در حال بارگذاری ...
 • آتیه جاوید در گفتگو با ایران تئاتر خبر داد

  در نمایش لیر شاه نقش دختر بزرگ پادشاه را بازی می کنم

  آتیه جاوید بازیگر با تجربه ای است و سالها در تئاتر حضور مستمری را تجربه می کند و پارسال هم در نمایش کلنل در نقش یک زن عهد قاجاری حضور موفقی داشت . وی در سال های اخیر علاوه بر تئاتر در سینما و تلویزیون با کارگردان بزرگی مثل فریدون حسن پور و بهرام توکلی و مهران مدیری نیز همکاری داشته است .

  جاوید دارای مدرک کارشناسی نمایش از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز است .نمایش”یک نوکر و دو ارباب“ به کارگردانی”حمید پورآذری"؛ تهران، تالار سنگلج؛ 1380 ، در نمایش "سووشون" به کارگردانی”منیژه محامدی“؛ تهران، تئاترشهر، تالار اصلی؛ 1379 ، نمایش”هر چی دلت بخواد“ به کارگردانی”حمید پورآذری“؛ تهران، تالار سنگلج؛ 1383 ، نمایش”خر از دست رفته“ به کارگردانی”فرهاد اصلانی“؛ تهران، تئاترشهر، تالار قشقایی؛ 138، نمایش”سپاس از حیات طیبه نوجوان نجیب و زیبا“ به کارگردانی”علی یازرلو“؛ تهران، تئاترشهر، تالار سایه؛ 1381، نمایش”کبوتری ناگهان“ به کارگردانی”عباس غفاری“؛ تهران، تئاترشهر، تالار نو؛ 1384 ، نمایش”عشق آباد“ به کارگردانی”حسن میرباقری“؛ تهران، حوزه هنری؛ 1380 ، نمایش”ساعت بمباران“؛ تهران، جشنواره دانشجویی ، نمایش”کمدی یک روز بارانی“ ، نمایش”پدر“ به کارگردانی”محمود رضا رحیمی“؛ تهران، تئاترشهر، تالار قشقایی ، نمایش”آقای توپاز“ به کارگردانی”محمودرضا رحیمی“؛ تهران، جشنواره فجر، تالار میراث فرهنگی ، نمایش”داو“، نمایشنامه‌خوانی”غولتشن‌ها“ نوشته”کارلو گلدونی“ به کارگردانی”حمید پورآذری“؛ تهران، تئاترشهر، تریای تالار اصلی؛ 1383 ، نمایشنامه‌خوانی”ژاک و اربابش“ نوشته”میلان کوندرا“ به کارگردانی”حمید پورآذری“؛ تهران، تئاترشهر، تریای تالار اصلی؛ 1383 ،مجموعه تلویزیونی”دردسر والدین“ به کارگردانی”مهران مدیری“؛ شبکه2 ،مجموعه تلویزیونی”سیب ترش“ به کارگردانی”خسرو معصومی“؛ شبکه  3 ، از جمله کارهای مهم کارنامه بازیگری جاوید هستند . جاوید در سمت مدیریت صحنه نیز فعالیت داشته است .نمایش”سوسوی پنهان ستاره‌ای کوچک“ به کارگردانی”علی مقدم“؛ تهران، تالار مولوی؛ 1377 ،نمایش”قلمرو ممنوع“ به کارگردانی”علی مقدم“؛ تهران، تئاترشهر، تالار چهارسو؛ 1375 ،نمایش”در مصر برف نمی‌بارد“ به کارگردانی”علی رفیعی“؛ تهران، تالار وحدت؛ 1382 ،م نمایش”رومئو و ژولیت“ به کارگردانی”علی رفیعی“؛ تهران، تالار وحدت ،نمایش”کلفت‌ها“ به کارگردانی”علی رفیعی“؛ تهران، تئاترشهر، تالار چهارسو ،از این جمله هستند. وی سابقه دستیار کارگردانی درنمایش ”آندرانیک“ به کارگردانی”حمید پورآذری“؛ تهران، تئاترشهر، تالار شماره 2؛ 1382 را داشته است.

  آتیه جاوید در گفت وگو با ایران تئاتر درباره فعالیت های تئاتریش گفت : قرار است در نمایش لیر شاه به کارگردانی مهتاب شکریان بازی کنم. متن این کار را باقر سروش دراماتورژی کرده است .

  این بازیگر با اشاره به تغییرات در متن اصلی لیر شاه نوشته شکسپیر تصریح کرد : با توجه به فضای نمایش باقر سروش تغییراتی در متن به وجود آورده است.

  این بازیگر درباره سایر بازیگران و زمان اجرا گفت : تمرینات مدتی است آغاز شده و نمایش مرداد ماه در یکی از سالن های خصوصی روی صحنه می رود و تا به حال حضور من و نگار عابدی قطعی شده است .

  جاوید در باره نقشش در لیر شاه و ویژگی هایش گفت : من نقش دختر بزرگ پادشاه را بازی می کنم. این شخصیت زنی حسود و دارای بخل و کینه است و البته با توجه به آتمسفر موجود در متن جاهایی هم فضایی کمدی در نمایش به وجود آمده است .

  وی در باره منفی بودن شخصیت دختر لیر شاه افزود: با توجه به کاری که در حق پدرش انجام می دهد و او را که بخشی از کشورش را به او بخشیده است از خودش می راند به نظرم شخصیتش منفی و منفوری است و در حق پدرش خیلی ظلم می کند.

  جاوید در باره این پرسش که درسال های اخیر در نمایش های زیادی در ژانرهای مختلف نظیر کارهای سنتی بازی داشته است گفت :نمایش های سنتی  ویژگی های خاصی دارند و بر خلاف نظر خیلی ها که تصور می کنند بازی در این نمایش ها کاری ساده ای است . بسیار دشوار و سخت است و بازیگر باید قواعد و قالب های نمایش های ایرانی را بشناسد و در ضمن به ریتم و تمپوی موجود در فضای نمایش های ایرانی شناخت کاملی داشته باشد. اگر این گونه نباشد و بدون شناخت برود بازی کند . بازیش قابل قبول نمی شود و به کار هم لطمه می زند.در هر صورت من در قالب ژانرهای مختلف نمایشی بازی کرده ام .برایم مهم ترین چیز برقراری ارتباط با نقش سوای کم و یا پر شخصیت بودن کار است . نقش باید جایش در داستان درست باشد و بتواند در ایجاد درام اثر گذاری داشته باشد . این رویکردم در تلویزیون و سینما هم وجود دارد . خوشبختانه نقش و بازیم هم بازخوردهای خوبی در بین تماشاگران داشته است و از این قضیه راضی هستم.

   

  گفت وگو از احمد محمد اسماعیلی
  مطالب مرتبط

  گفت وگو با آتیه جاوید بازیگر نمایش کلنل

نقش باید جایش در داستان درست باشد
  گفت وگو با آتیه جاوید بازیگر نمایش کلنل

  نقش باید جایش در داستان درست باشد

  ایران تئاتر:آتیه جاوید بازیگر ، دستیار کارگردان و مدیر صحنه تئاتر هنرمند توانمند و نقش پذیری است . در نمایش "کلنل "زنان حضور موثر و مهمی در درام پردازی دارند . یکی از شخصیت های اثر گذار نمایش کلنل مش اختر با بازی آتیه جاوید است که یک تعزیه خوان قهار و جدی و مصمم است . وی در سال های ...

  |

  نظرات کاربران