در حال بارگذاری ...
 • برای هوشنگ آزادی‌ور

  شایسته است نام و نشانش در تاریخ تئاتر دانشگاهی بماند

  ایران تئاتر- رحمت امینی: اگر «هوشنگ آزادی ور» تنها همین سه جلد تاریخ تئاتر جهان «اسکار براکت» را ترجمه کرده بود شایسته بود و هست که نام و نشانش در جهان و در تاریخ تئاتر دانشگاهی ایران بماند.

  اگر «هوشنگ آزادی ور» تنها همین سه جلد تاریخ تئاتر جهان «اسکار براکت» را ترجمه کرده بود و هیچ مستندزیبایی مانند «گل  قالی» را نساخته بود و هیچ شعری را نسروده بود و به ما که اواخر دهه شصت و اوایل دهه هفتاد در دانشکده سینما -تئاتر ،دانشجوی درس مبانی نمایشنامه نویسی اش بودیم ،تمرین های کاربردی و موثر در تاثیر جادویی مشاهده ی پیرامون و انرژی منحصر بفرد واژگان نداده بود و و و....
  شایسته بود و هست که نام و نشانش در جهان و در تاریخ تئاتر دانشگاهی ایران بماند.
  گزیده کاری این هنرمند و معلم بزرگ در طول زندگی پربار هنری اش می تواند تا ابد برای ما الگویی همواره زنده و تازه باشد.

  او این ارزشمندی و بها را دارد که نه در رثایش ،بلکه در گرامی داشت و به یاد تاثیرش در تاریخ تئاتر دانشگاهی، نشان و لوحی طراحی و به نخبگان تئاتر اهدا شود تا قدر چنین گوهرهای ارزشمندی دانسته شود.
  روان این معلم و هنرمند بزرگ شاد

  رحمت امینی
  مطالب مرتبط

  محمدهادی عسکری در «شب تئاتر دانشگاهی» گفت:

هنر تئاتر مدیون دانشگاه است
  محمدهادی عسکری در «شب تئاتر دانشگاهی» گفت:

  هنر تئاتر مدیون دانشگاه است

  «شب تئاتر دانشگاهی» با حضور مدیران، اساتید، هنرمندان و برگزیدگان تئاتر دانشگاهی توسط اداره کل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی هنر در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد. در این مراسم از سایت ایران تئاتر به دلیل ...

  |

  با حضور رحمت امینی و شهرام زرگر

پیش درآمدی بر اجرای نمایش «خدایگان» برگزار می‌شود
  با حضور رحمت امینی و شهرام زرگر

  پیش درآمدی بر اجرای نمایش «خدایگان» برگزار می‌شود

  گروه نمایش «خدایگان» نوشته وودی آلن و به کارگردانی رحمت امینی که از روز پنجم مهرماه در سالن اصلی تئاتر مولوی به روی صحنه رفته است، قصد دارد روز چهارشنبه مورخ 11 مهرماه 1397 ساعت 18 پیش درآمدی بر اجرای خود داشته باشد.

  |

  نظرات کاربران