در حال بارگذاری ...
 • شهرام کرمی در آستانه سال جدید تئاتری گفت :

  روزهای خوب هنرهای نمایشی وعده امسال ما به اهالی تئاتر است

  مدیرکل هنرهای نمایشی با اشاره به اینکه تئاتر یک علم است و برای مدیریت آن باید از هنرمندان این حوزه استفاده کرد، گفت: رسیدن به روزهای خوب تئاتر وعده امسال ما به اهالی تئاتر است و لزوم مشارکت آنها در امر مدیریت تنها یک شعار نیست.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از ایسنا، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی در پاسخ به این سوال که مهمترین وعده اداره کل هنرهای نمایشی در سال جدید به اهالی تئاتر چیست، گفت: با توجه به آنکه در روز جهانی تئاتر هستیم، می‌توانیم سال را با این وعده آغاز کنیم که آرزوی قلبی همه ما رسیدن به روزهای خوب تئاتر است. چیزی که دغدغه خانواده تئاتر محسوب می‌شود و همه ما برای رسیدن به آن تلاش می‌کنیم و به شکل طبیعی همه مدیران، هنرمندان و کسانی که در این حوزه فعال‌اند سعی می‌کنند تا بتوانند گامی برای توسعه و تعالی تئاتر بردارند.

  او اضافه کرد: وعده‌ای که می‌توانیم به جامعه تئاتری بدهیم این است که تئاتر به‌طورکلی می‌تواند به عنوان یک موهبت بزرگ خداوندی که در اختیارمان قرارگرفته، برای ما وعده بزرگی باشد و من امیدوارم که با مشارکت همه بچه‌های تئاتری و خانواده تئاتر در این سال‌ها و روزهایی که با اقبال عمومی خوبی از طرف مخاطبان مواجه شده‌ایم و توسعه خوبی در عرصه تئاتر اتفاق افتاده است، بتوانیم روزگار خوب و خوشی برای تئاتر رقم بزنیم.

  در ادامه، کرمی درباره حضور و کمک گرفتن از خود اهالی تئاتر در امر مدیریت این نهاد فرهنگی توضیح داد: وقتی می‌گوییم خود هنرمندان در امر مدیریت مشارکت داشته باشند، یک شعار یا دیدگاه شخصی نیست، بلکه یک راهکار اثبات‌شده است. به هر حال دولت نقش نظارتی و حمایتی دارد ولی نکته‌ای که من قطعاً به آن توجه می‌کنم جنبه مشارکتی خود هنرمندان است.

  او در ادامه افزود: اگر بخواهیم به شکل عملی به این اتفاق نگاه کنیم، به نظرم ایجاد شوراهای هنری متشکل از خود هنرمندان می‌تواند پشتوانه خوبی برای همه فعالیت‌های هنری باشد چه جشنواره‌ها و چه حتی در برنامه‌های نمایشی. حمایت از گروه‌های نمایشی و حمایت از هنرمندان فعال و حتی کسانی که در بخش خصوصی برای رشد تئاتر پیش‌قدم شدند، می‌تواند موضوعی مهم و یک معنای مشارکتی باشد.

  مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد با تأکید بر اینکه "باید به پیشنهادات هنرمندان توجه بیشتری شود"، تصریح کرد: امروز تئاتر یک علم است و آن را فقط یک هنر نمی‌شناسیم. وقتی از علم تئاتر صحبت می‌کنیم یعنی تئاتر اصولی دارد که این اصول فقط از جهت فنی و اجرایی نیست، یکی از این اصول می‌تواند این باشد که ما مدیریت هنری در عرصه تئاتر را هم با اتکا به مشارکت هنرمندان داشته باشیم.

  کرمی در پایان ضمن بیان این نکته که شور و اشتیاق زیادی در بین هنرمندان برای مشارکت در این حوزه وجود دارد، خاطرنشان کرد: وقتی هنرمندان خودشان در رویدادهای هنری مشارکت کنند و احساس دخالت در آن داشته باشند قطعاً اولین مدافعشان هم خودشان خواهند بود. من به این دیدگاه معتقدم که اگر این اتفاق بی افتد یعنی نقش مشارکتی هنرمندان جدی گرفته شود حتی ضعف‌های تئاتر هم با کمک خود هنرمندان برطرف خواهد شد و این نکته خیلی اهمیت دارد که این شور و نگاه مشتاقانه و فعال در بین اهالی تئاتر وجود دارد.
  مطالب مرتبط

  نخستین گفتنی‌های حواشی الدوله از پارسال تا امسال در چند سطر

افتتاح ساختمان جدید خانه تئاتر در حد لالیگا ،شَم اقتصادی بهتاش اَی خدای و ...
  نخستین گفتنی‌های حواشی الدوله از پارسال تا امسال در چند سطر

  افتتاح ساختمان جدید خانه تئاتر در حد لالیگا ،شَم اقتصادی بهتاش اَی خدای و ...

  ایران تئاتر- حسین سینجلی: فهرست نخستین مطلب دریافتی حواشی الدوله در سال جدید اینچنین بود: بنازم شم اقتصادی بهتاش رو اَی خدا، از مهدی به شهرام بگوشم بگوشم؛ اصغرآقا چطوره!، به این میگن برنامه‌ریزی بلندمدت - عیدهای تئاتری‌تون مبارک و افتتاح ساختمان جدید خانه تئاتر در حد لالیگا.

  |

  با تاکید بر ثبت جشنواره در تقویم جشنواره های کشور و بین المللی شدن ؛

جشنواره تئاتر خیابانی ارس برگزیدگان خود را شناخت
  با تاکید بر ثبت جشنواره در تقویم جشنواره های کشور و بین المللی شدن ؛

  جشنواره تئاتر خیابانی ارس برگزیدگان خود را شناخت

  پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی منطقه آزاد صنعتی و تجاری ارس شب گذشته با حضور شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی، دکتر نریمان مدیرعامل منطقه آزاد ارس ، حجت الاسلام سنجری امام جمعه شهر جلفا، فرمانده نیروی انتظامی منطقه و مسئولان جشنواره تئاتر تبریزیم و هنرمندان پیشکسوت استان ...

  |

  نظرات کاربران