در حال بارگذاری ...
 • با حضور هیات داوران و جمعی از مسئولان شهرستان دهلران

  برگزیدگان دومین جشنواره تئاتر خیابانی شرهانی معرفی شدند

  مراسم اختتامیه دومین جشنواره تئاتر خیابانی شرهانی با حضور هیات داوران و رئیس کانون تخصصی تئاتر خیابانی و جمعی از مسئولان شهرستان دهلران بعدازظهر روز۲۰ اسفندماه در سالن شهرداری دهلران برگزار شد.

  به گزارش ایران تئاتر، در این مراسم که با حضور  گروه‌های نمایشی حاضر، هیات داوران شامل امیر نصیربیگی، مجید صالحی و حیدر رضایی، سامان خلیلیان رئیس کانون تخصصی تئاتر خیابانی، سعید خیرالهی دبیر جشنواره تئاتر شرهانی و همچنین جمعی از مسئولان شهرستان دهلران برگزار شد، پس از ارائه گزارش دبیر جشنواره و سخنان امام جمعه دهلران، هنرمندان برگزیده دومین جشنواره تئاتر خیابانی شرهانی با حضور روی سن از دست داوران تندیس، لوح تقدیر و جوایز نقدی خود را دریافت کردند.

  بر اساس راس هیات داوران دومین جشنواره تئاتر خیابانی شرهانی نفرات برگزیده این دوره به ترتیب زیر جوایز خود را دریافت کردند:

  - بخش طراحی بروشور لوح تقدیر و مبلغ 3میلیون ریال را به طراح بروشور نمایش «کوچ» بهنام کاوه از آبادان

  - بخش طراحی لباس لوح تقدیر و مبلغ 3میلیون ریال را به طراح لباس نمایش «عاشقانه‌های جنگ» سعیده عبداللهی از دهلران

  - بخش موسیقی لوح تقدیر و مبلغ 4میلیون ریال به گروه موسیقی نمایش «عاشقانه‌های جنگ» احمد جعفری، علی احمد کولیوندی و علی خاتمی

  - برگزیده موسیقی: دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به همراه مبلغ 7 میلیون ریال وجه نقد به سرپرست گروه موسیقی نمایش «اروند که تو را پس نمی‌دهد» از خمینی شهر اصفهان

  هیات داوران در بخش طراحی فضا بدون در نظر گرفتن اولویت با اهداء لوح تقدیر و مبلغ 4 میلیون ریال از دو نمایش «سردار بی سر» پژمان شاهوردی و «پنجاه و پنج دقیقه» آدینه رحیم نژاد تقدیر کرد.

  بازیگری زن:

  - جایزه سوم بازیگری زن شامل لوح تقدیر و مبلغ 5 میلیون ریال به هرکدام از بازیگران نمایش‌های «انتخاب» زهرا کارگر از فسا و بازیگر نمایش «تری نیترو تلواِن» زهرا چراغی از ایلام اهداء شد.

  - جایزه بازیگری دوم زن شامل لوح تقدیر و مبلغ 7 میلیون ریال به هرکدام از بازیگران نمایش‌های «آ کا 47» مارال ایزدبخش از بوشهر و بازیگر نمایش «اروند که تورا پس نمی‌داد» فرخنده برفی دریایی از خمینی شهر اصفهان اهداء شد.

  - جایزه بازیگری اول زن شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنوار و مبلغ 10 میلیون ریال به دلآرام ترکی برای بازی در نمایش «عباس» از اصفهان اهداء شد.

  بازیگر مرد:

  - جایزه بازیگری سوم شامل لوح تقدیر و مبلغ 5 میلیون ریال به مالک آبسالان به خاطر بازی در نمایش «آکا 47» از بوشهر و بهنام کاوه بازیگر نمایش «کوچ» از آبادان و مجید اقبالی بازیگر نمایش «زیر پوست عشق» از اهواز اهداء شد.

  - جایزه بازیگری دوم مرد شامل لوح تقدیر و مبلغ 7 میلیون ریال به بازیگر نمایش «اروند که تورا پس نمی‌داد» رضا ملکی از خمینی شهر اصفهان اهداء شد.

  - جایزه اول بازیگری شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ 10 میلیون ریال جایزه به مصطفی کولیوندی برای نمایش «عاشقانه های جنگ» از دهلران و محمدهادی عطایی بازیگر نمایش «دقیقه55» از اصفهان اهداء نمود.

  هیات داوران در بخش طرح و ایده با اهداء لوح تقدیر و مبلغ 6میلیون ریال بدون در نظر گرفتن اولویت، 4 اثر را به عنوان آثار برگزیده معرفی نمود:

  1- طراح و ایده پرداز نمایش «اداره من» عادل کروشاوی از کرمانشاه

  2- طراح و ایده پرداز نمایش «آکا 47» احمد جعفری و رضا بهرامی از بوشهر

  3- طراح و ایده پرداز نمایش «اروند که تورا پس نداد» نورالله لک از خمینی شهر اصفهان

  4- طراح و ایده پرداز نمایش «دقیقه 55» مجتبی خلیلی از اصفهان

  - جایزه سوم کارگردانی: هیات داوران با اهداء لوح تقدیر و مبلغ 5 میلیون ریال از نمایش «عاشقانه‌های جنگ» به کارگردانی مصطفی کولیوندی از دهلران و نمایش «سکاندار» به کارگردانی فرامرز غلامیان و هیام احمدی از آبادان تقدیر کرد.

  - جایزه دوم کارگردانی: هیات داوران مشترکاً با اهدا لوح تقدیر و مبلغ 7 میلیون ریال از کارگردان نمایش «دقیقه 55» مجتبی خلیلی از اصفهان و نمایش «کوچ» به کارگردانی بهنام کاوه از آبادان تقدیر کرد.

  - جایزه اول کارگردانی: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ 10میلیون ریال به پژمان شاهوردی کارگردان نمایش «سردار بی سر» از بروجرد اهداء شد.

  همچنین در پایان مراسم و به انتخاب هیات داوران 5 اثر برگزیده به جشنواره‌های بین‌المللی و ملی راه یافتند که این آثار عبارتند از:  

  1- هیات داوران نمایش‌های «اروند که تو را پس نداد» به کارگردانی نورالل لک از خمینی‌شهر اصفهان و «دقیقه 55» به کارگردانی مجتبی خلیلی از اصفهان را به جشنواره ملی مقاومت معرفی کرد.

  2- هیات داوران نمایش «آکا47» از بوشهر به کارگردانی مارال ایزدبخش را به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی کرد.

  3- هیات داوران نمایش «سردار بی سر» به کارگردانی پژمان شاهوردی از بروجرد را به جشنوار ملی فتح خرمشهر معرفی کرد.

  4- هیات داوران نمایش «عاشقانه‌های جنگ» به کارگردانی مصطفی کولیوندی از دهلران را به دبیرخانه جشنواره سراسری تئاتر ایثار معرفی کرد.

  5- هیات داوران نمایش «اداره من» به کارگردانی علی چناری از کرمانشاه را به دبیرخانه جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه معرفی کرد.
  مطالب مرتبط

  گفت‌وگو با کارگردان نمایش «عندازمطالبه» حاضر در فجر 37

هنوز هم مسائل مردم در جنگ قابل طرح هستند
  گفت‌وگو با کارگردان نمایش «عندازمطالبه» حاضر در فجر 37

  هنوز هم مسائل مردم در جنگ قابل طرح هستند

  ایران تئاتر: نمایش«عندازمطالبه» به کارگردانی سامان خلیلیان روز پنجم(۲۶ بهمن) سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ساعت 17:30 و 19:30 در بخش چهل سالگی انقلاب اسلامی و مسابقه تئاتر ایران(دو) در تالار قشقایی مجموعه تئاترشهر به صحنه می رود٬ به همین بهانه گفت‌وگو با کارگردان ...

  |

  «سامان خلیلیان» رئیس کانون تئاتر خیابانی عنوان کرد:

ویژگی جشنواره ملی تئاتر رضوی اجرای گروه ها در شهرستان های هم‌جوار است
  «سامان خلیلیان» رئیس کانون تئاتر خیابانی عنوان کرد:

  ویژگی جشنواره ملی تئاتر رضوی اجرای گروه ها در شهرستان های هم‌جوار است

  «سامان خلیلیان » رئیس کانون تخصصی تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی در محل اجرای نمایش های نخستین جشنواره ملی تئاتر رضوی جنوب کرمان واقع در پارک ولیعصر جیرفت حاضر شد

  |

  شهرام کرمی در نشست روسای انجمن های تئاتر استان ها:

طرح «پویش تئاتر شهرهای ایران با رویکرد آموزش » سال آینده کلید می خورد
  شهرام کرمی در نشست روسای انجمن های تئاتر استان ها:

  طرح «پویش تئاتر شهرهای ایران با رویکرد آموزش » سال آینده کلید می خورد

  شهرام کرمی طرح «پویش تئاتر شهرهای ایران با رویکرد آموزش» را از مهمترین برنامه های سال آتی هنرهای نمایشی عنوان کرد و گفت: مهمترین هدف این پویش تاکید بر نمایش های ایرانی و بافت منطقه ای و بومی است و تلاش داریم با بهره گیری از اساتید مجرب یک کار موثر و زیرساختی در استان ها انجام ...

  |

  نگاهی به حضور آثار حوزه هنری در یک جشنواره

درخشش واحد‎های نمایشی و هنرمندان استان‌ها در جشنواره تئاتر مقاومت
  نگاهی به حضور آثار حوزه هنری در یک جشنواره

  درخشش واحد‎های نمایشی و هنرمندان استان‌ها در جشنواره تئاتر مقاومت

  آثار تولیدی واحد‎های نمایشی و هنرمندان مراکز استانی حوزه هنری انقلاب اسلامی در شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت بار دیگر نشان دادند که حوزه هنری همواره در حوزه فرهنگ و هنر حضوری جدی، فعال و مؤثر دارد.

  |

  نظرات کاربران