در حال بارگذاری ...
 • گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  سالن‌های دولتی؛ میزبان 19 نمایش در آخرین ماه سال 96

  ایران تئاتر: با شروع آخرین ماه سال نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته دوم اسفندماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  به گزارش ایران تئاتر، نمایش های جدیدی در آخرین ماه سال 96 در سالن های دولتی به صحنه می روند. در هفته پیش رو نمایش های تازه ای همچون «هملت و دن کیشوت»، «گل» و «چیدا» میزبان مخاطبان شده اند. در متن پیش رو می خواهیم نمایش هایی را که در هفته دوم اسفند ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی کنیم.

   

  سالن اصلی تئاترشهر؛ میزبان نمایشی جدید

  نمایش «هملت و دن کیشوت» به نویسندگی زوایر خالاپیان و کارگردانی تاجبخش فنائیان ساعت 19:30 در سالن اصلی مجموعه ئاترشهر به صحنه میرود. در این نمایشکاظم بلوچی، سیامک صفری، امیر کربلایی زاده، کوروش سلیمانی، شیوا خسرو مهر، به ناز نادری، وحید نفر، بهرام بهبهانی، امیر حسین سرداریان، مجید اکبری، وحید رضاخانلو، حجت حسینی، گلناز مظهری، سمن حاجی محمد، امیرحسین دیانتی، بیتا نجاتی، آیدا کائینی، مهسا لطیفی، بشرا خادملو، غزال راه آورد، فرشاد فعال، احمد بهاروند، بهراد خاکساری، رهام گلرخیان، امیرسجاد سلمانی و مهبد دانی آذر ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 24 و 40 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «فتوحات گلشیری» نوشته مجتبی کریمی و به کارگردانی یوسف باپیری ا 25 اسفند ماه ساعت 20 اجراهای خود را در سالن چهارسو مجموعه تئاترشهر ادامه می‌دهد. در این نمایش که 60 دقیقه و کولاژی از جهان داستان‌های کوتاه هوشنگ گلشیری است؛ عباس جمالی، بهار کاتوزی، فرزانه میدانی و مریم نورمحمدی ایفای نقش می کند. علاقه مندان برای تماشای این نمایش می توانند بلیط آن را به مبلغ 30000 تومان خریداری کنند.

   

  نمایش «باغ وحش شیشه ای» نوشته تنسی ویلیامز به کارگردانی ندا هنگامی تا 25 اسفند ساعت 18:30 در سالن قشقایی مجموعه تئاترشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش که 90 دقیقه و کاری از گروه تئاتر یرما است؛ زهرا ایران نژاد، امیرحسین برادران، امیر تک فلاح، مهدی حیدرخان، سپهر حیدری نژاد، مهدی دربند حقیقت، غزل درسازان، امیرحسین صالحی، سحر طالب نژاد، امیرسجاد طبسی، سینا کتانی و نیما میرزاحسین ایفای نقش می کنند. بهای بلیط این نمایش 25000 تومان تعیین شده است.

   

  نمایش «کارد، ترنج، زلیخا» به نویسندگی ملیحه مرادی جعفری و کارگردانی احمد ایرانی خواه تا 25 اسفند ساعت 19:30  در سالن سایه مجموعه تئاترشهر اجرا می‌شود. در خلاصه این نمایش آمده:هادان پزشک مسیحی است که همراه سپاه عمر سعد، وارد کربلا شده و دور از هیاهوی جنگ به مداوای مجروحان می پردازد. دراین حین با مردی زخمی به نام مهند روبرو می شود که از یاران امام حسین(ع) است که میدان جنگ را ترک کرده و گریخته است. در این نمایش 100 دقیقه ای؛ هدی نوری زاده، میثم جهانگیری، امین اکبری نسب و علی آسترکی ایفای نقش می کنند. بهای بلیط این نمایش 25000 تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش«برخوانی شکرشکن از تلخ‌ کامی‌های آکل» به نویسندگی و کارگردانی مهدی فرهادپور تا 21 اسفند ساعت 18 در پلاتو اجرا مجموعه تئاترشهر به صحنه می‌رود. در خلاصه داستان این نمایش آمده: برخوانی شکرشکن از تلخکامی های آکل روایتی است ازداستان مشهور صادق هدایت به نام داش آکل.در این برخوانی طوطی به جا مانده از آکل، قصه را برای تماشاگران و مرجان قوام روایت میکند. در «برخوانی شکرشکن از تلخ‌ کامی‌های آکل» ساناز روشنی و دنیا مستعلمی ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 15000 تومان تعیین شده است.

   

  روزهای پایانی الیورتوئیست در وحدت 

  نمایش «الیور توئیست» نمایش تازه حسین پارسائی بوده که از چهارشنبه اول آذر ماه تا 13 اسفند میزبان مخاطبان در تالار وحدت  است. این نمایش با بازی امیرکاوه آهنین‌جان، مهناز افشار، آتیلا پسیانی، ستاره پسیانی، سعید چنگیزیان، هوتن شکیبا، داریوش موفق، نوید محمدزاده و همراهی بیش از ۱۰۰ بازیگر و هنرجوی نوجوان هرشب ساعت 18 به مدت دو ساعت برای مخاطبان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. لازم به ذکر است که این نمایش غیر از سانس ساعت 18 ساعت 15 یا 21 نیز به صحنه می‌رود. بهای بلیت این اثر بر اساس مکان صندلی مورد نظر از 40 تا 95 هزار تومان تعیین شده است.

   

  سنگلج میزبان دو نمایش

  نمایش «در مه بخوان» نوشته اکبر رادی و به کارگردانی مسعود طیبی از 19 بهمن ساعت 20 در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه است. این نمایش نمادی از برخوردها و کشمکش های انسان های متفاوت با دیدگاه ها و اندیشه های مغایر است که بنا به جبر زندگی در یک مکان جمع شده و زندگی می کنند. این نمایش برشی از زندگی ۶ معلم از مناطق مختلف کشور است که برای یک دوره ۵ ساله خدمت به روستایی دور افتاده در شمال کشور رفته و در خانه معلم ساکن هستند. در این نمایش 120 دقیقه ای محمدرضا آزادفرد، رضا بهرامی، بهروز پناهنده، کهبد تاراج، سهیل ساعی، الهه شه پرست، محمد صادقی، امیر عدل پرور، علیرضا قیدری و بهروز کاظمی ایفای نقش می کنند. بلیط این نمایش 20000 تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «چیدا» به نویسندگی مسعود شاکری و به کارگردانی احسان ملکی تا 25 اسفند ساعت 18 در تماشاخانه سنگلج به صحنه می‌رود. در خلاصه داستان این نمایش که بر اساس ادیپ شهریار سوفوکل نوشته شده؛ آمده: اوور پیش از آن‌که متولد شود موهایش آبی شده، او برای به دست‌ آوردن سیب و تغییر رنگ موهایش سفری را آغاز می‌کند و در طول این سفر پدر خود را کشته و با مادرش ازدواج می‌کند. در این نمایش  مسعود شاکرمی، شیماء ملکیان، نیکان راست قلم، محمد رضا خادمی، سعید زارع، نساء یوسفی، صفا کوشا، شهلا رحیمی، ثنا عقابیان پانته آ احمد خان، شیوا موسی زاده و انیس ارشیا ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 25000 تومان تعیین شده است.

   

  تالارهنر؛ میزبان مخاطبان کودک تا روزهای پایانی سال

  نمایش «پرنسس و دزد دریایی» نوشته دی ام لارسون و به کارگردانی لیدا وعیدی از 15 بهمن ساعت 17:30 در تالار هنر ویژه کودکانبه روی صحنه است. در این نمایش 60 دقیقه ای میلاد رمضانی ورجاوند، مریم رادپور، سید علیرضا دری، کیا شقاقی، لیدا وعیدی، سیما رحمانی، احسان مجیدی و مانلی دری ایفای نقش می کنند. «پرنسس و دزد دریایی» داستان یک پرنسس و یک دزد دریایی است که یکی در خشکی و دیگری در دریا زندگی می‌کنند. آنها از شرایط فعلی زندگی خود خسته شده‌اند و دوست دارند در موقعیت‌های دیگر قرار گیرند تا اینکه اتفاقی با یکدیگر ملاقات می‌کنند و تصمیم می‌گیرند جایشان را با هم عوض کنند و پس از آن قصه با اتفاقات جالب و دیدنی دنبال می‌شود.این نمایش در طراحی صحنه خود از تکنیک ویدیو مپینگ یا فرش تصویری استفاده کرده است تا علاوه بر زیبایی بصری، برای تماشاگران لوکیشن‌های نمایش را ملموس و قابل درک سازد. این شیوه فضایی فانتزی برای کودکان فراهم می‌کند. بلیط این نمایش 18000 تومان تعیین شده است.

   

  نمایش «درایبون(پوست و استخوان)» نوشته دوفیلد و به کارگردانی ژاکلین آواره هر روز به جز شنبه‌ها ساعت 19 در تالار هنر به روی صحنه می‌رود. این نمایش، داستان جنگل سر سبز و قشنگی است که حیوانات زیادی در آن زندگی می‌کنند. ببر مغرور خود را سلطان جنگل می‌داند و به همین دلیل قانونی وضع کرده که طبق این قانون ورود هرگونه الاغ، خرگوش و گوسفندی به این جنگل ممنوع است ولی الاغ قصه وارد جنگل می‌شود و این قانون را از میان برمی‌دارد. ژاکلین آواره، مهسا ایرانیان، محمدعلی پویا و مجیدعلم بیگی بازیگران این نمایش هستند. نقش‌آفرینان گروه حرکت آلترناتیو در این نمایش نیز عبارتند از: کیانا صرفی، آیدا لطفیان، سولماز نیازی، نهال سرخابی، ریحانه عسگری، نازنین مهرین فر، نرگس قوجایی، آیدا سرلک، حنانه علیزاده، سارا شاه میرزایی، نونا هوشیار، مریم صفری، پریسا حاج میرزا بیگی، مژده مسکنی، روشا دزفولین کرمانشاهی، غزل فرمحمدی، نگار اسداللهی، پانیذ بهبودی، ستایش خسروی، بهار مهردادفر، مارال زعفرانی، صبا صدیق زاده و سپیده عابد زندیه. بلیط این نمایش 55 دقیقه ای که ویژه کودک و نوجوان است 18000 تومان در نظر گرفته شده است.

   

  تالار حافظ؛ همچنان میزبان ماراساد

  نمایش «ماراساد» نوشته پیتر وایس و به کارگردانی ایمان اسکندری تا 18 اسفند ساعت 19:30 به مدت 105 دقیقه در تالار حافظ به صحنه می رود. در این نمایش مهران امام بخش، امین طباطبایی، بهنام دارابی، مهتاب جواربچی، فطیما یثربی، حمید حبیبی فر، پوریا سلطان زاده، غزل صفر خانلو، سمانه زارعی، علیرضا عبدالکریمی، فرزاد جعفریه، مهدی واعظ علایی، سینا افخمی، فاطمه وفایی، مرتضی یوسفی، علی مومیایی، بهزاد پارسا و فاطمه صوفیانی ایفای نقش می کنند. بلیط این نمایش که با مشارکت بنیاد فرهنگی و هنری رودکی تولید شده؛ 35000 تومان تعیین شده است.

   

  مجموعه ایرانشهر؛ میزبان نمایش‌های پرمخاطب

  نمایش «زندانی خیابان دوم» نوشته نیل سایمون و به کارگردانی مه لقا باقری تا 18 اسفند ساعت 20:30 به مدت 90 دقیقه در سالن استاد سمندریان مجموعه ایرانشهر به صحنه می رود. در این نمایش مه لقا باقرى، عباس جمشیدى، جواد عزتى، امیر کاظمى و رویا میر علمى ایفای نقش می کنند. بهای بلیط این نمایش برای علاقه مندان 30000 و 35000 و 40000 تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «فهرست مردگان» نوشته رضا ثروتی، امیر احمد قزوینی و پیمان قدیمى و به کارگردانی رضا ثروتی تا 22 اسفند ساعت 20:30 به مدت 150 دقیقه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر به صحنه می رود. در خلاصه داستان نمایش که برداشتی آزاد از نمایشنامه «فهرست» اثر تادئوچ رژه ویچ است آمده: «فهرست» روایت رهبر ارکستری است که درصدد ساخت قطعه ای برای مردگان است؛ قطعه ای که او را به انزوا می کشاند و با مردگانش مواجه می کند. بلیط این نمایش 35000 و 40000 تومان می باشد.

   

  نمایش «شلتر» نوشته ساناز بیان و به کارگردانی امین میری تا 20 اسفند ساعت 17:30 به مدت 90 دقیقه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر به صحنه می رود. در این نمایش که درباره زنان کارتن خواب است؛ الناز اسمعیل زادگان، بهار اعتماد، سارا بانکی، بهنوش پات، ساناز پوردشتی، ستاره جباری، خدیجه حسانی، ساجده حمیدی، سرور خسروانی، نیلوفر دربندی، مرضیه زهری، امید سلیمی، آنالی شکوری، پریا قانع، مهدیه کوهستانی و نارین یحیی پور ایفای نقش می کنند. بلیط این نمایش 25000 تومان تعیین شده است.  

   

  نمایش فیزیکال دوئت «گل» کاری از یاسر خاسب تا 19 اسفند ساعت 17:30 به مدت 45 دقیقه در سالن استاد سمندریان مجموعه ایرانشهر به صحنه می‌رود. در خلاصه نمایش آمده: انسانی می خواهد موجودی را خلق کند، غافل از آنکه مخلوق زندگی او را دگرگون می سازد. در این نمایش رضا موسوی و یاسر خاسب ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 25000 و 30000 در نظر گرفته شده است.

   

  مولوی؛ فقط میزبان یک نمایش

  نمایش «درنیومده» به نویسندگی و کارگردانی سعید زارعی تا 18 اسفند ساعت 18:45 به مدت 60 دقیقه در سالن اصلی تالار مولوی به صحنه می رود. در این نمایش امین اسفندیار، آوا تدین، جواد قاسملو، اسماعیل گرجى و میثم نوروزى ایفای نقش می کنند و بلیط آن 25000 می باشد.

   

  کارگاه دکور بنیاد رودکی؛ میزبان دادگر و هنرجویانش

  نمایش «اسب» به نویسندگی مهدی تاج‌الدین و کارگردانی آرش دادگر تا 20 اسفند ساعت 19 در کارگاه دکور بنیار رودکی اجرا می‌شود. در خلاصه نمایش آمده: نوکر خانه (کش) آقای خود را به دلیل ارتباط پنهانی با همسر خویش به قتل میرساند. او با هربار یادآوری این واقعه ناگزیر به ارتکاب یک قتل دیگر میشود و این چرخه تا نابودی همه پیش می‌رود. در این نمایش محمد صادق اسدی، عاطفه بختیاری، پویا پیروزرام، نامیرا حفیظی، سید شهاب الدین خاضع حق، آرش دادگر، علیرضا دهقانی، زهره رستمی، رستا رضوی، پریسا صبور نژاد شیرازی، شیرین صفایی، عمار عاشوری، کسری عقلی مقدم، سیاوش محمود نژاد، ایلیار مومن و سید میر عماد میری ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 35000 تومان تعیین شده است.

   

  دونمایش در خانه هنرمندان

  نمایش «مایلند» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری هومن رستگار تا 25 اسفند ساعت 18:30 در خانه هنرمندان تالار استاد انتظامی به صحنه می‌رود. در خلاصه داستان نمایش آمده: جیمز کلارک ،توریست دورگه ی ایرانی_انگلیسی برای اولین بار به ایران سفر می کند، وپس از معاشرت با قومیت های مختلف، تصوراتش در مورد مردم ایران تغییر می کند. بهای بلیط این نمایش 20000 تومان می‌باشد.

   

  نمایش «خدانگهدارآقا» نوشته هنریک ایبسن و به کارگردانی مهسا نعمتی تا 25 اسفند ساعت 20:30 در خانه هنرمندان تالار استاد انتظامی به صحنه می‌رود. در خلاصه نمایش آمده: استاد روبک که یک هنرمند معروف مجسمه سازی است، دیگر توانایی خلق آثار هنری شاخص مثل قبل را ندارد و تمام ایده هایش به بن بست رسیده است. همچنین در زندگی شخصی اش هم با همسرش دچار مشکل شده است. اما در یک روز با برگشتن یک دوست قدیمی همه چیز دگرگون می شود و او که برای ادامه مسیر هنری اش حاضر به همه کار است، بر سر دوراهی سختی قرار میگیرد. در این نمایش رضا شیخ انصاری، ساناز طاری، محمدرضا آبانگاه و آوا گنجی ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 20000 تومان تعیین شده است.

   

   

   

   
  مطالب مرتبط

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

26 نمایش در آستانه تئاتر فجر
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  26 نمایش در آستانه تئاتر فجر

  ایران تئاتر: در بهمن ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای اواسط بهمن ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

22 نمایش در روزهای سرد زمستان
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  22 نمایش در روزهای سرد زمستان

  ایران تئاتر: در دی ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای اواخر دی ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

روزهای پایانی پاییز؛ میزبان ۲۳ نمایش
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  روزهای پایانی پاییز؛ میزبان ۲۳ نمایش

  ایران تئاتر: در آذر ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای آخر آذر ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

همراه با نمایش‌های عروسکی در تهران
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  همراه با نمایش‌های عروسکی در تهران

  ایران تئاتر: در مردادماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

23 نمایش در گرم‌ترین روزها
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  23 نمایش در گرم‌ترین روزها

  ایران تئاتر: در مردادماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در نیمه اول مرداد ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

22 نمایش در شروع مرداد
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  22 نمایش در شروع مرداد

  ایران تئاتر: در مردادماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در نیمه اول مرداد ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

18 نمایش در 9 سالن در اولین روزهای تابستان
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  18 نمایش در 9 سالن در اولین روزهای تابستان

  ایران تئاتر: در تیرماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته اول تیر ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  نظرات کاربران