در حال بارگذاری ...
 • با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی

  نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی رضوی در جنوب کرمان برگزار می‌شود

  نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی رضوی با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و معرفی استعدادهای نو در تئاتر خیابانی در جنوب کرمان برگزار می‌شود.

  به گزارش ایران تئاتر، نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی رضوی به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و حمایت بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری کرمان برگزار می‌شود.

  بر اساس این خبر، اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، توسعه فعالیت‌های هنری و مذهبی، بهره‌گیری از تئاتر خیابانی برای معرفی سیره خاندان رسالت به ویژه امام رضا(ع)، توجه به فرهنگ دینی و اعتقادات اقوام با محوریت امام رضا(ع) و شناسایی و معرفی استعدادهای نو در تئاتر خیابانی و تشویق و تجلیل و از هنرمندان متعهد و ارزشی از اهداف نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی رضوی است.

  نمایش مهربانی، عدالت و برقراری روابط صحیح اجتماعی در سیره رضوی، نمایش جلوه‌های فرهنگ رضوی در آداب و رسوم بومی و ملی ایرانیان، نمایش شیوه و سبک زندگی اسلامی با محوریت امام رضا(ع) و پرداختن به زوایای زندگی و سیره معصومین به ویژه امام رضا(ع) با توجه به احادیث و روایات معتبر از محورها و موضوعات نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی رضوی است.

  هنرمندان متقاضی شرکت در نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی رضوی می‌توانند طرح‌ها و ایده‌های خود را تا 10 خردادماه سال جاری به پست الکترونیک jonobkerman@shamstoos.ir ارسال کنند.

  نتایج طرح‌های پذیرفته شده روز 10 تیرماه سال‌جاری اعلام و جشنواره از روز 27 الی 30 آبان‌ماه سال جاری به مدت 4 روز در جنوب کرمان و شهرستان جیرفت برگزار می‌شود.
  نظرات کاربران