در حال بارگذاری ...
 • آغاز موفقیت آمیز نمایش «مرد یخین می آید» در برادوی

  استقبال دوستداران تئاتر از بازی دنزل واشنگتن در نمایشی از یوجیل اونیل

  نقش‌آفرینی دنزل واشنگتن بازیگر شناخته‌شده و مطرح آمریکایی در نمایش «مرد یخین می‌آید» نوشته یوجیل اونیل در برادوی با استقبال قابل توجه دوستداران تئاتر روبرو شد.

  به گزارش ایران تئاتر، جورج سی.ولف کارگردان مطرح تئاتر در تازه‌ترین اثر نمایشی خود در برادوی، نمایشنامه «مرد یخین می‌آید» نوشته یوجیل اونیل را با نقش‌آفرینی دنزل واشنگتن بازیگر مطرح و شناخته شده آمریکایی در سالن تئاتر برنارد جاکوبز برادوی روی صحنه برده است.

  نمایش «مرد یخین می‌آید» که اجرای خود را از روز 26 ماه آپریل 2018 ( 6 اردیبهشت‌ماه 97) در این سالن آغاز کرده با استقبال خوبی از سوی دوستداران تئاتر روبرو شده تا جایی‌که بر اساس اعلام سایت رسمی سالن تئاتر برنارد جاکوبز بلیط‌های این نمایش تا روز 1 ماه جولای 2018 (10 تیرماه 97) پیش‌فروش شده است.

  در این اثر نمایشی که اسکات رودین تهیه‌کنندگی آن را برعهده دارد، ژول فیشر و پگی آیزنهاور به طور مشترک بعنوان طراحان نور و صحنه، سانتو لوکواستو بعنوان طراح لباس و ان راث بعنوان دستیار کارگردان با جورج سی.ولف همکاری می‌کنند.

  جورج سی.ولف در حالی این نمایشنامه را روی صحنه برده که پیش از این جان فرانکن‌هایمر در سال 1973 فیلمی با بازی لی ماروین را بر اساس این نمایشنامه و به همین نام روانه پرده نقره‌ای کرده است.

  در نمایش «مرد یخین می‌آید» علاوه بر دنزل واشنگتن که ایفاگر نقش هیکی است، به ترتیب بازیگرانی همچون؛ کالم مینی در نقش هری هوپ، دیوید مورس در نقش لری اسلید، بیل ایروین در نقش ادموشر، تامی بلانچارد در نقش کورا، کارولین برور در نقش پیرل، آستین باتلر در نقش دون پریت، جو فوربریک در نقش لیب، نینا گرولمن در نقش مارجی، توماس مایکل هاموند در نقش مورن، نیل هاف در نقش ویلی اوبان، دنی مسترجورجیو در نقش چاک مورلو، داکین متیوز در نقش پیت وتون، جک مک.گی در نقش پت مک‌گولین، کلارک میدلتون در نقش هوگو کالمار، مایکل پتس در نقش جو مات، رج راجرز در نقش جیمز کامرون و فرانک وود در نقش سیسیل لوئیس ایفای نقش می‌کنند.

  یوجین اونیل نمایشنامه‌نویس برجسته آمریکایی در سال‌های 1920، 1922، 1928 و 1957 برای آثار دراماتیک خود موفق به کسب جایزه‌ معتبر پولیتزر شد. اونیل تنها یک اثر کمدی به نگارش درآورد و اکثر نمایشنامه‌هایش درگیر بدبینی‌های شخصی و مسائل تراژیک اجتماعی هستند. او که مدت‌های طولانی از بیماری‌هایی چون افسردگی رنج می‌برد، دهه آخر زندگی‌اش به علت ابتلا به پارکینسون قادر به نوشتن نبود.

  «آنسوی افق»، «امپراطور جونز»، «بوزینه پشمالو»، «آنا کریستی»، «فواره»، «خدای بزرگ براون»، «میان پرده عجیب»، «دینامو»، «الکترا سوگوار می‌شود»، «آه بیابان»، «روزهای بی‌پایان»، «مرد یخین می‌آید»، «سفر روزی طولانی در شب» و... از جمله آثار مهم این نمایشنامه‌نویس برجسته آمریکایی هستند.
  مطالب مرتبط

  بازی همزمان اندرو گارفیلد، دنزل واشنگتن و جیم پارسونز در سه نمایش متفاوت در برادوی

رونق تئاتر نیویورک با حضور ستارگان مشهور آمریکایی
  بازی همزمان اندرو گارفیلد، دنزل واشنگتن و جیم پارسونز در سه نمایش متفاوت در برادوی

  رونق تئاتر نیویورک با حضور ستارگان مشهور آمریکایی

  سالن‌های تئاتر در برادوی این روزها با میزبانی از ستارگانی همچون اندرو گارفیلد، دنزل واشنگتن، جیم پارسونز و... روزهای شلوغی را سپری می‌کنند.

  |

  برگزیده‌های هفتاد و دومین دوره اعلام شد

گلندا جکسون سرانجام در 82 سالگی جایزه تونی را تصاحب کرد
  برگزیده‌های هفتاد و دومین دوره اعلام شد

  گلندا جکسون سرانجام در 82 سالگی جایزه تونی را تصاحب کرد

  گلندا جکسون بازیگر شناخته شده و مطرح تئاتر پس از پنج‌بار نامزدی برای دریافت جایزه تونی، سرانجام در 82 سالگی و در هفتاد و دومین مراسم اهداء این جایزه مهم تئاتر، اولین جایزه تونی خود را دریافت کرد.

  |

  نظرات کاربران