در حال بارگذاری ...
 • با نشانه‌گذاری و طبقه‌بندی نمایش‌ها

  کتاب جشنواره تئاتر فجر منتشر شد

  کاتالوگ سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، با توجه به نشانه‌گذاری‌هایی که هر گروه به نمایش خود داده است در میان علاقه‌مندان و خبرنگاران این حوزه توزیع شد.

  به گزارش ایران تئاتر در کاتالوگ این دوره نمایش‌ها با توجه به نشانه‌گذاری‌هایی که هر گروه به نمایش خود داده است، برنامه نمایش‌ها و کاتالوگ جشنواره آیکون گذاری شده است و نمایش‌هایی که تمایلی به این نشانه‌گذاری نداشتند در آن دسته‌بندی قرار نگرفته‌اند.
  این اقدام نخستین تلاش برای طبقه‌بندی تولیدات تئاتر ایران و راهنمایی بهتر تماشاگر است. «تئاتر معیار»، «تئاتر آیینی»، «تئاتر ترکیبی»، «تئاتر بدن»، «تئاتر مستند» و «تئاتر موزیکال» آیکون‌های منظورشده در این دوره هستند. سپس پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی، پیام معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمدمجتبی حسینی، پیام مهدی شفیعی، مدیرکل اداره هنرهای نمایشی و متن درخواست فرهاد مهندس‌پور از دکتر علی رفیعی برای نگارش پیام جشنواره و متن پیام این کارگردان مطرح کشورمان منتشر شده است. در ادامه اسامی هیئت‌های انتخاب و داوری نمایش‌های صحنه‌ای آمده و به معرفی آثار بخش مرور تئاتر ایران (در بخش مسابقه‌های سه‌گانه و غیرازآن) پرداخته‌شده است. معرفی نمایش‌های میهمان (در بخش مسابقه‌های سه‌گانه و غیرازآن) بخش دیگری از کاتالوگ را به خود اختصاص داده است. بخش تئاتر ملل به معرفی آثار خارجی راه‌یافته به جشنواره و کارگردانان آنها پرداخته است.
  خلاصه نمایش‌های خارج از صحنه و معرفی کارگردانان آثار و سامی هیأت انتخاب و داوری این بخش، قسمت دیگری از کاتالوگ را به خود اختصاص داده است.
  جشنواره فجر استانی و همچنین معرفی آثار بخش تمرین-اجرا (Try Out) بخش دیگری از کاتالوگ را تشکیل داده است.
  در این کتابچه زمان و مکان کارگاه‌های آموزشی، پنل‌ها و رزیدنسی‌ها به همراه معرفی اساتید آمده است.
  در پایان کاتالوگ، اسامی برگزیدگان جایزه ادبیات نمایشی و معرفی بخش عکس، بخش پوستر و هویت بصری، اسامی پیشکسوتانی که قرار است در این دوره برای آنها بزرگداشتی برگزار شود، به همراه معرفی تماشاخانه‌های خصوصی که در بخش بعلاوه فجر، با این جشنواره همکاری نموده‌اند، آمده است.
  جدول برنامه تئاتر فجر 36، اختتامیه این کاتالوگ دوزبانه (فارسی-انگلیسی) است که در 296 صفحه انتشار یافته است.
  مطالب مرتبط

  با حضور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

سمینار پژوهشی تئاتر پس از انقلاب اسلامی در تئاتر شهر برگزار می شود
  با حضور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

  سمینار پژوهشی تئاتر پس از انقلاب اسلامی در تئاتر شهر برگزار می شود

  سمینار پژوهشی «بررسی تئاتر پس از انقلاب اسلامی» به همت دبیرخانه سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و با سخنرانی سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

  |

  به روایت مدیر فجر استانی؛

پایانی بر یک تور تئاتری غیررقابتی که پتانسیل‌ها را نشان داد
  به روایت مدیر فجر استانی؛

  پایانی بر یک تور تئاتری غیررقابتی که پتانسیل‌ها را نشان داد

  اتابک نادری، مدیر فجر استانی سی و هفتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر این رویداد را که از 16 تا 26 دی در هفت استان ایران برگزار شد یک تور تئاتری غیررقابتی خواند که علاوه بر نشان دادن پتانسیل تئاتر استان‌ها، منجر به برقراری تعاملاتی فرااستانی و حتی بین‌المللی می‌شود.

  |

  در بخش مسابقه‌ نمایشنامه‌نویسی جشنواره تئاتر فجر

«عاشقانه‌های لجنی» در تئاتر شهر خوانده می‌شود
  در بخش مسابقه‌ نمایشنامه‌نویسی جشنواره تئاتر فجر

  «عاشقانه‌های لجنی» در تئاتر شهر خوانده می‌شود

  «عاشقانه‌های لجنی» نوشته‌ مهدی علیپوراصل، یکی از هفت نامزد بخش نمایشنامه‌نویسی سی و هفتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر، در مجموعه‌ی تئاتر شهر خوانده می‌شود.

  |

  نظرات کاربران