در حال بارگذاری ...
 • همزمان با آغاز سفر کاروان‌های «راهیان نور»

  دومین همایش ملی «هنر دفاع» در خوزستان برگزار می‌شود

  به‌منظور رونق‎بخشی به جریان راهیان نور امسال از ۲۰ اسفند ۹۶ تا ۱۰ فروردین ۹۷ ۸ گروه نمایش خیابانی در یادمان‎های دفاع مقدس استان خوزستان پذیرایی زائران سرزمین نور خواهد بود.

  بر اساس این گزارش مصطفی بوعذار مجری برگزاری همایش«هنر دفاع» خوزستان، در گفت‎وگو با ایران تئاتر اظهار کرد: پس برگزاری موفق و تاثیر گذار نخستین همایش ملی تئاتر خیابانی هنر دفاع در سال گذشته، باهدف رونق‎بخشی به جریان راهیان نور به همت سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس وابسته به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس کشور امسال نیز از 20 اسفند ۹۶ تا 10 فروردین 97 در یادمان‎های دفاع مقدس استان خوزستان پذیرایی زائران سرزمین نور خواهد بود.
  مدیر کانون تئاتر انقلاب و دفاع مقدس خوزستان با بیان این‎که ۸ گروه نمایشی خیابانی در این همایش ملی حضور دارند ادامه داد: این همایش با حضور هنرمندان گروه‌های برگزیده تئاتر خیابانی دفاع مقدس کشور شامل نمایش‌های: «بوی باروت» کار احمد صمیمی از تهران، «عطش و آتش» کار حیدر رضایی از تهران، «سردار حرم» کار پژمان شاهوردی از لرستان، «تندیس نور» کار کژال راستبین از کردستان، «گم کرده ام تورا...» کار معصومه عموری از خوزستان، «راه ناتمام» کار مرتضی اسدی مرام از کرمانشاه، «روایتی از ۵۹ » کار مصطفی کولیوندی از ایلام، «به رنگ مرگ» کار علیرضا قاسمی از آذربایجان غربی در یادمان ‌های شلمچه، موزه دفاع مقدس خرمشهر، روبروی مسجد جامع خرمشهر و در آبادان در یادمان شهدای اروند‌ پذیرای کاروان‌های راهیان نور و میهمانان نوروزی خواهد بود.
  مجری طرح دومین همایش ملی «هنر دفاع» با اشاره به حمایت های سردار کارگر ریاست محترم بنیاد حفظ آثار و پیگیری دکتر جعفری ریاست سازمان هنری وامور سینمایی دفاع مقدس، علاوه بر یادمانهای خوزستان در استانهای ایلام، کرمانشاه و آذربایجان غربی توسط گروه‌های منتخب نمایشی در یادمانهای شهدای گمنام ومحل تردد راهیان نور اجرا خواهد شد.
  این کارگردان خوزستانی تصریح کرد: همچنین علاوه بر مناطق یاد شده در یادمان شهید چمران در دهلاویه و گلزار شهدای هویزه و محل اسکان راهیان نور در اهواز اجرای نمایش تدارک دیده شده است.
  این مدیر فعال فرهنگی خاطرنشان کرد: باتوجه به این‎که خوزستان به عنوان پایتخت دفاع کشور شناخته شده است، هنرمندان متعهد،‌ با هنر و اجراهای زیبا و پرمحتوا که اغلب به حماسه‎ها و رشادت‌های رزمندگان و معرفی شهدای گرانقدر می پردازند به استقبال جریان عظیم راهیان نور رفته‎اند دراین راستا برای هنرمندان خوزستانی در قالب همایشی دیگر باتنوع مکانی مختلف درحال برنامه ریزی هستیم.
  بوعذار، رئیس انجمن تئاتر شاهد اهواز در بخش دیگری از صحبت‎های خود عنوان کرد: علیرغم وجود ظرفیت‌های بالای هنری در زمینه دفاع مقدس، مشارکت و حمایت اغلب دستگاه‌های متولی و برخوردار، از این چنین رویدادهایی در خوزستان بسیار ضعیف است.
  مطالب مرتبط

  همزمان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

روند دومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور در یادمان شلمچه تشریح شد
  همزمان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

  روند دومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور در یادمان شلمچه تشریح شد

  مجری طرح برگزاری دومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور هنر دفاع در جریان سفر سه‌روزه دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روند برگزاری و گزارش‌های کامل همایش را تشریح کرد.

  |

  با بیش از صد اجرای خیابانی ومحیطی،

دومین همایش ملی هنر دفاع به پایان رسید
  با بیش از صد اجرای خیابانی ومحیطی،

  دومین همایش ملی هنر دفاع به پایان رسید

  دومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور که از ۲۰اسفند ماه ۹۶همزمان در چهار استان کرمانشاه،ایلام،آذربایجان غربی و یادمان های دفاع مقدس خوزستان آغاز شده بود بابیش از صد اجرای خیابانی ومحیطی به پایان رسید.

  |

  یک کارگردان خوزستانی:

هنرمندان وظیفه دارند پاسخگوی نیازهای فرهنگی جامعه باشند
  یک کارگردان خوزستانی:

  هنرمندان وظیفه دارند پاسخگوی نیازهای فرهنگی جامعه باشند

  مصطفی بوعذار کارگردان خوزستانی تئاتر گفت: مخاطبان همواره جویای چنین رویدادهایی هستند و کارها را دنبال می‌کند و هنرمندان وظیفه دارند با تولید آثار فاخر، دینی و خوب پاسخگوی نیازهای فرهنگی جامعه باشند.

  |

  آخرین کار گروه آئین مردم و اولین نمایش خیابانی مدافعان حرم

«رهسپار خیمه‌ها» برگزیده جشنواره ملی هنر و ادبیات مقاومت شد
  آخرین کار گروه آئین مردم و اولین نمایش خیابانی مدافعان حرم

  «رهسپار خیمه‌ها» برگزیده جشنواره ملی هنر و ادبیات مقاومت شد

  نمایش خیابانی «رهسپار خیمه‌ها» به نویسندگی و کارگردانی مصطفی بوعذار پس از رقابت با ده نمایش خیابانی از استان‌های ایلام، تهران، اردبیل، گرگان و یزد توانست عنوان برگزیده جشنواره ملی هنر و ادبیات مقاومت را کسب کند.

  |

  نظرات کاربران