در حال بارگذاری ...
 • گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  اجرای22 نمایش در بهار تئاتر

  ایران تئاتر: در اردیبهشت ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته آخر اردیبهشت ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  به گزارش ایران تئاتر، نمایش های جدیدی در دومین ماه سال 97 در سالن های دولتی به صحنه می روند. در هفته پیش رو نمایش های تازه ای همچون «نوبت یعنی بعدی»، «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» و «بلوط‌های سوخته» میزبان مخاطبان شده اند. در متن پیش رو می خواهیم نمایش هایی را که در هفته آخر اردیبهشت و هفته اول خرداد ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی کنیم.

   

  قشقایی تئاترشهر و دو نمایش جدید

  نمایش «مالی سوئینی» به نویسندگی براین فری یل و کارگردانی مرتضی میرمنتظمی ساعت 21 در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر به صحنه میرود. در این نمایش الهام کردا، صابر ابر و امیر آقایی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: مالی سویینی، زنی نابینا، در پی تلاش‌ها و اصرارهای همسرش، چشمانش را عمل می‌کند و قدم در دنیای بینایان می‌گذارد. وی در ابتدا بسیار هیجان‌زده است اما پس از مدتی دچار بیماری می‌شود؛ مغزش، اطلاعات اشیاء دیده شده را مخابره نمی‌کند و او با وجود دید دقیق کاملا کور است. مالی پس از این اتفاق کاملا افسرده و بیمار می‌شود. او که چهل سال در دنیای نابینایی زندگی کرده است، از این که از این دنیا مهاجرت کند واهمه دارد و پس از بهبود به خوبی درک می‌کند تمام دنیای زیبای نابینایی را که مختص به خود بوده را از دست داده است. بهای بلیط این نمایش 36 ، 39 ، 45 ، 51 و 60 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «تئاتربازی» نوشته محمدرضا مرزوقی و به کارگردانی ایلناز شعبانی ساعت 18:30 در سالن سایه تئاترشهر اجرا می‌شود. در این نمایش یاسمن ادیبی، مهتاب پرنیان، ملیکا روح انگیزی و فاطمه صادقی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه «تئاتربازی» آمده: داستان درباره مردی نیست که مادرش به همراهی عمویش پدر پادشاهش را می کشد. داستان درباره شهری نیست که در آن طاعون آمده و پادشاه گنهکار در پی فرد گنهکار می گردد. داستان درباره فروشنده شکست خورده ای نیست که زندگی خانوادگی اش دچار فروپاشی شده است. داستان درباره زنی نیست که با ارتباط پنهانی با دوست همسرش به شوهرش خیانت می کند. داستان درباره دختر لنگی نیست که تنها دلخوشی اش حیوانات شیشه ای است. داستان درباره زنی نیست که به خاطر سهل انگاری باغ اجدادی اش را از دست می دهد. بهای بلیط این نمایش 30 هزار تومان می‌باشد.

   

  نمایش «پرواز به تاریکی» به نویسندگی و کارگردانی افشین هاشمی ساعت 19 در سالن چهارسو تئاترشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش مونا فرجاد، ایوب آقاخانی و افشین هاشمی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده:داستان این نمایش بین فروردین ۱۳۳۷ تا آبان ۱۳۳۸ می‌گذرد؛ پس از جدایی شاه و ثریا و پیش از ازدواج با فرح. زمانی که بانو پریزاد از فرنگ برمی‌گردد و با پیشنهاد ازدواج روبه‌رو می‌شود. بهای بلیط 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «لولیتا» به نویسندگی فرشاد جعفری و کارگردانی بهنام احمدی ساعت 20:45در سالن سایه تئاترشهر اجرا می‌شود. در این نمایش کتایون سالکی، نهال دشتی، راشین دیدنده و مهدی شاهدی ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط نمایش 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «نوبت یعنی بعدی» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی شاه‌کرم ساعت 18:30 در سالن قشقایی مجموعه تئاترشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش آناهیتا اقبال‌نژاد، پروا آقاجانی، غزاله جزایری، مسعود شامی‌خاتونی، علی غابشی و ترانه کوهستانی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: خانم آقایی به دنبال عضو برای پسرش می‌گردد، اسد دخترانی دو قلو دارد که بهم چسبیده‌اند، او می‌خواهد دخترانش را از هم جدا کند. بهای بلیط نمایش 30 هزار تومان می‌باشد. 

   

  نمایش رویای آمریکایی به نویسندگی و کارگردانی آیلین کیخایی ساعت 20:45 در سالن قشقایی مجموعه تئاترشهر اجرا می‌شود. در این نمایش کیوان محمودنژاد، نازنین بابایی، خشایار مرادی، مازیار مویدی و آیلین کیخایی به ایفای نقش می‌پردازند. در خلاصه نمایش آمده: زوجی جوان در آستانه طلاق و مواجه شدن آنها با مهاجرت. بهای بلیط نمایش 30 هزار تومان است.

   

  سنگلج میزبان شکسپیر

  نمایش «دو روایت از شکسپیر» به نویسندگی و کارگردانی اصغر نوری ساعت 19:30 در تماشاخانه سنگلج به صحنه می‌رود. در این نمایش غزاله رشیدی، محمد رضا چرختاب و اصغر نوری بازی می‌کنند. در خلاصه داستان نمایش آمده: اتللو به روایت یاگو هملت به روایت هوراشیو. بهای بلیط این نمایش 30 هزار تومان می‌باشد.

   

  دو نمایش در حافظ

  نمایش «خنکای ختم خاطره» نوشته حمیدرضا آذرنگ و به کارگردانی حامد ادوای ساعت 21 در تالار حافظ اجرا می‌شود. در این نمایش  مریم بوبانی، عماد محمدی، مرجان خاکساری، نیما انصافیان، محمد اصغری، سهیل عبدی، مرضیه موسوی، مونا سهراب حقیقت، محمد شهباز تهرانی، شهاب عباسیان، امین موحدی پور، بهاره ریاحی، محمدرضا ایمانیان و منصور نصیری ایفای نقش می‌کنند. این نمایش برنده جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره تئاترشهر، برنده جایزه بهترین بازیگری زن از جشنواره تئاترشهر، برنده جایزه بهترین بازیگری مرد از جشنواره تئاترشهر، برنده تندیس بهترین طراحی لباس از جشنواره تئاترشهر، نمایشبرگزیده ششمین جشنواره تئاترشهر، بهترین نمایشنامه مسابقه بین الملل بیست و هشتمین جشنواره تئاتر فجر و اثری برگزیده در جشنواره تئاترشهر از حمیدرضا آذرنگ می‌باشد. بهای بلیط نمایش 20 و 30 هزار تومان می‌باشد.

   

  کنسرت-نمایش «شط رنج» نوشته احسان افشاری و به کارگردانی علی ساسانی نژاد و حامد شفیع خواه ساعت 18:30 در تالار حافظ اجرا می‌شود. در این کنسرت نمایش سارا رسول زاده و حامد شفیع خواه بازی و هاله سیفى زاده، بهادر صحت، حسین پیر حیاتی و مارال قمی خوانندگی می‌کنند. بهای بلیط 30، 35، 45 و 50 هزار تومان می‌باشد.

   

  ایرانشهر میزبان دو نمایش جدید

  نمایش «خاطرات و هنرپیشه نقش دوم» به نویسندگی بهرام بیضایی و کارگردانی افشین زمانی ساعت 19 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر به صحنه می‌رود. در این  محمد معتضدی، ویدا جوان، محمدرضا خادمی، ‌ مونا کرمی، جوانه دلشاد، ‌ سهیل محزون، مهلا مرادخانی، علی لبیبیان، وحید کلیایی، نریمان عابدی، کاوه دوستی، احمد حامدی، حسین صفا، سبا امیری، سید علی موسوی، حمید رضا خلیلی، مهسا طهوری، فرناز خوش نیت، آرش تخیری، افشین زمانی و مونا کرمی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: موهبت و ذولفقار برای پیدا کردن کار به پایتخت می آیند ولی... «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» برنده تندیس بهترین کارگردانی از سی و پنجمین جشنواره بین المللی فجر، نمایش برگزیده جشنواره بین المللی فجر وکاندید بهترین بازیگر مرد جشنواره فجر (محمدرضا خادمی) می‌باشد. بهای بلیط 35 هزار تومان می‌باشد.

   

  نمایش «جوجه تیغی» به نویسندگی، کارگردانی و بازی بهرام افشاری ساعت 21 در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود. در خلاصه نمایش آمده: جوانی که آرزوی اسکار دارد. بهای بلیط 30، 35 و 40 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «آنتی گون» به نویسندگی و کارگردانی علی راضی ساعت 19 در سالن استاد سمندریان مجموعه ایرانشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش صابر ابرریا، نوال شریفی و ناتالی متی به ایفای نقش می‌پردازند. بهای بلیط 30، 40 و 45 هزار تومان می‌باشد.

   

  نمایش «ابلوموف» به نویسندگی و کارگردانی سیاوش بهادری‌راد ساعت 21:15 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر اجرا می‌شود. در این نمایش پیام دهکردى، مهدى بجستانى، پرهام یداللهى، فراز سرابى، جواد پولادى، مهدى بوسلیک، امیر جنانى، عارفه لک، مهرداد مصطفوى و الهه افشارى بازی می‌کنند. این نمایش اقتباسی از رمان ابلوموف اثر گنچارُف است. بهای بلیط نمایش 40 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  اتاق ورونیکا در خانه نمایش اداره تئاتر

  نمایش «دانشگاه شریف» نوشته محمد قاسمی و به کارگردانی پری بارانی ساعت 19:45 در اداره تئاتر(خانه نمایش) به صحنه می‌رود. در این نمایش پری بارانی، مسعود روستا، فرید طاهری، شیما لطیفی، مرتضی علیدادی، پریسا توکلی، جمال، میثم محمدی حسینی، فرزاد ابو علی، کوروش عبدی، محمد علیرحمانی و محمد بهراد بازی می کنند. بهای بلیط این نمایش 15 هزار تومان می‌باشد.

   

  نمایش «اتاق ورونیکا» به نویسندگی و کارگردانی کوروش ولیدی ساعت 18 در اداره تئاتر(خانه نمایش) اجرا می‌شود. در این نمایش سعید سالمی، مژگان رادفر، بهار سهراب بیگی، کورش ولیدی، ‌ پرنیان عبادی، گلناز کرکی، آوا پورترک، نرگس شهرجردی، و لیندا آوراهم به ایفای نقش می‌پردازند. بهای بلیط 20 هزار تومان است.

   

  بلوط‌های سوخته محراب

  نمایش «بلوط‌های سوخته» به نویسندگی و کارگردانی اسماعیل فیروزی ساعت 21 در سالن اصلی تالار محراب به نمایش در می‌آید. در این نمایش لیلی صبری، متین ضرابی، شادی صیادی، نازنین بهرامی، سمیرا مهدوی شکیبا، محمد گرگین، علیرضا دهقانی، مصطفی سیاوش، الهام تونتابی و ستایش فیروزی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمدهک سهراب جوانی است که در شب عروسی متوجه بیماری می شود که ممکن است به همسرش منتقل شود. بهای بلیط نمایش 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  یک مهمانی باشکوه در خانه هنرمندان

  نمایش «یک مهمانی باشکوه» به نویسندگی احسان بدخشان و کارگردانی محمد محقق منتظری ساعت 19 در سالن استاد انتظامی خانه هنرمدان به صحنه می‌رود. در این نمایش  ابراهیم عزیزی، الهه شه پرست، لادن نازی، امیر عباسیان، مهراد ساعی و محمد باقر باباجانی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: ما در تدارک یک مهمانی با شکوه هستیم. بهای بلیط 25 هزار تومان می‌باشد. 

   

  نمایش «پک» به نویسندگی فاطمه مکاری و کارگردانی حسین احمدی قاجاری ساعت 21 در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌شود. در این نمایش سروش طاهری، مانلی حسین پور و مهبد قناعت پیشه ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: پُک روایت زندگی سه هم کلاسی به نام های سیاوش و کاوه و لیلاست که ازدواج یکی از این شخصیت ها با لیلا،و اعتیاد و خیال پردازی های دیگری در مورد زندگی آنها ماجراهای پیچیده ای را در این درام به وجود می آورد. بهای بلیط نمایش 20 هزار تومان است.

   

  شروع دوباره تالار مولوی بعد از جشنواره تئاتر دانشگاهی

  نمایش «یرماغ» به نویسندگی مریم محمدی و مهیار احمدی ساعت 20:30 در سالن اصلی تالار مولوی به صنه می‌رود. در این نمایش مهیار احمدی، محمدعلی امیدبخش، علی تاریمی، سالار خمسه، بردیا زاهدی، عادل شادرو، حمید صدری، رسول صوری، امیرحسین عشق آبادی، مجید عمانی، مهتاب محسنی، رامین مرادی جاوید، محمد رضا منصوری و رضا منفرد بازی می‌کنند. «یرماغ» برداشتی آزاد از نمایشنامه «یرما» به نویسندگی لورکا می باشد. در خلاصه نمایش آمده: اگه حواست به ماده گاوت نباشه، گاوهای دیگه از پشت پنجره براش "ماغ" می‌کشن! بهای بلیط نمایش 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

   

  نمایش «مائو بودن» به نویسندگی و کارگردانی حامد سلیمان زاده ساعت 18:30 در سالن اصلی تالار مولوی اجرا می‌شودو در این نمایش حسین خانى، سپهر سلیمى، محمد مازندران، مجید گنجى، امیر دولتخواه، حامد بدیعى، محمد مرادیان، اشکان دلاوری، مهربان خداوردی، سحر روانبخش، حسین نثاری، مریم کیان پیشه، بهراد رفیعى، طناز رضایى، سروناز جمشیدی، شبنم بهنام پور، معصومه خالدی و نسیم خسروشاهى به ایفای نقش می‌پردازند. بهای بلیط این نمایش 25 هزار تومان است.

   

  نمایش «مده‌آ» نوشته هاینر مولر و کارگردانی ناهید حاجی محمدی ساعت 19:3 در سالن کوچک تالار مولوی به صحنه می‌رود. در این نمایش شهزاد وجدانی بازی می‌کند. بهای بلیط نمایش 25 هزار تومان می‌باشد.


  نمایشی جدید در حوزه هنری

  نمایش «مرا به نام خودم بخوان» به نویسندگی و کارگردانی زهرا اسلام پناه ساعت ساعت 18:30 در تماشاخانه مهر حوزه هنری اجرا می‌شود. در این نمایش زهرا اسلام پناه، رامک نوروزی، بنیتا میسمی، حشمت الله زارعی، هدیٰ بختیاری، غزاله امینی، نیکا محمد حسین و محمدعلی نجف پور ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط نمایش 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
  مطالب مرتبط

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

26 نمایش در آستانه تئاتر فجر
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  26 نمایش در آستانه تئاتر فجر

  ایران تئاتر: در بهمن ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای اواسط بهمن ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

22 نمایش در روزهای سرد زمستان
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  22 نمایش در روزهای سرد زمستان

  ایران تئاتر: در دی ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای اواخر دی ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

22 نمایش در شروع مرداد
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  22 نمایش در شروع مرداد

  ایران تئاتر: در مردادماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در نیمه اول مرداد ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

حرارت تئاتر در آغاز فصل گرم
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  حرارت تئاتر در آغاز فصل گرم

  ایران تئاتر: در خرداد ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته آخر خرداد ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

روزهای پایانی پاییز؛ میزبان ۲۳ نمایش
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  روزهای پایانی پاییز؛ میزبان ۲۳ نمایش

  ایران تئاتر: در آذر ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در روزهای آخر آذر ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

19 نمایش در شروع فصلی جدید
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  19 نمایش در شروع فصلی جدید

  ایران تئاتر: در مهر ماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در نیمه اول این ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

همراه با نمایش‌های عروسکی در تهران
  گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

  همراه با نمایش‌های عروسکی در تهران

  ایران تئاتر: در مردادماه نمایش های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

  |

  نظرات کاربران