در حال بارگذاری ...
 • گفت وگو با فرزین محدث بازیگر تئاتر

  بازی‌ام در نقش فرشته نسبت به قبل درونی تر شده است

  ایران تئاتر:فرزین محدث بازیگر با سابقه تئاتر بیش از یک دهه است که در بازیگری تئاتر و سینما و تلویزیون حضور اثر گذاری دارد . وی فعالیت هنری خود را از دوران دانشجویی آغاز کرد. در سال ۱۳۸۴ از دانشگاه سوره در رشتهٔ بازیگری فارغ اتحصیل شد. همچنین از اعضای گروه تئاتر شالیزه و نیز مدرس بدن و بیان، موسسه فرهنگ و فیلم تهران نیز بوده‌است .

  او در فیلم های سینمایی "جاده شهریار"، "آزمایشگاه"، "شکلات داغ"، "شاعر زباله‌ها"، "یک تکه نان"، "مزرعه پدری" و "مارمولک" و در سریال های تلویزیونی "پرانتز باز" و "سرزمین کهن" ایفای نقش کرده است.
  همچنین در نمایش های "بازی در نمایش ماکاندو"، "آخ اگه بارون بزنه"، "مرغابی وحشی"، "پینوکیو"، "شب بخیر جناب کنت"، "مرگ فروشنده"، "مرگ و دوشیزه"، "آداب متبرک سکوتبه"، "چیستا"، "شب دشنه های بلند" و "هملت" به روی صحنه رفته است. او برنده جایزه بازیگری دوم در نخستین جشن بازیگر برای بازی در نمایش "چیستا" و جایزه اول بازیگری از دومین جشنواره نمایشنامه‌خوانی برای نمایش "مصاحبه" و نامزد دریافت جایزه بازیگری از پنجمین جشن بازیگر برای نمایش "شب بخیر جناب کنت" می باشد . محدث در گفت وگو با ایران در باره فعالیت های بازیگری اش می گوید : در نمایش ماکاندو بازی دارم. این نمایش قبلا دو باری در مجموعه تئاتر شهر و ایران شهر روی صحنه رفته بود و با استقبال خوب مخاطبان روبه رو شد. اجرای نمایش ماکاندو  در تماشاخانه پالیز شروع شده و تا اوایل اسفند ماه ادامه دارد .

  وی در باره تغییرات بازیگری ماکاندو نسبت به اجرای قبل عنوان کرد : مینوش رحیمیان به جای افسانه ماهیان و بهرام افشاری به جای سیامک صفری در اجرای جدید حضور دارند .

  محدث در باره تغییراتی که در شیوه بازیش در نقش فرشته نسبت به اجرای قبلی داشته افزود : تغییرات در حد ویژگی های بیرونی شخصیت فرشته با هماهنگی کارگردان انجام دادم و بازی ام بیشتر رفت به سمت درونی تر شدن . در این اجرا حرکاتم کمتر شده است و روی عواطف فرشته بیشتر کار کردم. در بازی ام با اجتناب از حرکات فیزیکی بیشتر روی نگاه شخصیت متمرکز بودم.

  این بازیگر در باره علل موفقیت ماکاندو در دو اجرای قبلی اش در ارتباط با مخاطب خاطر نشان کرد : مهم ترین دلیل این استقبال این است که ماکاندو ساختار درستی به لحاظ کارگردانی و بازیگری دارد و همه چیز درست در کنار هم قرار گرفته تا یک نمایش خوب روی صحنه اجرا شود و در حال حاضر کمتر نمایش هایی از جنس ماکاندو که مبتنی بر رئالیسم جادویی است روی صحنه اجرا می شود . کارگردان تلاش نکرده با ظاهر سازی و فریبکاری مخاطب را جلب کند. بلکه با فضا سازی درست و استفاده آگاهانه از ساختار رئالسیم جادویی مخاطب را در دنیای فانتزی و شیرین همراه کرده است .

  گفتنی است : نمایش «ماکاندو» براساس داستانی از گابریل گارسیا مارکز به نویسندگی آرش پارساخو و کارگردانی آزاده انصاری به صحنه می رود. این اثر نمایشی با دراماتورژی نادر برهانی مرند و به تهیه کنند گی مسعود حکم آبادی در سالن ٢ تماشاخانه پالیز اجراهای خود را آغاز کرده است .این نمایش در سال ۸۷ از طرف انجمن منتقدان خانه تئاتر به عنوان بهترین نمایش سال شناخته شد و تاکنون در چندین جشنواره خارجی نیز حضور داشته است. بازیگران این اثر عبارتند از فرزین محدث، رامین سیاردشتی، مینوش رحیمیان، مرضیه ایمان خوانی، فرزانه عاقلی، فاطمه عباسی و بهرام افشاری.از دیگر عوامل این نمایش می‌توان به فرشاد فزونی موسیقی، سعید حسنلو مشاور صحنه، فرناز بهزادی و فرزانه عاقلی طراحان لباس، فرناز بهزادی طراحی و نظارت بر ساخت عروسک ها، سهیلا باجلان سرپرست کارگاه ساخت عروسک، مرضیه ایمانخانی، امیر حقیقت پور طراحی و ساخت مجدد عروسک ها و آکسسوار، محمد مساوات طراح پوستر و بروشور و گرافیست، لعیا خرامان طراحی گریم، علی زندیه ساخت تیزر، نگار نیکخواه آزاد عکاس، سارا حدادی مشاور رسانه ای و تبلیغات - مکث، گروه هنری زابتیک روابط عمومی و تبلیغات، هادی شیخ الاسلامی مدیر تولید، محمد قدس مجری طرح، مسعودحکم آبادی تهیه کننده، میثم رضوانی سرمایه گذار اشاره کرد.

   

  گفت وگو از احمد محمد اسماعیلی
  مطالب مرتبط

  یادداشتی به بهانه اجرای نمایش استیو جابز

پرسه در هزار توی ذهن
  یادداشتی به بهانه اجرای نمایش استیو جابز

  پرسه در هزار توی ذهن

  ایران تئاتر- احمد عظیمی:استیو جابز به روایت مهران رنج بر اثری است که نگاهی فیلسوفانه به جهان دارد آن هم از منظر یک شخصیت جهانی اما متفاوت که سبک زندگی اش شباهت زیادی به دیگر افراد سرشناش و پولداری که می شناسیم نداشت. همین مسئله او را بسیار مناسب نمایشنامه و در نهایت اجرای تئاتر ...

  |

  گفت وگو با رامین سیار دشتی بازیگر و کارگردان تئاتر

در نمایش اجرای مجدد ماکاندو دوباره نقش پلایو را بازی می کنم
  گفت وگو با رامین سیار دشتی بازیگر و کارگردان تئاتر

  در نمایش اجرای مجدد ماکاندو دوباره نقش پلایو را بازی می کنم

  ایران تئاتر:رامین سیار دشتی بازیگر متین و موقر تئاتر بیش از یک دهه است که در عرصه بازیگری تئاتر فعالیت دارد و با کارگردان هایی مثل حمید امجد ، آزاده انصاری و اصغر دشتی همکاری داشته است و انواع و اقسام نقش های رئال (سروان لئون داویدوویچ توزنباخ نمایش سه خواهران و دیگران ) و ...

  |

  در میزگرد نمایش «هفت روز از تیر شصت» مطرح شد

خیلی ها قصه‌ای روایت نکردند و هنوز هم روایت نمی‌کنند
  در میزگرد نمایش «هفت روز از تیر شصت» مطرح شد

  خیلی ها قصه‌ای روایت نکردند و هنوز هم روایت نمی‌کنند

  کامران شهلایی و محمد لارتی که این روزها در تئاتر شهر روایتی مستند از انفجار حزب جمهوری اسلامی بر صحنه برده‌اند، در میزگرد این نمایش از سختی‌ها و کاستی‌های آفرینش یک تئاتر مستند سیاسی می‌گویند.

  |

  نظرات کاربران