در حال بارگذاری ...
طی مراسمی با حضور جمعی از هنرمندان تئاتر و سینما:

پیکر لوون هفتوان در قبرستان ارامنه تهران آرام گرفت

پیکر لوون هفتوان با حضور جمعی از همکارانش در قبرستان ارامنه تهران آرام گرفت.

به گزارش ایران تئاتر مراسم خاکسپاری لوون هفتوان کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگر سینما و تئاتر کشور دقایقی پیش در قبرستان ارامنه تهران برگزار شد.
در این مراسم که با حضور چهره‌هایی همچون مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی، علی دهکردی، خسرو احمدی، ایرج طهماسب، پیمان جعفری، فاطمه معتمدآریا، نازنین مفخم، خسرو معصومی، پدرام شریفی، رؤیا نونهالی، مجید برزگر، روح‌الله حجازی، عباس یاری، آلبرت بیگجانی، هوشنگ قوانلو، جعفر پناهی، محمد اطبایی، هوشنگ گلمکانی، سعید ذهنی، وحید رهبانی، بهتاش صناعی ها، بهناز جعفری و محمدرضا اسعدی برگزار شد، پس از اجرای آیین های خاکسپاری ویژه ارامنه، با صدا درآمدن ناقوس کلیسا، پیکر این هنرمند فقید به خاک سپرده شد.
لازم به ذکر است پس از پایان مراسم خاکسپاری، مراسمی در مجموعه ورزشی رافی برگزار شد.
لوون از چهره های مطرح تئاتر و سینمای کشور بود که تا به امروز نمایشنامه‌های متعددی را کارگردانی و اجرا کرده که از جمله آنها می‌توان به: «آهای کی اونجاست؟» (ویلیام سارویان)، «عاشق» (هارولد پینتر)، «دارم خواب می‌بینم. نمی‌بینم؟» (لوئیجی پیراندلو)، «مرغ دریایی» (آنتوان چخوف)، «شاید رؤیا» (لوئیجی پیراندلو) و «یکشنبه» (هارچ تارونیان) اشاره کرد.
هفتوان به عنوان بازیگر نیز علاوه بر ایفای نقش در چندین نمایش در برخی از آثار سینمایی نیز حضور داشته است.در فیلم‌هایی همچون «پرویز»، «مردی که اسب شد»، «یک دزدی عاشقانه»، «دراکولا»، «غیر مجاز»، «کوپال»، «هجوم»، «کار کثیف» و... ایفای نقش کرده بود.
وی روز شنبه ۱۹ اسفندماه به دلیل حمله قلبی سر صحنه‌ فیلمبرداری به دیار حق شتافت.
مطالب مرتبط

به بهانه درگذشت لوون هفتوان هنرمند ارزنده تئاتر و سینما

رسیدن به آرامش
به بهانه درگذشت لوون هفتوان هنرمند ارزنده تئاتر و سینما

رسیدن به آرامش

ایران تئاتر_احمد محمد اسماعیلی:اولین مواجه ام با لوون بعد از اکران فیلم موفق پرویز برمی گردد. او در جشنواره تئاتر فجر به عنوان نماینده کانادا حضور داشت و در کافی شاپ سالن سایه با هم قرار داشتیم. با پس زمینه ذهنی که از هنرمندان ایرانی ساکن در ینگه دنیا داشتم. تصور آدمی سرد و تا ...

|

نگاهی به حضور تاثیرگذار بازیگران تئاتر در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر

سال درخشش تئاتری ها در سینما
نگاهی به حضور تاثیرگذار بازیگران تئاتر در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر

سال درخشش تئاتری ها در سینما

سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با حاشیه های فراوانی که داشت بالاخره به پایان رسید. این دوره از جشنواره یکی از معدود سال هایی بود که تئاتری ها در موفقیت آن سهم بسزایی داشتند.

|

گفت وگو با لوون هفتوان کارگردان نمایش بازی یالتا

در تئاتر رویاهایم را اجرا می کنم
گفت وگو با لوون هفتوان کارگردان نمایش بازی یالتا

در تئاتر رویاهایم را اجرا می کنم

ایران تئاتر:لوون هفتوان را اغلب مخاطبان درایران با فیلم تحسین شده و موفق پرویز می شناسند.که لوون درآن بازی بی نظیراز یک کاراکتر آرامی که هیولای درونش بیدار می شود و اورا تبدیل به قاتل زنجیره ای می کند ارائه کرد . اما لوون یک تئاتری اصیل و باسابقه است که سال ها در آن سوی دنیا ...

|

نظرات کاربران