در حال بارگذاری ...
 • ابراهیم گله‌دارزاده درآیین افتتاح نمایش:

  «سانتی‌متر» سودایی نیست رسواگر است

  شب گذشته پرستو گلستانی و ابراهیم گله‌دارزاده نمایش «سانتی‌متر» نوشته و کارگردانی مرتضی شاه‌کرم را افتتاح کردند.

  به گزارش ایران تئاتر پرستو گلستانی پس از تماشای «سانتی‌متر»  در حالی که بسیار تحت تاثیر قرارگرفته بود گفت: در شرایط کنونی تئاتر کشور، که همه به سمت گیشه ای شدن می روند، اجرای چنین نمایش های حرفه ای غنیمت است.
  او افزود «سانتی‌متر»  نمایشی گروتسک و از تمام جهات اثری بسیار خلاقانه است. متن و کارگردانی بسیارخوب به همراه ایده های ناب اجرایی باعث شده است این نمایش کاری ارزشمند و هنرمندانه باشد.
  گلستانی همچنین به بازی های درخشان بازیگران نمایش «سانتی‌متر»  اشاره کرد و افزود: 7 بازی درخشان از سنین مختلف در این نمایش دیدم و بسیار شگفت زده شدم.
  ابراهیم گله‌دارزاده نیز بعد از تماشای این نمایش گفت: نمایش «سانتی‌متر»  به اندازه ی خود زندگی، حیرت آور، شگفت انگیز و غیر منتظره است.
  او افزود: «سانتی‌متر»  نمایشی بی پروا است، انسان در نمایش «سانتی‌متر»  بی پرده پوشی و ملاحظه گری با خود مواجه می شود. نمایش «سانتی‌متر»  سودایی نیست رسوا گر است.
  نمایش «سانتی‌متر»  نوشته و کارگردانی مرتضی شاه‌کرم که اجرای خود را از 16 فرردین آغاز کرد، داستان خانواده‌ای هفت نفره را روایت می‌کند که به صورت موقت مجبور به زندگی در خانه‌ای سی و پنج متری می‌شوند. این محدودیت در زندگی آن‌ها شرایط جدیدی را ایجاد می‌کند و...
  پروا آقاجانی، ابتسام بغلانی، محس پوشایی، سارینا رزاق‌مرندی، مسعود شامی‌خاتونی، مرتضی شاه‌کرم و ماهان عابدی بازیگران این اثر هستنند.
  دیگر عوامل نمایش «سانتی‌متر» عبارتنداز: سرپرست (سامان خلیلیان)، مدیرتولید (مسعود شامی‌خاتونی)، دستیارکارگردان و برنامه‌ریز (پروا آقاجانی)، مدیر اجرایی (علیرضا طاهری‌مقدم)، مدیر صحنه (فرید کیامرثی)، طراح صحنه (میلاد خرمن‌بیز)، طراح لباس (آرزو ذوالفقاری)، طراح پوستر و بروشور (مهدی دوایی)، طراح نور (مسلم رضایی)، مشاور رسانه‌ای (میترا رضائی)، ساخت تیزر (امیر کامیابی- محمد علیپور،) موسیقی تیزر (آرمین داوودی)، عکس (پریسا خسروشاهین– ماندانا عضدآزاد)
  نمایش «سانتی‌متر» از شانزدهم فروردین تا ششم اردیبهشت ساعت 20:30 در خانه هنرمندان ایران، تماشاخانه استاد عزت‌الله انتظامی واقع در خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی (فرصت سابق) روی صحنه می‌رود.

   
  مطالب مرتبط

  نگاهی به «نوبت یعنی بعدی» به کارگردانی مرتضی شاه‌کرم

مغزها تمام‌شده و فقط چشم و زبان مانده
  نگاهی به «نوبت یعنی بعدی» به کارگردانی مرتضی شاه‌کرم

  مغزها تمام‌شده و فقط چشم و زبان مانده

  ایران تئاتر- عباس عبدالعلی‌زاده: نمایش «نوبت یعنی بعدی» یک اثر اجتماعی به نویسندگی و کارگردانی مرتضی شاه‌کرم است که در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

  |

  نگاهی به نمایش «نوبت یعنی بعدی» به کارگردانی مرتضی شاه‌کرم

آقای اسد جراحی به اتاق عمل
  نگاهی به نمایش «نوبت یعنی بعدی» به کارگردانی مرتضی شاه‌کرم

  آقای اسد جراحی به اتاق عمل

  ایران تئاتر- مسعود موسوی: «نوبت یعنی بعدی» به کارگردانی مرتضی شاه‌کرم که در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است؛ داستانی دارد دردناک اما ساده، موقعیتی هولناک اما عمیق و به‌یادماندنی، داستانی سرشار از بغض‌ها و ضجه‌ها اما ...در قالبی باورکردنی و پذیرفتنی...

  |

  نگاهی به نمایش «سانتیمتر» به کارگردانی مرتضی شاه‌کرم

یک ساعت و سی‌وپنج متر فاصله زمانی و مکانی
  نگاهی به نمایش «سانتیمتر» به کارگردانی مرتضی شاه‌کرم

  یک ساعت و سی‌وپنج متر فاصله زمانی و مکانی

  ایران تئاتر-عباس عبدالعلی‌زاده: نمایش «سانتیمتر» در ادامه اجراهایش از سالن انتظامی به تماشاخانه ایرانشهر رسید تا فرصتی باشد برای کسانی که در جریان این نمایش قرارگرفته‌اند اما هنوز فرصتی برای دیدن آن نیافته‌اند.

  |

  مرتضی شاه کرم در گفت و گو با ایران تئاتر عنوان کرد

سانتی متر؛ نمایشی از چهار نسل مختلف مردان
  مرتضی شاه کرم در گفت و گو با ایران تئاتر عنوان کرد

  سانتی متر؛ نمایشی از چهار نسل مختلف مردان

  ایران تئاتر: نمایش سانتی متر یک نمایش اثر گذار اجتماعی در باره چالش های طبقه پایین جامعه است که برای زیستن باید بتوانند با این چالش ها مقابله کنند. مرتضی شاه کرم نویسنده، کارگردان و بازیگر نمایش سعی کرده با نگاه موجز و خلاقانه این چالش ها را به تصویر بکشد.

  |

  نظرات کاربران