در حال بارگذاری ...
 • به مناسبت سالگرد درگذشت سعدی افشار

  «رام کردن زن سرکش» در تالار محراب به صحنه می‌رود

  نمایش سیاه‌بازی «رام کردن زن سرکش» به مناسبت پنجمین سالگرد درگذشت استاد سعدی افشار در تالار محراب اجرا می‌شود.

  به گزارش دریافتی ایران تئاتر مراسم افتتاحیه نمایش «رام کردن زن سرکش» به نویسندگی داوود فتحعلی بیگی و کارگردانی علی طربی یکشنبه دوم اردیبهشت در تالار محراب با میزبانی از غلام بابوته و شاهین علایی نژاد و هنرمندان عرصه نمایش‌های آئینی و سنتی به صحنه می‌رود.

  به‌پاس حضور پر از عشق مردی که پشت چهره سیاه کرده اش؛ با دلی سپید نقش لبخند بر لبان تماشاگران می آورد؛ گروه ماه مهربون در پنجمین سال رجعت سعدی افشار، بزرگمرد عرصه نمایش های سنتی؛ آیینی نمایش «رام کردن زن سرکش» را به یادمان حضور بیش از نیم قرن فعالیت مرد سیاه صحنه، به کارگردانی علی طربی در تالار محراب به روی صحنه می برد.
  گروه ماه مهربون ضمن پاسداشت استاد سعدی افشار این نمایش را تقدیم دوستداران نمایش های سنتی، آیینی می کند و آرزومند است که بتواند ادامه دهنده راه پر از عشق این مرد جاودان عرصه نمایش های سنتی، آیینی باشد.
  داستان نمایش درمورد خانواده ای است که دو دختر دارند که دختر بزرگتر بد اخلاق و تند خو است و دختر کوچکتر خوش اخلاق و مهربان، دختر کوچکتر خواستار های زیادی دارد لی پدر شرطی گذاشته که تا دختر بزرگتر ازدواج نکند دختر کوچکتر را به خانه بخت نمیفرستد تا اینکه...
  «رام کردن زن سرکش» به نویسنده:داوود فتحعلی بیگی، کارگردانی علی طربی از ۲ الی ۲۸ اردیبهشت ساعت: ۱۹ در تالار محراب به صحنه می‌رود.
  بازیگران نمایش عبارتند از علی باهری، علی طربی، حمید رضا صفار، فریدون احمدی، محمد رضا لوانی، نیلوفر سیاری، حدیث علیزاده، محمد رضا صفری، لیلا شریفی

   
  مطالب مرتبط

  رحمانیان در رونمایی از چهار نمایشنامه سیاه‌بازی عنوان کرد:

داوود فتحعلی‌بیگی جانشین بلافصل بیضایی است
  رحمانیان در رونمایی از چهار نمایشنامه سیاه‌بازی عنوان کرد:

  داوود فتحعلی‌بیگی جانشین بلافصل بیضایی است

  محمد رحمانیان، در رونمایی چهار نمایشنامه سیاه‌بازی از فتحعلی‌بیگی گفت: بسیار خوشحالم که داوود فتحعلی‌بیگی به عنوان جانشین بلافصل بیضایی در این عرصه حضور دارد و باعث دلگرمی همه ما است.

  |

  یادداشت داوود فتحعلی بیگی به بهانه زادروز یک استاد

سعدی افشار گرمی‌بخش جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی بود
  یادداشت داوود فتحعلی بیگی به بهانه زادروز یک استاد

  سعدی افشار گرمی‌بخش جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی بود

  داوود فتحعلی بیگی دبیر هجدهمین جشنواره تئاتر آیینی سنتی همزمان با سالروز تولد زنده‌یاد سعدی افشار ـ هنرمند باسابقه نقش سیاه، یادداشتی را به یاد این هنرمند نوشت.

  |

  نظرات کاربران