در حال بارگذاری ...
 • با ثبت اطلاعاتی جدید از هنرمندان تئاتر سراسر کشور

  سالنامه 1397 تئاتر ایران منتشر شد

  در آستانه سال نو، «سالنامه تئاتر ایران» با به‌روزرسانی منابع، مستندات تئاتر و اسامی بیش از ۸۰۰۰ هنرمند فعال سراسر کشور برای سال ۱۳۹۷ منتشر شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، ارمغان بهداروند مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران با اعلام این خبر مهم‌ترین عناوین محتوایی این سالنامه را معرفی گروه‌های نمایشی استان‌ها، روزشمار تولد هنرمندان تئاتر، تاریخچه تئاتر جهان و ایران، معرفی سالن‌ها و تالارهای نمایشی، فصل کوچ، عکس‌های برگزیده اجراهای تئاتری و رویدادهای نمایشی برشمرد.
  وی با اشاره به تخصیص صفحاتی به معرفی زمانی و مکانی تئاترهایی که در سال ۱۳۹۶ به صحنه رفته‌اند خاطرنشان کرد: ضرورت انتشار چنین سالنامه‌ای بیش از کارکرد تقویمی آن، بهره‌مندی مخاطبان تئاتر از اطلاعات و منابع در دسترسی است که می‌تواند نیازمندی‌های عام‌ مخاطبان خود را برآورده نماید.
  بهداروند با اشاره به ضرورت انعکاس چنین مجموعه‌ای که در شناخت و ترویج تئاتر خاصه در نظرگاه مدیران و مسئولین موثر است اظهار امیدواری کرد با توزیع این سالنامه در روزهای آتی، در هر صفحه از آن خبر خوشایندی از این هنر کهن ثبت و ضبط گردد.
  مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران با قدردانی از علی‌اکبر عبدالعلی‌زاده دبیر تهیه و تولید این سالنامه، از حمایت و همراهی مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی و همکاران ستادی این‌ مرکز که در انتشار شکلی و محتوایی سالنامه تلاش صادقانه‌ای داشتند سپاسگزاری کرد.
  بنابراین گزارش بخش معرفی اعضای تمامی گروه‌های نمایشی ثبت‌شده تئاتر ایران که بیش از 500 گروه را شامل می‌شود و اعضای انجمن هنرهای نمایشی سراسر کشور از ویژگی جدید پنجمین سالنامه تئاتر ایران به شمار می‌رود.
  سالنامه تئاتر ایران آثار و احوال یک سال تئاتر را با انتشار عکس‌های مهم‌ترین نمایش‌های کشور رویدادهای ملی و بین‌المللی تئاتر ایران به تصویر کشیده است. گاه‌نامه تئاتر، تاریخ اجمالی تئاتر جهان. زادروز هنرمندان تئاتر، سالروز درگذشت هنرمندان فقید، کتاب‌نگاری تئاتر ایران، فهرست آثار اجرای شده سال 1396، فهرست تماشاخانه‌های خصوصی، معرفی سالن‌های تئاتر سراسر کشور، آدرس و شماره تلفن آموزشگاه‌های فعال تئاتر، فهرست کتاب‌های انتشارات نمایش، فهرست شماره‌های مجله نمایش را می‌توان به‌عنوان بخش‌های متنوع و کاربردی این سالنامه نام برد.
  در شناسنامه این سالنامه با معرفی یک رایانامه‌ از پژوهشگران، سرپرستان گروه‌های نمایشی، مراکز و اماکن تئاتری و مخاطبان حرفه‌ای تئاتر درخواست شده است نظرات، اصلاحات و اطلاعات تکمیلی خود را جهت درج در سالنامه آتی ارسال نمایند.

   
  مطالب مرتبط

  در دیدار معاون امور هنری و مدیرکل هنرهای نمایشی با محمدعلی کشاورز

سالنامه تئاتر سال 1397 و پوستر روز ملی هنرهای نمایشی رونمایی شد
  در دیدار معاون امور هنری و مدیرکل هنرهای نمایشی با محمدعلی کشاورز

  سالنامه تئاتر سال 1397 و پوستر روز ملی هنرهای نمایشی رونمایی شد

  معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه مدیرکل هنرهای نمایشی با محمدعلی کشاورز هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون دیدار و گفت‌وگو کرد.

  |

  یک دعوت تئاتری از دکتر حسن روحانی

برسد به دست رییس جمهور
  یک دعوت تئاتری از دکتر حسن روحانی

  برسد به دست رییس جمهور

  ایران تئاتر- ارمغان بهداروند:سزاوار است اگر جشن جایزه کتاب سال به غنیمت حضور رییس جمهور برگزار شود و کتاب چنان ارجمند است که توانمندترین دست اجرایی، به پاسداشت آفرینندگانش نقشی داشته باشد. به این سزاواری و به آن غنیمت، خوشحالیم و شکرگزار که در قیل و قال این روزگار، خود مرهمی ...

  |

  یادداشت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران به بهانه گفت‌وگوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

راستی و رسایی رسانه ملی و توسعه تئاتر
  یادداشت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران به بهانه گفت‌وگوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

  راستی و رسایی رسانه ملی و توسعه تئاتر

  ار مغان بهداروند مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران در متنی تحت عنوان «راستی و رسانه» درباره گفت‌وگوی اخیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی واکنش نشان داد.

  |

  نظرات کاربران