخش دیگری از کاتالوگ را به خود اختصاص داده است. بخش تئاتر ملل به معرفی آثار خارجی راه‌یافته به جشنواره و کارگردانان آنها پرداخته است.
  خلاصه نمایش‌های خارج از صحنه و معرفی کارگردانان آثار و سامی هیأت انتخاب و داوری این بخش، قسمت دیگری از کاتالوگ را به خود اختصاص داده است.
  جشنواره فجر استانی و همچنین معرفی آثار بخش تمرین-اجرا (Try Out) بخش دیگری از کاتالوگ را تشکیل داده است.
  در این کتابچه زمان و مکان کارگاه‌های آموزشی، پنل‌ها و رزیدنسی‌ها به همراه معرفی اساتید آمده است.
  در پایان کاتالوگ، اسامی برگزیدگان جایزه ادبیات نمایشی و معرفی بخش عکس، بخش پوستر و هویت بصری، اسامی پیشکسوتانی که قرار است در این دوره برای آنها بزرگداشتی برگزار شود، به همراه معرفی تماشاخانه‌های خصوصی که در بخش بعلاوه فجر، با این جشنواره همکاری نموده‌اند، آمده است.
  جدول برنامه تئاتر فجر 36، اختتامیه این کاتالوگ دوزبانه (فارسی-انگلیسی) است که در 296 صفحه انتشار یافته است.
  مطالب مرتبط

  با حضور مدیران و مسئولان نهادهای هنری و فعال در حوزه تئاتر

نشست هم‌اندیشی بخش «چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی» جشنواره تئاتر فجر برگزار شد
  با حضور مدیران و مسئولان نهادهای هنری و فعال در حوزه تئاتر

  نشست هم‌اندیشی بخش «چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی» جشنواره تئاتر فجر برگزار شد

  در راستای برنامه‌ریزی جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر بخش چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، نخستین جلسه هم‌اندیشی و هماهنگی با حضور مدیران و مسئولان نهادهای هنری و فعال در حوزه تئاتر؛ در محل دبیرخانه جشنواره برگزار شد.

  |

  حسین کریمی خبر داد:

آثار پذیرفته شده در سی‌امین جشنواره تئاتر هرمزگان معرفی شدند
  حسین کریمی خبر داد:

  آثار پذیرفته شده در سی‌امین جشنواره تئاتر هرمزگان معرفی شدند

  دبیر سی و امین جشنواره تئاتر استان هرمزگان، در خصوص آثار منتخب سی‌امین جشنواره تئاتر استان هرمزگان گفت: ۱۱ نمایش از ۲۳ نمایش متقاضی شر کت در سی‌امین جشنواره تئاتر هرمزگان جهت شرکت در جشنواره انتخاب شدند که ۴ نمایش از بندرعباس، ۴ نمایش از شهرستان میناب، ۲ نمایش از رودان و یک ...

  |

  برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر؛

داوران به تماشای نمایش های برگزیده جشنواره تئاتر استانی اردبیل می‌نشینند
  برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر؛

  داوران به تماشای نمایش های برگزیده جشنواره تئاتر استانی اردبیل می‌نشینند

  افشین خورشید باختری، سهراب سلیمی و محسن علیخانی، نمایش های«جایی که پیاده رو تموم میشه» و «فخرالزمان» را برای حضور در جشنواره تئاتر فجر، تماشا می‌کنند.

  |

  نظرات کاربران