در حال بارگذاری ...
 • در حضور و استقبال هنرمندان و دوستداران تئاتر

  پانزدهمین جشن خانه تئاتر شروع به کار کرد

  مراسم افتتاحیه پانزدهمین دوره جشن خانه تئاتر راس ساعت ۱۶:۰۰ در فضای باز و داخلی خانه هنرمندان در هوایی ابری و با نسیم بهاری آغاز شد.

  به گزارش ایران تئاتر، برنامه‌های اولین روز جشن خانه تئاتر با حضور عروسک‌های غول پیکر و حرکت دوچرخه سواران مبارک در میان حاضران در فضای پارک هنرمندان با موسیقی های شاد محلی آغاز شد.
  در آیین افتتاحیه پانزدهمین جشن خانه تئاتر از سهراب سلیمی دبیر جشن برای صحبت دعوت به عمل آمد و او ضمن خوش آمدگویی به همه دوست داران جشن خانه تئاتر خبر از برنامه های متنوع و شادی بخش و مفرح داد و با اعلام اهداف جشن عنوان کرد: ما این جشن را برگزار کرده‌ایم تا «بخندیم، بگوییم و شادی بیافرینیم».
  همزمانی زادروز ایرج راد با جشن خانه تئاتر
   در ادامه اصغر همت مدیر عامل خانه تئاتر بر روی صحنه آمد و ضمن ابراز خوشحالی از حضور مردم، از حضار تشکر و قدردانی کرد. او در پایان صحبت‌های خود  از ایرج راد به عنوان پیشکسوت و برادر دوست داشتنی خود نام برد و با اعلام اینکه 7 اردیبهشت مصادف شده است با تولد این هنرمند اظهار داشت: ایرج راد عزیز بر گردن تئاتر کشور و خانه تئاتر حق بزرگی دارند.
  در پایان هدیه‌ای که برای ایرج راد در نظر گرفته شده بود، توسط دبیر جشن و اصغر همت به وی اهدا شد.
  برنامه بعدی نمایش عروسکی عمو قصه به کارگردانی مرتضی کاظمی بود که با حضور کودکان تماشاگران بر روی صحنه تصویری جذاب را در برابر دیدگان حضار به تصویر کشید. سپس رقص زیبای آذربایجانی گروه سرمستان به سرپرستی مهرداد آبجار برگزار و بعد از آن تماشاگران به تماشای نقالی زیبا ابو الفضل ورمرزیار نشستند .
   در بخش بعدی جشن سیاه بازی محسن میرهاشمی خنده را بر لبان  مردم جاری ساخت. همچنین در ادامه برنامه، نقالی آوا شهریاری دختر 11 ساله با بیانی شیوا و جذاب اجرا شد. در بخش دیگر برنامه مجددا گروه سرمستان بر روی صحنه آمد و اینبار رقص محلی کردی توسط این گروه اجرا شد که با استقبال مردم روبه رو شد.
  یکی از جذاب ترین بخش های جشن، نقل پادشاهی جمشید با هنرنمایی روژه هاشمی؛ هستی صابری‌فر و نایریکا کهندانی کودکان خردسال به صورت انگلیسی و فارسی اجرا شد. در آخرین ساعات جشن نیز خیمه شب بازی رضا فقیهی بر روی صحنه رفت. نمایش خیابانی بازگشت به وطن به کارگردانی مرتضی وکیلیان نیز از جمله برنامه های مراسم افتتاحیه بود.
  افتتاحییه سمپوزیوم طراحان صحنه و لباس
  در انتهای برنامه، نمایشگاه سمپوزیوم طراحان صحنه و لباس با حضور ایرج راد و همراهی اصغر همت مدیرعامل خانه تئاتر و دکتر حمید صنیعی‌پور و رضا مهدی‌زاده از اساتید طراحی صحنه در تالار بهار افتتاح شد.
  گفتنی است پانزدهمین دوره جشن خانه تئاتر با همکاری بانک آینده، انجمن هنرهای نمایشی، شهرداری تهران، حوزه هنری، بنیاد رودکی، بنیاد فردوسی، خانه هنرمندان ایران،خانه سینما، موسسه هنرمندان پیشکسوت و صندوق اعتباری هنر از 7 اردیبهشت لغایت 15 اردیبهشت از ساعت 16:00 در محل خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
  مطالب مرتبط

  در نشست خبری چهاردهمین دوره جشن‌های خانه تئاتر مطرح شد

سهراب سلیمی: جشن‌های امسال خانه تئاتر یک گام رو به جلو محسوب می‌شود
  در نشست خبری چهاردهمین دوره جشن‌های خانه تئاتر مطرح شد

  سهراب سلیمی: جشن‌های امسال خانه تئاتر یک گام رو به جلو محسوب می‌شود

  دبیر چهاردهمین دوره جشن‌های خانه تئاتر با تشریح برنامه‌های هفته بزرگداشت خانه تئاتر از گسترده‌تر شدن جشن‌های این دوره نسبت به دوره‌های قبل خبر داد.

  |

  با حضور معاون امور هنری و مدیرکل هنرهای نمایشی در ساختمان جدید خانه تئاتر برگزار شد

تجلیل از اصغر همت و استقبال از یک مدیر جوان
  با حضور معاون امور هنری و مدیرکل هنرهای نمایشی در ساختمان جدید خانه تئاتر برگزار شد

  تجلیل از اصغر همت و استقبال از یک مدیر جوان

  اصغر همت مدیرعامل پیشین خانه تئاتر با دریافت مدالیوم خانه تئاتر از سوی همکارانش، به طوری رسمی سکان خانه تئاتر ایران را به شهرام گیل‌آبادی سپرد.

  |

  نشست خبری هفته بزرگداشت روز جهانی تئاتر در ساختمان جدید خانه تئاتر برگزار شد

اهداء مدالیوم خانه تئاتر به رضا فیاضی و تجلیل از 14 پیشکسوت تئاتر
  نشست خبری هفته بزرگداشت روز جهانی تئاتر در ساختمان جدید خانه تئاتر برگزار شد

  اهداء مدالیوم خانه تئاتر به رضا فیاضی و تجلیل از 14 پیشکسوت تئاتر

  تجلیل از 14 هنرمند پیشکسوت تئاتر و اهداء مدالیوم خانه تئاتر از طرف انجمن تئاتر کودک و نوجوان به رضا فیاضی و به فرزند زنده‌یاد باغچه‌بان و و اجرای برنامه‌های متنوع نمایشی از جمله برنامه‌های هفته بزرگداشت روز جهانی تئاتر است.

  |

  نظرات کاربران