در حال بارگذاری ...
 • پس از موفقیت در سنگلج

  هادی مرزبان «بنگاه تئاترال» را به شهرزاد می برد

  نمایش «بنگاه تئاترال» نوشته علی نصیریان به کارگردانی هادی مرزبان بهمن و اسفند ۹۶ در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می رود.

  به گزارش ایران تئاتر نمایش بنگاه تئاترال به نویسندگی علی نصیریان با کارگردانی هادی مرزبان از پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه ۹۶ در پردیس تئاتر شهرزاد اجرای خود را آغاز می کند.
   بنگاه تئاترال که تیر، مرداد و شهریور ۹۶ در تماشاخانه سنگلج قریب به ۶۰ اجرا میزبان حدود ۱۴۰۰۰ مخاطب تئاتر بوده و با استقبال بی نظیر تماشاگران دو بار تمدید اجرا شد و بعنوان رکورد دار فروش بی سابقه ۵۲ سال تماشاخانه سنگلج از بدو تاسیس تا کنون شناخته می شود این بار قرار است با ترکیبی نسبتا متفاوت نسبت به اجراهای دوره پیشین خود و در فضایی متفاوت به صحنه برود.
  هادی مرزبان، کارگردان، درباره بازاجرای این اثر گفت: ما در این دوره اجرا با وفاداری به اصل متن، تغییراتی در ترکیب گروه بازیگران و نحوه اجرا اعمال کرده ایم و در نظر داریم اجرایی به مراتب چابکتر و مطلوب تر نسبت به اجرای پیشین را برای مخاطب به اجرا درآوریم و نتیجه بسیار خوبی را برای این اجراهای جدید نیز پیش بینی میکنیم. من امیدوارم با اقبال همیشگی که مخاطب به نمایش های ایرانی و ملی ما دارد و بخصوص استقبال درخشان اخیری که مخاطب هنردوست و اهل فرهنگ نسبت به بنگاه تئاترال نشان داد، آغازگر جریان مداوم و مبارکی باشد که روز به روز نیز رو به پیشرفت رفته و چشم انداز ما زنده نگاه داشتن ارتقای نمایشهای آیینی و سنتی ایرانی متناسب با نیاز امروز و آینده تئاتر ایران است. اینبار نیز ما سعی کردیم با انتخاب چهره های محبوب مردم و هنرمندان خبره و آشنا با عرصه نمایشهای سنتی، نمایشی شریف را به عرضه گذاشته و علیرغم وجود مشکلات طاقت فرسای فراوان و موانع پیچیده که حتی تا لحظات آخر در مسیر بازاجرای بنگاه تئاترال بود، اثری درخور و شایسته را تقدیم مخاطب خودمان کنیم. در بنگاه تئاترال جدید، دو تن از چهره های پیشکسوت عرصه بازیگری، یعنی مجید مظفری و رسول نجفیان به ما پیوستند که آنرا به فال نیک میگیرم و همینطور داود داداشی که سالها در میدان نمایشهای سنتی و تخت حوضی، کارآزموده و نام آشناست.
  این نمایش با نقش آفرینی بازیگرانی چون: مجید مظفری، رسول نجفیان، فرزانه کابلی، داود فتحعلی‌بیگی و داود داداشی، با هنرمندی امین زندگانی و میرطاهر مظلومی و نیز بازی مجید غفاری، سامان تیرانداز و تعداد دیگری از هنرمندان و هنرجویان تئاتر اجرا میشود.  
  مدیر اجرایی: محمد وفایی، طراح صحنه: رضا مهدی زاده، طراح لباس: صدف شجاعی، آهنگ پرداز، علی المعی، خواننده: محمد حشمتی دستیاران کارگردان: مجید غفاری، مهری آسایش، منشی صحنه: اکرم حاج حسینی از عوامل دیگر این اجرا هستند.
  بنگاه تئاترال تا پایان اسفندماه هر روز راس ساعت ۲۰:۳۰ در سالن شماره یک پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد رفت.

   
  مطالب مرتبط

  هادی مرزبان در گفت‌وگو با ایران تئاتر مطرح کرد

برشت تکنیک فاصله گذاری را از تئاتر سنتی ما وام گرفته است
  هادی مرزبان در گفت‌وگو با ایران تئاتر مطرح کرد

  برشت تکنیک فاصله گذاری را از تئاتر سنتی ما وام گرفته است

  ایران تئاتر: بنگاه تئاترال نمایشی دلنشین، شاد و مفرح است. نمایشی که هادی مرزبان با توانمندی آن را روی صحنه برده است. هادی مرزبان از اواخر دهه چهل وارد عرصه فعالیت های تئاتر شده است. این هنرمند سبزواری فارغ‌التحصیل رشته بازیگری و کارگردانی از دانشگاه هنرهای زیبا است. مرزبان ...

  |

  هادی مرزبان در گفت‌وگو با ایران‌تئاتر

رادی در « آهسته با گل سرخ» ریزبینانه و هنرمندانه به وقایع انقلاب پرداخته است
  هادی مرزبان در گفت‌وگو با ایران‌تئاتر

  رادی در « آهسته با گل سرخ» ریزبینانه و هنرمندانه به وقایع انقلاب پرداخته است

  هادی مرزبان کارگردان نمایش « آهسته با گل سرخ» گفت: کمتر نمایشنامه‌ای وجود دارد که این‌قدر دقیق و در قالبی هنرمندانه به بررسی وقایع انقلاب 57 پرداخته باشد.

  |

  هادی مرزبان:

نمایش «رسول» می‌تواند مخاطبان را با هنر نمایش آشتی دهد
  هادی مرزبان:

  نمایش «رسول» می‌تواند مخاطبان را با هنر نمایش آشتی دهد

  هادی مرزبان، کارگردان تئاتر درباره شکل و شیوه اجرای نمایش‌های محیطی و میدانی و ضرورت اجرای آن در شهر تهران گفت: «آثار میدانی تا حد امکان باید به واقعیت نزدیک باشد و حدود 70 درصد اجرای آن وابسته به تماشاگران و ارتباط با آنهاست.»

  |

  نظرات کاربران