در حال بارگذاری ...
 • یادداشت مصطفی مختاباد بر نمایش«خواستگاری مهری‌ناز شاهدخت دیار سختستان»

  آفرینش و خلاقیت صحنه ای ایرانی

  ایران تئاتر- مصطفی مختاباد*: دکتر عطاء الله کوپال با کارگردانی متن کمیکال «خواستگاری مهرناز«خواستگاری مهری‌ناز شاهدخت دیار سختستان» اثر نمایشنامه نویس جوان خوش ذوق صبوره رنگرز،دست به یک تجربه متفاوت خلاقانه در قدیمی ترین سالن نمایشی ایران سنگلج زده است.

  دکتر عطاء الله کوپال با کارگردانی متنی کمیکال «خواستگاری مهری ناز...» اثر نمایشنامه نویس جوان خوش ذوق صبوره رنگرز،دست به یک تجربه متفاوت خلاقانه در قدیمی ترین سالن نمایشی ایران "سنگلج" زده است. اگرچه زمان و مکان نمایشنامه با موضوعی تخیلی-تاریخی و فانتزی آمیخته شده است، ولی کارگردان با هوشمندی تئاتریکالیستی در بکارگیری قواعد زبانی زیباشناسانه کمدی ایرانی "تخت حوضی" به زیبایی، صحنه و مخاطب امروزی را در جهان شادی نامه ای فارس هجوآمیز تفننی شرکت میدهد، چیدمان صحنه ای هنرمندانه اثر، ترکیبی از بازی های روان متاثر از کمدی ایرانی، که کارگردان در تلفیقی که با موسیقی زنده مجلسی و طراحی بی پیرایه ایجاد می کند فضایی از یک کمدی نو و دلچسب را خلق می کند که باید به این آفرینش و خلاقیت صحنه ای ایرانی دکتر کوپال دست مریزاد فرستاد.
  *مصطفی مختاباد؛ سردبیر فصلنامه تئاتر

   
  مطالب مرتبط

  محمود دولت‌آبادی در آیین پایانی جشنواره بیان کرد:

جوانان کشور ما خواستند و می‌خواهند که زندگی از تپش بازنایستد
  محمود دولت‌آبادی در آیین پایانی جشنواره بیان کرد:

  جوانان کشور ما خواستند و می‌خواهند که زندگی از تپش بازنایستد

  ایران تئاتر:آیین پایانی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی از ساعت 20 روز شنبه 22 دی‌ماه سال جاری به مدت 180 دقیقه در تالار استاد ناظر زاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر برگزار شد.

  |

  نظرات کاربران